Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:54

Ty miminka jsou tak rozkošný! Jako nechápu, co to se mnou je, nad cizíma dětma jsem se nikdy nerozplývala, ale ti pidi skřítci jsou tak ňuňavý.

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 10:59
Reakce na moora:

Tabea hlavou ztracis 30% telesnyho tepla. Ti novorozenci maj jeste houby termorugulaci

​Naopak, novorozenci mají tzv. hnědý tuk, ze kterýho se teplo tvoří hodně rychle, pokud je třeba.

Online pilgrim
Avatar
165 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:04

Jeste k debate o obleckach, tohle je prosim body velikosti 50  (slunime kvuli zloutence). 

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:07

Karja ja musela na Vihoradech zapisovat kazdy kojeni spolu s vahou pred a po, kazdou plinu a pri kazdym prebaleni i teplotu... ale teda diky tomu to fakt rychle utikalo, nic jinyho clovek nedelal.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:15

711990 No presne tak to bylo u Apolinare, plus se to vozilo na te postylce to lejstro a furt na to nekdo koukal. Ten usmolenej papir a instrukce ,,nejak to zapiste,, mi jako druhorodicce vyhovoval vic;-)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:15
Reakce na Len:

​Naopak, novorozenci mají tzv. hnědý tuk, ze kterýho se teplo tvoří hodně rychle, pokud je třeba.

​A ztraci u toho hodne energie, co v case probihajici adaptace na mimodelozni prostredi neni idealni. Na vizite staci ze mam mimino rozbalene 2- 3 minuty a hned ma ledove nozky a x- krat za nami prisla vydesena maminka ze namerila diteti nizkou teplotu pote co ho mela chvilku rozbalene. Na druhou stranu kdyz ditko polozime pod ohrivac, je videt jak si to uziva, vetsinou se hned zklidni a lebedi si tam jak na plazi

Online pilgrim
Avatar
165 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:16

Karja U Apolinare se zapisovala teplota 2x denne a pred kazdym kojenim se prebalovalo a zapisovalo, jestli dite curalo a kakalo. A vazeni pred a po kojeni a zapsani, kolik se nakojilo. Jako opruz, ale vcera, kdyz jsem premejslela, jestli malej neco vyprodukoval do pliny, by se mi bejvala ta tabulka dost hodila

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:27

mnum 

To je hezký.:) To je fakt, ty studený nožičky jsou typický. Mě teda nemine čepička hned, doufám, že v Podolí maj taky tyhle "ponožky".:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 11:31

Karja a na té jipce se to ještě zapisovalo do grafůJá to chápu u těch nedonošenců, u toho mého obra to bylo trošku vtipné. Ale nad tou teplotou všechny sestry mávaly rukou, ty teploměry neměřily úplně dobře.

Offline Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 05. července 2020 11:48

Ja v Motole nikdy nebyla na sestinedeli, ale s malou na intermedialu, kam mi ji prelozili z jipky, a sice se tam merila teplota a zapisovalo, kolik vypila, ale byla tam takova pohoda a uzasne sestricky, ze se mi skoro nechtelo domu. Priste chci zase mini dite, at muzu zase tam :) , ale byla jsem tim ochuzena o ty darkove balicky z porodnice, treba bych tam tu cepici taky dostala. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 05. července 2020 12:06

Čepičky jsou stejné i v Boleslavi. A oblečení mám radši větší, vždycky se mi to líp oblíkalo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. července 2020 12:11

Zuzuli no vidíš, já balíček v krči pro syna dostala, přestože tam na šestinedělí neležel, jen já. Ale o nic si nepřišla, čepice tam není, jen letáky a vzorky.

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 05. července 2020 12:45

Z Bulovky chlapecek prisel pred dvema lety s cepickou a nosil ji hodne dlouho. 

Ty moje kousky se narodily fakt do velkeho tepla a v hlubokem kocaru bylo spis prehrato, nez ze by jim byla zima. 

Online moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 05. července 2020 12:47

Kokoska tak rec je o tech uplne cerstvejch miminech v porodnici? 

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 05. července 2020 12:56

moora ja jsem puvodne psala o vychazce s ditetem uz po navratu, to uz mu mohly byt i skoro 3 tydny. Ale ani v porodnici po narozeni moje deti zadnou cepicku nemely.

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:08

Já jsem matka na baterky, žádnou čepici si vůbec nepamatuju. Na fotkách ji nemá, předpokládám že neměl vůbec. 

Zuzuli v Motole před pár roky nic domů nedávali, jako v jediný porodnici v Praze. Zas tam byl ale na šestinedělí veškerej servis pro matku i dítě, oblečení, plínky, perlan nebo vlhčený ubrousky, i nějaká Hipp kosmetika myslim. To jsem byla radši než za krabici letáků a jednu pampersku :) 

Online crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:09

Kokoska Moje deti narozeny v cervnu a cervenci nikdy v porodnici zadnou cepici nedostaly. Citim se ted teda dost ochuzena. Byly sice dost vlasaty, zvlast ten druhy, ale stejne

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:12

crazydaisy ja mela plesounky. Po narozeji teda par tmavych chlupu meli, ale to jim dost rychle vypadalo a zvlast u chlapecka se na vlasky cekalo hodne dlouho. Pak mu narostly uplne svetly, skoro bily, takze vypadal zas jako plesatej

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:27

Na zalandu maj ve slevě Keeny, některý modely až s 60% slevou. Ty s měkkou podrážkou jsou označeny CNX, sandaly se jmenuji seacamp. Už je to dost probrané, ale ještě mají celkem dost větších velikostí pro předškolní a školní děti.

https://www.zalando.cz/deti/?q=Keen+seacamp

Offline Tabea
Avatar
4671 příspěvků moje polička 05. července 2020 13:29

Ani moje děti (konec podzimu & jarno) neměly v porodnici čepici. Jinej kraj, jinej mrav