Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:11

mnum sestry jsou vlastni kapitola...ja dite po porodu neprilozila k prsu, protoze mi sestricka odmitla pomoci a ja jsem v tom pololeze s nim nezvladla manipulovat. Docela me to zpetne mrzi, i kdyz kojeni se zvladlo i bez toho. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:11

Karja nás první měl žloutenku, narodil se v pondělí, v pátek už jsem byla připravena k odchodu, protože jsem se bála, ze tam jinak budeme do pondělí. A moje dítě pediatre pri vyšetření nacuralo do rukávu pláště. To jsem si akorát říkala, ze ted nás určitě nepustí

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:15

Malenge uf, to je nebezpecne kdyz si pacientky vsimaji takovych detailu jako namalovane oci. Kolikrat po nocni vypadam jako kdybych prisla ze zahrobi, asi se budu muset vic upravit

Karja v tech mensich porodnicich casto pracuji starsi pediatri ruzne tak zvenku, treba jen tam slouzi obcas. A ti maji casto svoje navyky, jako prave ze vubec s matkami nekomunikuji, nepouci, nic. Vsechno nechaji na sestrach a u vizity jim take staci jen jejich reference. U nas i kdyz vidime dite treba na centralnim boxu a matka jeste z nejakeho duvodu nema dite u sebe, nebo je na jipce, chodime automaticky ji poinformovat o diteti. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:16

A když to tu tak čtu, tak si říkám, jak jsem v tomhle měla štěstí. První dítě téměř z leknutí , druhý na první plánovaný pokus, obě těhotenství pohoda a porody bez komplikací, obě děti zdravé. 
Všem v očekávání tu držím palce, ať se jim narodí zdravá miminka

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:19

711990 no ja vim. Tu jejich neochotu, prevraceni oci, neprijemny ton hlasu na pacientky resime opravdu temer denne. Hrozne to snizuje uroven oddeleni. Myslim ze dokud se z toho povolani neudela neco atraktivniho co pritahne nekoho nadseneho a mileho, tak se to jen tezko bude menit.

MaeGandal haha, tak na toto jsme opravdu zvykli maminky se casto omluvaji kdyz je dite treba pokadene pri vizite, rikame ze aspon vidime ze jim to dobre funguje  

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 12:22

mnum Ano, ja rodila v hodne male porodnici, dokonce ji snad i maji rusit. Ale sestry i lekari byli hrozne mili, my jsme z toho s partnerem byli uplne vedle, ale opravdu, ja se uz kazdej den tesila na nejakou san a vzdycky me nekdo uplne odzbrojil svym prijemnym chovanim. I u porodu byli moc fajn, mozna az moc, jak jde na me nekdo po dobrym, tak to na me neplati, mozna kdyby se doktor trochu zlobil, zabralo by to vic:-D

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 13:36

Zu to je smutny :( blbej den muze mit kazdy, ale myslim, ze velky problem je rutina. Mne prislo, ze hodne lidi v porodnici (a muze to tak byt asi vsude) jelo v modu autopilot a pak se chovali necitlive. 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 13:57

Sairon 

Přidám ještě svou zkušenost. Kolem toho 2. roku se dítě hodně mění, změna v chování by asi přišla i bez mimina. Ono když si vezmu, jak hodný byl syn do toho prvního vzdoru, to by bylo pro život až nebezpečné. Mají to  tom věku těžké sami i sobě a tím sourozencem jim člověk ještě naloží. U nás bylo to vymýšlení taky často - chci to a to a pak se v tom vrtal... Snažila jsem se být k těm vrtochům shovívavá, v podstatě jsem řešila jen nebezpečné situace, ostatní jsem brala jako guláš v jeho hlavě. Po několika měsících, ani už nevím kdy přesně, se to zase někam posunulo s řešíme úplně jiné věci (ty vole, blbá a podobné výrazivo, začal chodit do školky ;-) ) 

Vydržte, všechno se zlepší a srovná. Jednou jste se rozhodli to udělat takhle, tak si nic nevyčítejte, děláte všichni, co umíte. U toho dvouletého odstupu si člověk ještě pamatuje, jak to bylo před rokem s tím starším a jak to teda bude za rok s mladším, to je docela šikovný.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 18:27

Mladšího už na hřišti nebaví koukat na bráchu z kočárku, zatím se jenom plazí, brzo snad poleze. Hledám něco do vlhka na nohy. Nemáte někdo tip na nepromokavé capáčky/návleky? Kdybych je ušila ze softchellu, fungovalo by to?

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 19:12

Evaeva jj, svagrova davala capacky kozene a pres ne takove softshellove navleky se stahovanim u kotniku. Taky je usila. 

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 19:16

barbucha hrozný príbeh, si statočná

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 19:30

Lamicka díky, zkusím něco spichnout

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 19:31

Lamicka díky, zkusím něco spichnout

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 22:21

Evaeva já po dlouhém googlování koupila do mokra softshellové návleky asi od Emitexu (myslím, kdyžtak můžu dohledat odkaz). Uvnitř mají teda kožíšek, páč původně jsou asi na zimu do nosítka, tak jsem se bála, že v tom bude teď v létě vedro, ale zatím vždycky bylo k tomu mokru a (nebo) dešti i chladno, takže jsem za něj byla naopak ráda. A nepromokly, ani když dcerka prolezla korýtkem přímo pod okapem

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 22:23

Já si sem jdu taky prosím pro radu k obouvání: ta dcerka (14 měsíců) začíná lezení střídat s batolením, myslíte, že dovolenou za týden zvládne s capáčkama (má Dadoos a poděděné Attipasky), nebo mám už vyrazit pro boty (a případně jaké doporučíte)? Že by se úplně vzdala lezení, to zatím nevypadá, a většinu času se tam bude šmrdolit někde venku po trávě, sem tam po asfaltu nebo betonu. Díky!

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 22:28

Anemaurcite stačí capáčky, syn začal chodit v srpnu a první boty jsem mu kupovala v říjnu :) do té doby nosil capáčky nebo byl úplně bos. Dadoos jsou úplně nezničitelné, i když v nich chodil po chodníku, neprodřel je.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 22:43

Pinot Noir kde som bola v porodnici tak tam davali pytel s pieskom asi kazdej. ja som ho mala teda po sekcii niekolko hodin tj cez noc a pani co priviezli z porodneho salu bez sekcie ten pytlik asi po necelej hodinke vzali - ked jej doniesli dieta. ale zas neviem ako dlho bola na sale po porode

inak ja som ani nevedela ze ho mam kym mi to z brucha nedali prec pri umyvani

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 23:25

žluťásek Děkuju!

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 07:04

Je normální aby čtyřleté dítě celou noc chrápalo? Podle matky se neumí pořádně vysmrkat.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 07:09

JankaM miva pres den otevrenou pusu, dycha pusou a ma trosku kruhy/pytle pod ocima? Muze mit zvetseny nosni mandle. Jeste je pro to typicky huhnani.