Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 04:11

letfenixa To uz je ale strasne nebezpecne a uz i nezodpovedne, kdyby se s ni neco stalo. Rizikovou  vnimam i treti sekci. 

Jeste k tem porodum mrtveho plodu/ci porozeni postizeneho plodu pred 24.tydnem...Zenam se predem zavede epidural pokud lze, nez zacnou s vyvolavanim a co jsem videla, tak se pristup k rodicce hodne resi. Ty sekce fakt nejsou sranda nejen z pohledu do budoucna, i kdyz si to tady mnohe uzivatelky predstavuji trochu idealisticky, i planovana sekce se umi zvrhnout. U kazde tehotne se napriklad mnohem hur zajistuji dychaci cesty (pri mnohem mensi rezerve) a nekdy jde vazne o zivot . Samozrejme mame urcite postupy, ale tohohle se bojime jak cert krize. Navic si vezmete, kolik lidi se podili na salovem provozu (od sanitare, po salovky, ARo tym..), pak vas provezou pulkou chodeb, skoncite na JIPu s hromadou dalsich zen....proste o nejake aspon ramcove intimite a klidu si muzete nechat jen zdat. A dale fakt nejde jen o penize, mimochodem normalne maji pacienti moznost volby mezi celkovou a regionalni, takze reci o tom, ze na rodickach setrime jsou uplne mimo. Akorat rizika celkove prevazuji, takze zeny tlacime do regionalni (ale nenutime).

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:11

letfenixa 5?! Ty jo, to je teda hodně riskantní.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:31

Jos No presne, to spekulovani ze personalu jde o to aby na takove rodicce usetril, mne az urazi. Vzpominam na jednu takovou pani, prisla k planovane sekci s dvojcaty, pri prijmu se zjistilo ze jedno z nich nezije. automaticky po sekci byla na jipce co nejkratsi moznou dobu, aby prave nevidela ty ostatni maminky kterym tam vozi mimina a ktere by se divily proc se ona z toho sveho netesi ale breci, dale ji zadarmo umistili na nadsrandartni pokoj na sestinedeli. Proste se kazdy snazil aspon nejak ji v tom trapeni pomoct, ulehcit. I tak chtela co nejdriv domu. Ostatni matky po takovych porodech davaji na gynekologicke oddeleni a ne na sestinedeli. Ja osobne bych sekci v takovem pripade nechtela i kvuli tomu ze po ni musim zustat v porodnici a tudiz v peci cizich lidi nekolik dnu, chtela bych hned domu odsmutnit si to v soukromi.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:43

letfenixa Moju dobru kamaratku caka 4. sekcia. Ona z tehotenstva nadsena, lebo vzdy si priala mat vela deti, jej manzel a okolie uz tak nadsene nie je, bojime sa o nu. 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 06:59

Ja se strasne bala porodu, tak jsem si vysnila císaře... No a zpetne dekuju vsem nahore ze to 2x dopadlo prirozene pro me i deti dobre. Jak to tady ctu tak pocit porodit zdrave dite opravdu neni samozřejmost. 

@barbucha

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 07:05

mnum aniž bych chtěla rýpat, po sekci je člověk v porodnici o jeden den déle než po přirozeném porodu. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 07:15

Pinot NoirDoporucena doba 72 hodin hospitalizace je kvuli diteti. Matka samotna po spontannim porodu pokud nejak zavazne nekrvaci nebo nema jine komplikace, muze odejit po nekolika hodinach. Je dost obvykle ze kdyz treba porodi v nejake male nemocnici a dite pro komplikace je prevezeno do jine, matka sa necha propustit co nejdrive aby mohla za ditetem. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 07:59

Jos mnum nemyslela jsem tu poznamku levnejsi x drazsi nijak zle, proste me to napadlo, za soucasne situace, kdy se setri vsude a na vsem, nejen ve zdravotnictvi. Jsem rada, ze to tak neni.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 08:19

Kokoskaja chapu ze to nekomu napadne. Je je mne vzdy lito kdyz u nekterych osob opakovane vidim ze za kazdym postupem pesonalu vidi automaticky neco zleho nebo skodliveho vuci pacientum, bud prave setreni na nich, anebo ulehcovani si prace na ukor pacienta. Proto se snazim to vysvetlovat z pohledu te druhe strany, vidim ze komunikace ve zdravotnictvi ma hodne rezerv. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 08:34

mnum nez 1x vex, tak radsi 10 sekci. Vyzkousela jsem si oboji, dodnes se mi pri zmince o vexu dela spatne a to je to 9 let. Dite je zdrave, za odmenu, ale ja to tehdy odnesla psychicky i fyzicky. Nechci sem psat podrobnosti, ale nikdo me nepresvedci, ze je to setrnejsi, nez sekce. Traumat z vexu jsou plne mimi weby. To jen k te zmince, ze muze pri porodu mrtveho ditete muze pomoci vex. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 08:58

Lamicka jaj, tak to asi bylo drsny, presvedcovat Te samozrejme nebudu, respektuji Tvuj nazor a zkusenost. Ono mozna je take rozdil v indikaci pouziti, v situaci kdyz porod nepostupuje a dite je v hypoxii, tak pouziti vexu je akutni a pro matku nesetrnejsi a i treba s nasledkama pro ni. Jinak by mel byt pro ni setrnejsi nez kleste, protoze nerozsiruje dal porodni cesty. Ale k tomu by se mel vyjadrit spis porodnik/porodni asistentka, ja tomu opravdu rozumim spis teoreticky. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:04

mnum no, vis, ono si zase staci precist par prispevku tady a clovek zasne, co je mozny. Ja spatny zkusenosti nemam, ale myslim, ze hodne je to o lidech, na koho narazis.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:11

Kokoskatake nekdy zasnu kdyz ctu nektere pribehy. Mas pravdu, je to o lidech, jak ze strany personalu, tak pacienta/jeho doprovodu.  

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:13

mnumJos 

Diky, ze vas tu mame a vse tu pekne objektivne vysvetlite;-)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:17

mnum Moje doktorka ma dlouhou praxi i jako porodnik a rika, ze je to nekdy nutne, ale nic dobreho to pro zenu neni. Mozna je to setrnejsi nez kleste, ale setrne to opravdu neni. No, uz je to nastesti pryc :) druhe dite mame, protoze jsem nechtela jedinacka, ale odhodlani to chtelo hodne. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:17

Naštěstí nikoho blízkého, co by prošel něčím podobným nemám, ale jednu dobu jsem trpěla divnou potřebou pročítat tyto příběhy na netu (tímto zdravím tuším rasaNori).
K diskuzi bych uvedla, že naprostá většina žen popisujících své porody mrtvých dětí rodila vaginálně a ač to bylo strašné, nakonec byly rády. Často se s miminkem chtěly rozloučit a některé z těch, které to nezvládly, toho hodně litují. Každopádně téměř všechny chtěly co nejrychleji otěhotnět, což většinou jde hned po šestinedělí, a jít obratem domů, ani jedno z toho po sekci není možné. Já mám za sebou dvě a už i to třetí těhotenství není příliš doporučované, 5 sekcí mi upřímně připadá jako naprostý nerozum a hazardování s vlastním životem a životy 4 dětí čekajících na mámu doma. Takže sekce u mrtvého dítěte vlastně snižuje možný počet budoucích dětí, což bude určitě taky závazný argument.

jinak všem přeji co nejvíc šťastných konců

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:17
Reakce na Karja:

mnumJos 

Diky, ze vas tu mame a vse tu pekne objektivne vysvetlite;-)

​Jo

A vůbec, mám radost z nové silné várky těhotných a čerstvých maminek. Ráda si s nimi zavzpomínám. A někdy jsem ráda, že je to už jen vzpomínka

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:18

Velkamala strasne spratkovati, vcera mi rekla, ze jsem stara duchna. A taky ze jsem stara babisina, coz musi byt neco uz hodne staryho a celkove uz dost vetchyho. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:19

Pinot Noir Vid, ja jak vidim tehotnou, mne uz je regulerne blbe:-D:-D. Ale ty maly mimina jim zavidim, vzdycky mi nekdo rekne k malymaly, ze za rok uz tady bude behat a mne je to lito. Uz mi bude odmlouvat a jeste jak patrno od starsi sestry i urazet maminku! Mimino je zlaty!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:20

Karja

A byly za tebe VUBEC nejake hracky a koralky, treba?