Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:41

Zuzuli to je fajn, ségra s ním právě taky byla moc spokojená. Ale popravdě už si nepamatuju, jestli v nem nosila i v létě nebo měla jinej.

To je stejně skvělý, kolik je dneska možnosti. Spousty šátků a různé materiály, tolik nosítek, funkční oblečení.

Já nosila docela hodně, až si teď zpětně říkám, proč jsem si vlastně neporidila něco lepšího, užili bysme to :)

Pinot Noir syn je teď taky takhle dojemně citlivý. Třeba jsme si tuhle koupili spolu k obědu pizzu a on ji rozdělil na třetiny a prej tyhle jsou pro tatínka. A já se musela dojíst chlebem s lučinou :-)) 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:48

Potrefenáhusa na potencionalne c 2 by som brala stopro od nich. maju ho fakt vymakane akurat problem byva s tym ze ked sa prestane vyrabat urcity vzor tak uz to proste tak lahko nezozenies. osobne velmi nemusim tie ich folk vzory s kvetinovymi motivmi ale momentalne spravili super dizajn kaleidoscope arabica / robusta a este mountain lake je celkom pekny

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:55

Já bych u výběru nosítka hlavně koukala, jestli má možnost křížení popruhů. Překvapuje mě, že to nemají všechny, zdá se mi to mnohem, mnohem pohodlnější než jen vzadu sepnutý páskem. 

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:58
Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:15

žluťásek ted mi doslo, ze jsem vlastne mela na zacatku elasticky satek, pouzivala jsem ho asi tri tydny, protoze mala mela asi dve a pul kila a 46 cm, kdyz jsem zacinala nosit, a bavlneny satek na ni byl moc velky. Ted mam doma tu liscu a leo, a na ceste nositko didyklick. Muzi jsem slibila, ze jeden satek pujde z domu, nechame si k nositku jen jeden, tak lisca rozhodne zustava. Ja ji vybirala uz v tehotenstvi, psala jsem do eschopu, co mi doporuci na novorozene na leto, s jednoduchou udrzbou, ale aby vydrzel co nejdele, a vsichni se shodovali prave na ni. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:30

Je tu niekto, kto mal problémové dieťa čo sa spánku týka? Od 17. By mal syn nastúpiť do jaslí, tak len nejaké skúsenosti čo sa môže vyskytnúť (som pripravená aj na variant, že jasle proste nezvládne).

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:33

žluťásek to asi jak pro koho, mne to krizeni pripada hrozne divny, jako pocitove kdyz jsem to zkousela. Navic mam dojem ze clovek stejne zacne hodne brzo nosit uz jen na zadech...ja budu urcite porizovat ten jejich Carrier plus, tesim se na to:) 

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:34

Potrefenáhusa Měla jsem Didymos a vyzkoušela jsem i Vatanai a za mě je lepší Didymos. Byl měkčí, lépe se mi z něj vázalo. A přišel mi, že na něm bylo používání méně vidět. Měla jsem je z druhé ruky, krom jednoho úplně nového, a vypadaly pořád stejně. Nosila jsem každý den, byly používané hodně.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:39

711990 fakt? No vida, tisíc lidí, tisíc chutí. Já nosila jedině křížem a na břiše do synových cca 2,5 roku :)

A už vám do toho nebudu kecat, já už mám asi odnošeno. Kdyby bylo potřeba ještě letos na horách, tak doufám, že to už odtahá tatínek. Na mě už je těch 16 kilo nějak dost :) 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 22:16

Šátek už jsem taky uložila, ale nosítko si užijeme snad ještě dlouho. 

Offline JankaM
Avatar
2395 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 22:22

Jak ty šátky tak krásně popisujete, tak mi teď snad bude líto, že jsem haranty nenosila

Ale nedávno jsem viděla v nosítku psa, dvakrát jsem se otočila .  

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 23:03

DrowRanger naše problémy som tu opisovala, tie 4 dni spolu, čo v jasliach strávil, tam zaspal bez väčších problémov, ale zapísali sa v ňom silno, je to viac ako rok a občas vytiahne niečo odtiaľ, pre mňa bolo veľmi zlé, že po 3 dňoch tam hneď ochorel

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 23:11

DrowRanger to ti asi nikdo předem neporadí. Připadá mi, že ty děti to zvládají úplně nepředvídatelně, kolikrát někdo vypadá, že je král kolektivu, a pak to nedá, jiný bojácný a přitom se v tom najde... Navíc tam ty děti fungují úplně jinak. Ríšu jsem doma uspávala na denní spánek hodinu i víc, tam prý usnul, jak zalehnul, mockrát ho prý museli budit, aby nepřišel o svačinu. A taky tam jedl ;) Takže předem neodhadneš nic. Držím palce, ať se projeví jako kolektivní typ a je mu tam dobře

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 23:43

Právě jsem zjistila, že existují pohádky do promítačky s pejskem a kočičkou. A nemůžu nikde najít, jak pekli dort. To by dítě skákalo metr vysoko.

Miluje promítačku, přestože máme asi jen pět úplně nudných pohádek, ke kterým navíc nemáme texty a já si je vymýšlím podle obrázků. Což jde teda dost ztuha

Máte někdo promítačku? Jaké pohádky byste doporučili pro mrňata? Pejsek s kočičkou se mi zdají skvělí. Když už budu něco objednávat, rovnou bych jich vzala víc. 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 06:57

žluťásek jee, my jsme meli uplne obrovskou sbirku tech filmu do promitacky Diax (jsem si to ted vygooglila), kupovali jsme to jeste dokonce s pritelem na vysoke a promitali jsme si

musim se zeptat mamy, jestli to pouziva s vnuckama

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 07:16

žluťásek s tim nosenim te obdivuju, ja uz vpredu pres Tondu nic nevidim:) musi na zada nebo na bok. Byt dvoulety, musel by mi leda rikat cestu a delat navigatora

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 08:38

baltik já to jako dítě milovala a syn je z toho úplně paf, má to své kouzlo i přes všechny YouTube. Aspon jsem zjistila, že jdou v elektronické podobě dokoupit ty texty, tak musím objednat ty co máme doma. Vyprávět pohádku, kterou neznám, jen podle obrázků, to mi zrovna moc nejde

711990 to je jednoduchý, do dvou let to bylo kvůli nosící zimní bundě, mám jen na nošení vpředu :) A pak v létě už jsem nosila spíš občas, na výletech, kvůli uspání a bylo nějak lepší vpředu, abych ho uzpívala a uhladila. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 08:50

žluťásek tak to chapu:) ja vlastne nevim, jak to bude ted v zime. Vloni se mi vesel pod muj kabat normalne vpredu, nosici bundu se mi moc kupovat nechce. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 08:56

711990 ja si nejsem teď jistá, kolik mu je, ale už by asi mohl i navrch v kombinéze, že?

No ale já v zimě milovala nošení hlavně kvůli tomu pohodlí, v domácím tričku a teplákách do nosítka, na hlavu kuklu a během minuty jsme byli vypravení ven. 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 08:59

žluťásek Nechci zimu!