Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 05. července 2020 08:29

Zuzuli Teda ta je maličká

tyhle pruhovany čepicky maj i u apolinare

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 05. července 2020 08:56

Potrefenáhusa na Bulovce taky 

Online Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:14

Kokoska v Brně ve fakultce taky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 09:16

Asi je mají všude. V Krči taky.

Online Tabea
Avatar
4733 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:20

To je fakt vtipný s těma čepicema. Asi státní zakázka . A že je dostávají děti i v létě uvnitř.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:31

Tabea mne se obe deti narodily do tepla, je to teda uz hooodne davno, a zadne cepicky nemely. A moje mama me asi po 10 dnech donutila synovi tu cepici na prochazku nasadit a on se pak osypal potnickama. Doktorka nam na to napsala tekuty zluty pudr a ja byla na zhrouceni, vsichni meli krasny miminka a ja pomalovanyho indiana na valecny stezce.

Ja jsem ty mimina prvni mesic mela dost nehezky, kluk s vyrazkou, holka s ucpanym slznym kanalkem a opuchlym okem... zlaticka moje. 

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:31

Všude je mají. I v Kroměříži třeba. Ale je to čepice na prd, přišlo mi, že pořád leze nahoru. 

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:36

Kokoska

MMně maminka taky nutila, ať mu dávám čepici, dokonce mě jich několik nakoupila, dlužno říci, že tu jednu nosí i teď Ale našla jsem v její knihovničce příručku o péči o mimina z r.'87, kde se píše, že u nás není potřeba dávat dětem čepice, pokud není tedy zima anebo vichřice. Však taky do hluboké korby toho moc nenafouká. A taky se v té knize silně doporučovalo kojení, i když v tom intervalu tři hodiny, že pak se míchá mléko čerstvé s natravenym a miminko může bolet břicho. To už se dneska netvrdí, naopak tři hodiny jsou zezačátku ten nejzazší interval. A taky se tam zmiňují body, jako horká novinka, ale na fotkách jsou samozřejmě miminka v těch plátěných košilkách. 

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:41

Tu cepicku mela i dcera me kamaradky, ktera se narodila letos v Uherskem Hradisti. Mne se ta cepicka strasne libila (mala v ni byla jak skritek, teda i diky trochu pomackanym usim z delohy) a snazila jsem se zjistit, jestli se neda nekde koupit. Kdyz jsem odchazela z porodnice, tak jsem te kamaradce psala, ze mam nutkani si tu cepicku odnest, a jeji odpoved byla, ze ona doted lituje, ze si ji taky neodnesla. pro poradek dodam, ze jsem ji neukradla, ale vratila spolu s erarnim pradlem. V porodnici by ji ale mohli prodavat jako suvenyr. Rozhodne bych si ji koupila. 

Offline moora
Avatar
7574 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:42

Tabea hlavou ztracis 30% telesnyho tepla. Ti novorozenci maj jeste houby termorugulaci

Offline pilgrim
Avatar
165 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:45

Zuzuli U Apolinare se ta cepicka odnest mohla, lezely tam v krabicce vedle reklamnich prirucek a letaku. Jenze me pustili dost necekane a uplne jsem na ni zapomnela.

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:54

Jak jsem se tu pred par tydny ptala, jestli ma smysl volat laktacni poradkyni, protoze mala je z porodnice, kde jsem s ni byla dva tydny, naucena na odstrikane mleko z lahve a nepije z prsa, tak hlasim, ze laktacni k nam prisla, mala, tehdy mela asi dve a pul kila, se ukazkove prisala, vypila z prsa 80ml (davku z lahve mela v te dobe 45) a od te doby plne kojena. Neprestava me fascinovat, jak to dite lusknutim prstu akceptovalo, ze odted se pije z prsu. Velmi mile me to prekvapilo, jak se to kojeni povedlo, kdyz start nebyl uplne jak z prirucek, odsavat jsem zacala az treti den po cisari, malou jsem poprve chovala az ten treti den, na pokoj mi ji dali ctvrty, do te doby byla na novorozenecke jipce, kde hned dostala dudlik, a prvni tri tydny zivota pila jen z lahve. I presto je z ni ale ukazkovy savec, co si ale klidne da mliko z mrazaku od taty nebo babicky, kdyz ja nejsem zrovna pritomna, tak to treba doda nadeji nekomu, kdo ma ze zacatku problemy. Jako ji dodala me 711990

Offline 711990
Avatar
17187 příspěvků moje polička 05. července 2020 09:59

Zuzuli tak to je uplne dokonaly!!! A to pomackany elfi ousko mel Tonda taky!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 10:07

dzizisketa mě teda sestřičky v porodnici říkali, že ho klidně můžu nechat i čtyři hodiny. Dokonce, když jsem ho jednou chtěla budit asi po těch třech, abych si potom šla lehnout, tak mi to nechtěla dovolit;), že tak krásně spí. Já na té jipce potřebovala sestřičku ke každému kojení, musela malého odpojit od nějakého přístroje. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 10:08

711990 starší ho má pořád takové, asi už mu to zůstane.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 10:09

Zuzuli to jsou skvělé zprávy. Asi pro ní to kojení že začátku bylo příliš těžké.

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:32

Zuzuli že jo! Dcera v té čepičce vypadala jak trpaslíček (u Apolináře mi ji sami dali domů)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:40

Zuzuli tak to je skvele ze malinka prisla jak na to, sikulka

jinak my v porodnici nabizime maminkam ze si ty cepicky muzou vzit domu

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:43

My ji v Krči dostali domů, novou v pytlíku. Ale jak říkám, malému neseděla. Ale vzpomínka to je hezká. 

Online Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:51

My tu cepici domu nedostali a jako tyden jsme shaneli nejakou padnouci:-D Byla nejlepsi;-)

Jo, ale v porodnici mi ji u obou deti sestry stejne druhy den sebraly, at u zimni i u letni dcery, ze prej ten porost na hlave jim staci! Ale u Apolinare byla nejaka vetsi masirka, tam snad i maminky merily detem dvakrat denne teplotu, podle toho se prihlizelo k te cepici...druhe dite jsem mela v Caslavi, tam se NIC neresilo, druhej den mi dali kus linkovanyho papiru, at tam zapisu kojeni, podivali se na to jednou za den, na mereni teploty se na me divali jak na blazna, ze to staci od sestry. Jako tam byla fakt velka pohoda!:-D.