Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:20

Akras díky za příspěvek, jsem za vás moc ráda!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:21

Lamicka Já myslím, ze je to stejně o shodě okolnosti, náhodě, stesti, i o tom, na koho člověk narazí...ze muže bejt traumatickej a s nasledkama normální porod stejně jako sekce nebo taky nemusi. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:23

Lamicka To slovo vubec nezduraznuj, to je tady tisickrat denne VUBEC NE a uz i taky vubec jo. Taky mi furt rika ,,ty nevis,,. Takze jsem stara a jeste blba. Navic mam pocit, ze to slovo duchna se ji nejak zformovalo ze slova hnusna. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:27

Karja u nás máme VŮBEC NIC . Samozřejmě je to odpověď na otázku, co chce jíst.

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:28

Jos mnum je skvělé, že můžete přidat pohled té profesionální strany, komunikace jako taková a mít informace je určitě strašně důležité. Jinak já osobně strašně nemám ráda ten přístup, kteří někteří žijí, tj.za vším vidět snahu to co nejvíc odrbat, v tomto případě pacienta degradovat na nesvéprávnou hmotu a co nejvíc na něm ušetřit. Nesnáším to i u své práce a v životě se tomu snažím vyhnout. Mé zkušenosti jsou převážně dobré, ke zdravotnickému personálu se chován slušně a vstřícně a očekávám to samé. Většinou to vyjde. Přijde mi to výrazně lepší než jít do nemocnice už předem nas*aná na celý ten systém a všechny podezřívat, že mi budou chtít provést něco nepěkného.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:31

Lamicka Chapu, nerozporuju, ale deloha neni stavena na vicero sekci + vznikaji pri hojeni ruzne srusty v okoli (riziko napr. ileozniho stavu). Kdyz takova deloha treba po treti sekci praskne mimo sal, tak ma matka a dite vymalovano. 

Jinak vex se myslim pouziva az kdyz je hlavicka proste ,,skoro venku" a dite trpi hypoxii a na sekci uz je pozde (nejde tahat dite zpatky porodnim kanalem)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:31

Potrefenáhusa jo, to souhlasim. Ja i pres ten strasnej prvni porod mela skvely personal, podporujici 2 PA, 3 skveli doktori a plno dalsich, kteri cekali na miminko. No, litalo kolem me asi 15 lidi. Jen ten samotny zakrok (vex) byl strasne strasny a nepridala tomu pulrocni rekonvalescence. 

Cisar byl pro me pohoda, nebolelo me to, hned jsem kojila... ale doktorka byla kr..va. Uz jsem tu psala, jak mi na sale vypravela, ze jeji maminka porodila 5 kg dite, protoze chtela...

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:34

Malenge Souhlasim, mám stejný přístup, je důležité nevstupovat do komunikace podeziravy a prednas*any. A pak ještě překvapivě dost lidí má sklon podávat svoje zkušenosti přehnaně dramaticky a tragicky. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:42

Jos No nechci uz dal psat o vexu, fakt mi to nedela dobre. Dite hlavicku melo hodne nahore, protoze melo kratkou snuru, ktera ho nepustila dal, pry to nikdy nevideli, ale na sekci uz to nebylo, proste blba situace. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:44

Lamicka urcite to neni nic extra dobreho pro rodicku, vlastne se to povazuje uz za operacni porod, takze indikace je na individualnim zvazeni kazdeho porodnika. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:46

Karja duchna je perova perina, to mohla nekde slyset.

My se minuly tyden rozkmotrili se synem, okrikla jsem ho a byla proto zla a uz ne jeho laska. Pak jsem sla ven, rikam mu, jestli mi da pusu a ozvalo se "zapomen". To ma z Mimi sefa, tu pohadku detem nepoustejte! 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:50

Malenge Karja dekuji, snazim se. Na druhou stranu, nechci pusobit mentorsky a ze vsechno vim nejlip, take s tim nechci moc otravovat ale ohledne moji prace diskutuji rada, dokonce jsem mozna jedna z mala kdo si rad jde popovidat s rodickou napr. ohledne jejiho porodniho planu, protoze mne to proste zajima, jake ma duvody pro sva rozhodnuti. Jen prave v praci pacientky nebyvaji tak sdilne jak na internetove diskusi. 

Za nekolik dnu me ceka nejspis sekce, ditko je porad KP, tak jsem zvedava na vlastni zkusenost z pozice pacientky. Pak podam report

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 09:54

Lamicka jako ta komunikace je občas na palici. Kamarádka právě nedávno šla na sekci s mrtvým plodem a před operací po ní požadovali jméno pediatra. A fakt požadovali, dokud na ně prý nezačala křičet. Člověk, který věděl, že to dítě je mrtvé. Ale chápu, že blbej den může mít každej.

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:00

mnum  rozhodně s tím neotravuješ, to vůbec, přečtu si to moc ráda a určitě nejsem sama. K tvé vlastní sekci (pokud se teda prcek neodhodlá udělat ještě veletoč) přeju hodně štěstí, ať jste zdraví!

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:00

Já doufám, že se teď ty příručky do porodnic updatovaly, protože před deseti lety jsem přišla s mrtvým dítětem v děloze, s žádankou od gynekologa a sestra na příjmu na mě řvala, že nejsem v plánu operací, co jako má dělat. Posléze jeli doktoři  i sestry v modu, že jsem na běžné operaci. A když jsem po týdnu musela nastoupit znovou na revizi dělohy, tak se přátelsky smáli, jak se mi tam u nich líbí... Ale já jsem optimistka, takže když jsem viděla, jak řešili problémy jiných pacientek, co se mnou byly na pokoji, tak jsem odcházela s pocitem, že to ještě dobře dopadlo...

Za dva roky jsem tam rodila, takže happy end za okolností, které by vydaly na román, ale historka, kdy mě po porodu museli operovat, anestezioložka si mě vzala do parády a doktorka začala trojčit, že mě nedala podepsat to nutné lejstro, vedla moji úplně paralyzovanou ruku při podepisování a u toho říkala, že si není jistá sama sebou, že tenhle typ operace ještě nikdy nedělala. A já jsem jí už v pololimbu, říkala, že mně to neva, že už mně to bude stejně jedno!! Tak ta pointa už je základ našich domácích vtipů!!!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:01

mnum můžu se zeptat, neuvažovala si, že ho i přes KP porodíš klasicky? Druhému synovi se totiž taky moc otáčet nechtělo, tak jsem o tom uvažovala, ale naštěstí se otočil, tak zůstalo jen u úvah. Tím pádem ale nevím, jak bych se rozhodla.

Jinak jsem taky ráda za ten pohled z druhé strany, není tolik deformovaný vlastní zkušeností jako u nás "obyčejných smrtelníků" a je podložený tou odborností

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:02

Chapu ,ze kdyz uz se ta tragedie stane,rozloucit se kratce a treba i miminko pochovat,ale FOTIT?????

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:02

Zu  Ten měl teda hodně blbej den, chjo. To je fakt smutné.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:05

artemisia tak to je strasny pristup!

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:08

Zarinya Hele, myslím, že to je strašlivě individuální. Ty jsi z toho vyděšená nebo možná zhrozená či znechucená, já osobně si myslím, že bych si své dítě umyté, oblečené, vyfotila na památku, vždyť už navždy to bude Takový můj malý "spící" andílek...