Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:09

artemisia Příšernost! Někteří lidi jsou fakt

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:10

Zarinya tak pokud chteji mit pamatku...na te fotce je normalni "spici" miminko....

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:12

artemisia to je strašné :(

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:13

Evaeva ani neuvazovala, jsem zatizena zkusenostma s pritomnosti u techto porodu, dost z techto deti jsem musela krisit nebo jim nejak pomoct s adaptaci. Take je mi hrozne tech deti lito, jak maji pohmozdene zadecky a genital, preci jen je  vic mekke tkane nez kdyz cestu rozrazi hlavicka, tak ty hematomy a otoky pretrvavaji nekolik dnu. Obecne u polohy KP se bere spontanni porod jako vic rizikovy pro dite, sekce rizikovejsi pro matku. Vybrala jsem si vetsi bezpecnost ditete. Kdyz jsem to probirala s kolegynemi, tak jsme se vlastne vsechny shodly na tom ze radeji tuto variantu. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:14

Malenge dekuji

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:15

Zarinya tak pořád je to přece tvoje dítě. Za pár let si nebudeš pamatovat, jak vypadalo.

Prostě vzpomínka na památku, že tu bylo. Docela chápu, že to někdo potřebuje uchovat aspoň na fotce. 

Samozřejmě, pkud šlo o vysoký stupeň těhotenství a už to bylo "dítě".

Ale nevím, jestli bych sama fotila. 

Čtu tu vaše příběhy a obdivuji, kolik síly, odvahy a statečnosti jste musely některé sebrat. Obdivuji vás. 

Odborné komentáře jsou super, díky za ně. 

Ženské, držte se

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:18

Já se nelituju, jenom bych nebyla tak optimistická v dojmu, že když se něco někde napíše jako manuál, tak se to hned všude jinde hned začne uvádět do praxe. Mám zkušenost z dvou různých zařízení, co se týče porodů, a ten civilizovaný přístup se před sedmnácti, deseti ani osmi lety moc neprojevoval.

Určitě se to zlepšilo a zlepšuje jenom na těch okresních úrovních to jde pomalu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:21

mnum aha, díky za odpověď. Jak píšu, syn se nakonec otočil někdy na konci té doby, do kdy by měl, takže jsem se vůbec rozhodovat nemusela. Navíc měl odhad 4kg, takže by mě asi ani nenechali rodit normálně. Zajímalo mě, podle čeho ses rozhodla.

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:22

Dostala som povolenie vyhodiť domčeky z krabíc

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:24

Zarinya focení mi taky přijde trošku zvláštní, ale když někdo chce mít památku. Ale třeba jeho jméno bych už dalšímu dítěti určitě nedala.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:26

Zarinya Ackoliv nejsem moc fotici typ, tak tohle chapu. Taky bych nekoho pozadala aby mi tu fotku nekdo udelal. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:26

artemisia určitě se to zlepšuje, osobně mám jen dobré zkušenosti. Ale třeba moje spolubydlící z pokoje si užila svoje, přišla na plánovanou sekci, protože dítě bylo velké a měla už za sebou jeden porod s akutní sekcí, kdy dítě museli oživovat. A zatímco já jsem byla po sekci do hodiny zpět na pokoji s miminkem v náručí (ne všude leží žena po sekci na JIP celý den bez dítěte, jak se často traduje), oba byla na sále dvě hodiny, musela se tam i vrátit a na pokoji pak ležela obklopená přístroji a s pytlem písku na břiše, vše kvůli rozsáhlým srůstům. No a její lékař neustále vedl řeči o tom, jaké je sekce zlo, a že je to leda pro slabochy a že by to zakázal... A že to říkal ženě, která by tu bez sekce dávno nebyla, mu vůbec nepřipadalo blbé

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:36

Pinot Noir Taky dobrej debil, hlavně, že sám porodil dětí, slaboch jeden

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:43

mnum

JJá na neonatology v porodnici vzpomínám ráda, hlavně na tu, co jsem viděla první hned po operaci, byla fakt milá. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:44

Ja si myslim,ze cokoliv mrtveho by se nemelo fotit natoz clovek.(kdyz nejde o trestny cin)

Doufam ze na to muzu mit svuj nazor.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:47

dzizisketa To jsem rada, na nas si obvykle nikdo moc nevzpomene z detskeho personalu akorat jsou velmi caste stiznosti na sestricky, bohuzel. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 10:50

mnum Měla jsem báječnou neonatoložku, moc milou, hezky se s ní povídalo. A měla krásně namalované oči

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:02

mnum Ja mela v Apolinari takovyho neonatologa, mladej kluk, ale narodil se pro to! Neskutecnej zajem o ty deti, jedna maminka neco zanedbala a jako bylo videt, ze ho to vylozene se.e za to miminko! Pri druhem porodu jsem neonatologa za cely pobyt v porodnici nevidela, oni si ty miminka vozili na vysetreni k nemu, zvlastni, ale tak mistni zvyk, neprotestovala jsem, ale mozna mi nabidli, ze muzu jit taky, uz si to nepamatuju. Nevidela jsem ho ani u propousteni.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:08

Ač je v těch příbězích hodně trápení a smutku, jsem ráda, ze tu ty příběhy jsou a že je tu i pohled z druhé strany. myslím, ze je to důležitou součástí změny do budoucna.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 11:09

barbucha  taky toho nemáš naloženýho málo...