Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:49

Len v Podoli bez čepicek. Syn mel v prosinci nejakou obyc erarni, ale jen proto, ze neudrzel teplotu. Listopadová dcera neměla nic.

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 05. července 2020 14:02

V Neratovicích taky žádné čepice.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 05. července 2020 14:20

V Opavě v lednu taky bez čepic, ale je to víc než 9 a 7 roků zpátky. A myslím, že to nebylo tím, že by měli vlasy (mám pocit, že co se týče vlasového porostu, byli na tom stejně jako holky od Karja )

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 05. července 2020 14:28

Na Mělníku taky bez čepic, vážilo se jen jednou denně, ráno. Hned bych tam šla rodit znovu, byla tam moc príma atmosféra. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. července 2020 15:50

Mojmu ciapku v porodnici tiez nedavali. Na jar bolo teplo a izby mali brutalne vykurovane. Domov tiez ziadnu nedostal - iba reklamne kufriky pocas hospitalizacie. Obliekla som mu az na cestu domov a potom na par prechadzok kym neprisli horucavy. Este pred tretim mesiacom som ho vozila v korbe len v plienke, ponozkach a darovanom tricku. Bolo zo zary z uplne tenkej bavlny. Ked mu bolo horuco vzdy strasne plakal a ani nosit sa nechcel

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 05. července 2020 16:34

bram Mělník by byla moje volba, kdyby neklaply Neratovice

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. července 2020 17:45
Reakce na Len:

​Naopak, novorozenci mají tzv. hnědý tuk, ze kterýho se teplo tvoří hodně rychle, pokud je třeba.

​novorozenci a hodně malý děti maj ale poměrně nevýhodnej poměr povrch těla vs hmotnost, kde teda ten povrch hlavy je v poměru k tělu ještě navíc extra velký, ke ztrátě tepla dojde hodně rychle a má to na ně dost neblahej vliv. Hnědý tuk sice mají, ale jak už někdo přede mnou zmínil, je to energeticky hodně náročný, naopak ten podkožní izolační novorozenci nemaj, neumí třes a tak vůbec sou na nás odkázaný :) nemusíte jim dávat ty pruhovaný čepičky, když se vám nelíbí a když to zvládnete jinak, zajistit jim teplotní komfort :)

Online 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 05. července 2020 18:37

Ounz nejlip se stejne tepelnej komfort zajisti na hrudniku u mamy:))) Tonda teda prvni dva tri dny mel v drzenim teploty problem, takze chudak mel na sobe dve cepice a dvoje body v porodnici, nez jsem ho mohla mazlit jen tak.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. července 2020 19:05

711990 u maminky je to dycky nejlepsi :)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. července 2020 19:52

Podelim sa o dnesnu synovu zabavku   

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 20:30

Ounz 

Díky za vysvětlení! Jinak já jsem myslela spíš už novorozence doma, myslím, že třeba v těchhle vedrech asi nebude moc potřeba nabalit. Uvidíme, jaká bude praxe.:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 20:36

Len doma jsem čepičku nedávala ani v listopadu, nemyslím si, že bys ji teď potřebovala.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. července 2020 20:39

Len No ve vedru se nabalovat nemusí (já to vždycky považovala za vědu, oblíct to dítě tak akorát, když si samo neřekne, aby se ani nepřehřálo ani neumrzlo, ale to se asi matka naučí praxí? ), spíš sem to chtěla dovysvětlit, no :)

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 20:40

Evaeva 

To doma nebylo myšleno až tak doslovně.:) Myslím doma z porodnice. Jinak já mám čepičku jasnou, já budu mít taky listopadový dítě.:)

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 20:46

Ounz 

Mě to taky přijde jako věda, když vidím jak to chodí u známých, úplně vidím, jak se ty miminka furt přehřívají nebo mají studený ručičky.:) Upřímně, já mám kolikrát problém i zvolit správný oblečení pro sebe vzhledem k tepelnýmu komfortu, prostě to párkrát nebude ono a dítě to bude muset přežít jako každej druhej.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. července 2020 20:54

Len ono to nějak půjde :) vždycky se to dá sundat nebo přioblíct, miminí věci jsou malý, do těch tašek a kočár se toho vejde

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 20:58

Len uvidíš, že to nakonec nebude taková věda. A k těm studeným ručičkám, naše doktorka říká, že novorozenci studené ruce mívají, mají horší krevní oběh či co. Každopádně moji kluci je opravdu studené měly, víc jsem se oblékala, až když je měli vysloveně ledový.

Mě zima přijde na oblékání jednodušší, jak je v podstatě pořád stejně, stačí, když vychytáš jedno oblečení. Naopak teď je každou chvíli jinak, furt přemýšlím jestli mikinu, jaký rukáv, jestli kraťasy nebudou málo... Naštěstí na kočár se leccos vejde, takže často to ladím až venku.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 05. července 2020 21:31

Len 

Já nakonec mimina oblékala vyloženě podle sebe - představila jsem si v zimě sebe, jak někde dlouho sedím a oblíkla jsem je, jak by mi asi bylo dobře bez pohybu. Fusak jsem počítala jako zimní bundu. Jsem dost zimomřivá, tak si myslím, že celkem můžu fungovat na to porovnání. 

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 05. července 2020 21:40

dynda Jj taky oblikam podle sebe, ale ted uz teda davam velke male min nez sobe - lita a je otuzila. U ni jsem furt ladila, jestli nema studenej nosik, potnicky, rucicky atd atd. Druha? Nerve=je akorat:-D. S tim druhym je fakt vsechno lepsi;-)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 05. července 2020 21:43

Karja 

Já mám pocit, že letos jsem jen řešila, jestli zimní nebo letní oblečení, nuance se moc nekonaly...