Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:22

K noseni deti doma v nositku/satku: Syn mel obdobi, kdy jinak nez v nositku neusnul. A to byl ze zacatku dite, ktere zadne uspavani nepotrebovalo. Pokazilo se to nekdy ve 4 mesicich. Byl jeste malicky, takze potreboval spat tak 3x denne uspat, takze jsem s nim 3x denne pochodovala v nositku, a pak se nechal odlozit do postele a spal. Preslo to samo asi po pul roce. 

Dcera byla dalsi level, ta beze me chvili nevydrzela. A to uz od porodnice - nechtela spat v te oddelene postylce, rvala tam. Doma jsem ze zacatku zkousela kocar, vzdy to skoncilo s brekem. Kdyz lezela v posteli vedle me, tak ok. Kdyz jsem od ni odesla, za chvili se probrala i z hlubokeho spanku a rvala. Bez satku nebo nositka se proste doma nedalo fungovat. Kocar vzala na milost az nekdy v roce a to tam pak zacala i spat pres den. Zpetne se divim, jak jsem to mohla prezit. A mockrat jsem byla na dne.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:24

MPLee s těma vsadkama to není tak jednoduché,  musí ti sedět zip bundy a zip vsadky. Já to udělala tak, že bundu ve které jsem plánovala nosit jsem poslala jedné paní na Fleru,  ona koupila správný zip a usila mi vsadku jakou jsem si vymyslela. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:27

MPLee

Já bych ráda poslala dál celou prošívanou bundu, velikost M. Chtěla bys? Vsadka šla i do jiných bund, takže zip je asi dost univerzální.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:28

MPLee nedávno jsem viděla nějaké nosící a těhotenské bundy v Lidlu. Nebyl to žádný vrchol estetiky, ale stály zlomek co jinde.

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:40

Mate nekdo Piklerove triangl/trojuhelnik? Myslim ze ho zvazovala DrowRanger ?

MPLee mam nosici/tehotenskou bundu z Lidlu, je to takova ta tenka burtobunda a je ok. Mela sem ji teda asi jednou, protoze se mi dite veslo i pod normalni bundy. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:40

dynda  Super, určitě se jí ráda ujmu. Napíšu sz a domluvíme se

Sairon Evaeva Děkuji, naivně jsem doufala, že si nebudu muset kupovat novou bundu, protože kvalitních péřovek, goretexek, softshelek a všeho mám spoustu, ale očividně to nebude tak jednoduché  Navíc dovolená za rohem, mám teď ještě bruslařské tábory pro děti, takže čas hledat a řešit vsadky nebo bundy nemám. A poslední dva dny jsem i tady mrzla v jediné mikině kterou aktuálně obleču  Tak mi až teď došlo, že bych něco takového užila.

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:49

MPLee tak na to muzu doporucit vsadku sir joseph, jde do jejich perovek, do vesty od ternua i do goracovky od mamutu... Kupovala jsem v Hanibalu. 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:50

711990 to je snad jedina vec co doma nemame:D

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:56

rasaNori no vidisja kdyz Tondu dneska pozorovala, jak vylezl na konstrukci venkovniho gauce a velice opatrne pres ni celou prelezl....tak myslim ze by se to vyuzilo:D vy mate doma aspon schody. 

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:59

711990 Kamoska to ma a jeji dvouletej se na tom dost rasil, on to nejak neumi prelezt. Jinak je pohybove sikovnej, rychlej (mozna tim to bude;-).

Edit: Jinak jaka je vyhoda schodu? To se nejak pouziva jako zabava, nebo? Coz mi prijde dost blby teda:-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 22:20

711990 máme, za mňa super vec, syn ho síce nepoužíva každý deň, ale naučil sa na ňom parádne a hlavne bezpecne lozit do výšky, držať sa a tak. Akurát dnes si ho pýtal vybrať a celkom sa zabavil (máme verziu s doskou, po ktorej sa smyka).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 22:22

Karja náš schody miluje, akonáhle sa naučil obstojne chodiť, snažil sa vyliezť na úplne každé schody v okolí, opakovane. Veľká mala to nerobila?

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 22:27

DrowRanger Nepamatuju se, ale ja ji nejake kejkle na schodech zakazovala, ze schody nejsou na hrani, jsou proste na bezpecne chozeni. Ale to je asi tim, ze my ty schody prave mame a vysoke, tak jsem nechtela aby si jen tak chodila tam a zpatky pro zabavu.A asi i s pupkem ci s miminem jsem ji tam nebyla ochotna asistovat. Nevim, vubec me nenapadlo, ze je to nejaka chtena aktivita nebo to nejak pripodobnovat k tomu trianglu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 22:50

Karja mne teda prijde fajn kdyz se to dite na schodech nauci bezpecne lozit, ze se nemusis bat. ten cas s asistenci to bohuzel vezme, ale to vsecko.. a mne byla teda dobra jakakoliv zabava, ktera deti zabavila nechalajsem je delat vsecko, ja to zakazovani z domu vubec neznam, nas maminka taky nechavala

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 22:53

Koukáme na film, kde se nějaká závislá matka moc nestará o své batole, její náhodná známost ho s pytlíkem nějakých sucharů posadí k ní na postel... A oni pak umřou, protože ta matka se asi předávkovala a umřela ve spánku a o to malém nikdo nevěděl... Od té doby, co mám dítě, nemůžu takové věci vidět, i když tohle je film, takové věci se dějí i doopravdy. 

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 23:04

viktorka_od splavu No vis co, nase dcera se na schodech naucila chodit celkem brzo, s moji asistenci a vysvetlenim (ted vidim, jak se na tom zitra rozstipe). Ale jsem to brala, jdeme domu/ven, tak si to zkusi, zadny jakoze si jen tak pro radost leze po schodech. Ale ja si to moc nepamatuju, venku na prochazkach na schodech to asi delala, ale doma ne, my mame i takovej ten zaviraci plutek u schodu, kvuli bezpecnosti, sestra ma navic schody kluzky, takze nejaky pitvoreni se u schodu zakazany mela. Ale me spis zaujala ta souvislost s tim trianglem jakoze substitutu schodu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 23:07

Karja chapu, jasne. tak ale kdyz se tu obratnost nema dite kde naucit, koupi se domu prolizacka asi

Offline Pinot Noir
Avatar
24562 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 23:43

Karja my máme neskutečně kluzké schody, v jednom místě točité a ještě k tomu jen ty šprušle a mezi tím díry. Ríša se po schodech naučil brzo, ale stejně jsem ho tam nenechala bez dozoru do více než dvou let. Branka nahoře zůstala ještě o něco déle, děsila mě představa, že půjde v noci čůrat nebo za námi do ložnice a místo toho potmě zamíří na ty schody. Teď jsou nainstalované zase obě branky ;)

Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 00:28

dzizisketa take veci sa sem nepisu! aj ked je to fikcia, ja to tiez zle znasam odkedy mam deti. Stacilo si to tu precitat a uz nezaspim

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 05:09

Mrakoplas No, ja sice zaspala, ale zdal se mi velmi realny sen, ze me velkamala skrtila strunou! Asi me v noci prilehla:-D