Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:58

Pinot Noir no ja jsem na ne vecer casto sama a obcas se nezadari uspani mladsi skrz starsi, tak ji potom hojdam chvili v nositku a pak ji jenom sklepnu do postylky. Pres den casto taham mladsi na rukach protoze jsem si naivne myslela ze jak zacne chodit ze bude spokojenejsi no a prd furt neco ale satek jsem uz zalozila uplne. Venku teda stridam Kibi s RS. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:05

Karja já ten košík používala spíš na bdění. Nejdřív koukali na mě na zádech, nad sebou kolotoč, vydrželi v tom, i když už nechtěli ležet na zemi. Pak když byli větší, tak se jim zas líbilo, že toho víc vidí a můžou být se mnou v mojí úrovni. Uklidili jsme ho teprve nedávno, když se mladší začal plazit. Myslím, že díky tomu dost chování odpadlo, to vždycky přišlo na řadu, až když brečeli i v košíku.

Offline notna
Avatar
6431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:06

Pinot Noir To je pak jasný, že nemá cenu navazovat do šátku. Ale dcera měla občas nějaké trápení i na hodiny. Dost trpěla na koliky a ono to navázání do šátku masíruje bříško, takže to jí taky dost pomáhalo.

Mně ten šátek prostě hodně usnadnil život, ale chápu i jeho odpůrce. Kamarádka šla do mdlob, když mě viděla poprvé vázat do šátku :-D

 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:07

notna Na to bříško přesně, holcicku to teď taky trápí a bez nošení a chování si to vůbec neumim představit 

Offline tv
Avatar
3509 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:12

Mladšího jsem nosila po výletech snad do tří? V nositku na brise, záda nebolely, ale nosila jsem už od miminka. Docela mi to chybí.

Online mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:12

Jos taky jsem mela pujceny pojizdny krasny kosik. No narodilo se mi absolutne kontaktni dite ktere v nem spalo dokopy tak max. 10 hodin, po vytuhnuti a odlozeni tam byla do nekolika minut vzhuru a plakala. Takze noseni a noseni a kdyz jsem nechtela prijit o ruce a zada, byla jsem za satek rada. Vlastne prvni 3-4 mesice jsem jen chovala dite a kojila :) Pak jednu dobu (v lete) nesnesla venku ani noseni v satku a ani vozeni v kocarku, takze kazda nase prochazka koncila po chvili tim ze jsem nesla dite v jedne ruce a druhou tlacila kocar :D 

Offline notna
Avatar
6431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:14

Evaeva To já nikdy nezažila, aby dcera ležela bdělá sama v košíku nebo postýlce nebo na dece. Buď spala, nebo tam plakala. I do kočárku jsem dávala jen na spaní, dokud v něm neseděla a neviděla ven.

Online mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:17
Reakce na notna:

Pinot Noir Jos Když dcera plakala, tak jsem ji chovala. A někdy plakala i dlouho a než chovat jen tak v rukách, navázala jsem si ji do šátku. U toho se člověk i třeba může najíst, hodit prádlo do pračky apod.

A při nemoci hlavičkou opřená o mou hruď jí klesala teplota líp než po lécích. Nebo při rýmě jsem si ji uvázala a ona se ve vertikální poloze krásně vyspala. Když jsem jí s rýmou položila, stálo to spaní za prd.

Nebo vy děti nechováte?

A při nemoci hlavičkou opřená o mou hruď jí klesala teplota líp než po lécích.

toto me vzdy zaujalo v nejakych nosisich skupinach, nejak se mi tomu nikdy nechtelo verit ze diteti na matce a jeste zabalenemu v satku klesne horecka, vzdy mi prislo ze se naopak vzajemne zahrivaji... Jako chapu ze matka tu horecku nema, je o 2-3 stupne chladnejsi nez dite, tak ze by fungovala jako nejaka chladici podlozka?

Offline notna
Avatar
6431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:25

mnum Přijde mi to taky divný a nesmyslný. Ale fakt to fungovalo. Dceři se vždycky při tom zpotila hlavička a teplota klesla. U nás to byla dost výhra, protože sirupy zvracela a čípky většinou skončily v plíně.

Ale vypozorovala jsem, že to fungovalo jen, pokud jsem měla výstřih a ležela mi přímo na kůži. Když jsem měla oblečení ke krku nebo mezi nás dala plínu, abychom nebyly mokré, teplota neklesla. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24264 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:28

Je pravda, že na ty břichaboly netrpěl ani jeden, tam je to nošení určitě nutnost.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:32

mnum Jasne, taky nevim, jake decko se mi narodi . Neberte mi nadeji, aspon trochu doufam ve space, ktereho ulozim do kosiku a ja si v klidu budu cist knizku. Zatim mam jinak spis pocit paniky, co jsem to proboha udelala a co s tim tvorem budu vlastne delat (nikdy jsem mimino ani nedrzela). Takze radsi kosik...

Offline 711990
Avatar
17031 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:32

Jos ja si teda myslim, ze deti je potreba mazlit i kdyz nebreci....moje dite treba nosit nepotrebovalo, ale doted neodolam si ho k sobe pritisknout. Vzdyt je to prirozeny, si je nunat a mazlit.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:38
Online mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:39

notna no ty matky tam pisou ze musi byt kontakt skin to skin, ze v matcine kuzi se prizpusobi prokrveni a tim to dite dokaze ochladit. Ale zustavam skeptikem (dokud to sama nezkusim ) . Povazuji to za stejnou urban legend mezi kontaktnimi matkami jako to ze u tandemoveho kojeni matka dokaze z kazdeho prsu produkovat mleko s jinym slozenim prizpusobenym na miru konkretnimu diteti (novorozenec vs. treba dvouletak).

Dekuji ale za zkusenost, ja to normalne asi nekdy zkusim, jako variantu fyzikalniho chlazeni

Online mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:43

Jos jasne, i takove deti existuji, dokonce jsem je i videla

jen jsem chtela rict ze ty deti nas nuti delat veci o kterych casto predtim vyhlasujeme ze to bychom tedy nikdy... Si vzdy vzpomenu na kolegyni ktera se mi jako bezdetna smala a poucovala ze jsem si dceru na noseni naucila a kdyz se ji narodilo dite, tak kocarek snad do roku ani nepouzili, narodil se ji stejne nosici exemplar... 

Offline 711990
Avatar
17031 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:45

mnum ja to "chlazeni" delam v kombinaci s nurofenem:D ale spis tak, ze dite mi spi na hrudniku, oba jsme svleceny a pres nej je jen lehka plina. A mam pocit ze se mu ulevi. Ale pokud to vyrovnavani teplot funguje u miminka co nedrzi teplotu, mohlo by to fungovat i opacne:) 

Offline Zuzuli
Avatar
2066 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:45

Pinot Noir protoze mam kontaktni dite, co rozhodne v nejakem kosiku lezet nebude bud travi den u me v naruci, a nebo v satku, kdy mam volne ruce a muzu treba jist a pit, nebo neco delat na pocitaci, poklidit... Ja to mam ale rada, chci si ji maximlne uzit a rozhodne me neobtezuje s ni travit cas nonstop v kontaktu. Taky trpi na koliky a to muzeme doma delat psi kusy a stejne rve, kdyz ji ale vezmu do satku, tak se uklidni jeste pri vazani. A nejlepsi na tom je, ze se ji  satku da casto pusinkovat hlavicka a muzu ji pri tom hladit obema rukama

Online mnum
Avatar
2138 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:49
Reakce na 711990:

Jos ja si teda myslim, ze deti je potreba mazlit i kdyz nebreci....moje dite treba nosit nepotrebovalo, ale doted neodolam si ho k sobe pritisknout. Vzdyt je to prirozeny, si je nunat a mazlit.

ano

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:53

tv To je kouzelná fotka, přesněji kouzelné miminko

Offline notna
Avatar
6431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:54

mnum Ono to určitě nebude mít tak rychlý a velký účinek jako léky. Když léky dítě pozře a udrží, tak asi nemá cenu ho nechat trápit. Myslím, že to fungovalo až při vyšších teplotách. Ale úplně si to už nepamatuji, musela bych se podívat dceři do deníčku.

Loni měla dcera po dlouhé době horečky. Měla i 40. A když jsem jí hladila po čele, tak mi tu ruku chytila a na čelo přitlačila. Chtěla, abych jí tam tu ruku držela. Přitom byla zrovna ta strašná horka kolem 35st. Osobně bych to nesnesla, aby se mi někdo lepil rukou při horečně na čelo.