Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:34
Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:37

miuu skvelé!

Online Aranel
Avatar
4510 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:37

Evaeva Mně šilhání odmalinka snad doteď kontrolují na takovým přístroji s motýlkama, jehož princip (a správnou odpověď) podle mě odhalí tak čtyřletý dítě

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:40

Synovi zrak na poradniach nik nekontroloval a neviem, kam s ním pôjdem, lebo jediná detská očná je otrasná, asi vidí dobre, ale to som aj ja, až kým sa v 10 rokoch nezistilo, že jedným okom vidím perfektne a na druhé potrebujem 1,75 dioptrie

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 13:41

Aranel tohle vypadá jako dalekohled na obě oči nebo 3d brýle. Sestřička si sedne asi metr od dítěte, dá si to na oči, na tom je namalovaný obličej, který zaujme to dítě. Měření trvá asi 2 vteřiny, potom z počítače vyjede protokol s dioptriemi a dalšími údaji, a hotovo dvacet.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:50

eless máme todoma dosť podobné...

A teda dnes od rána u nás 3 hádky, fakt pre blbosti, posledná kvôli tomu, že som muža poprosila aby dal pozor na syna, ktorý už stál pri výťahu, aby nezletel po schodoch kým ja dobehnem po fľašus vodou na čo muž na mňa vyletel, že nie som schopná s nič s ním zariadiť sama (ja mu teda dieťa pred týmako idú von chystám kompletne, mužchystá len seba...). Ako bonus sa mi ešte zastarel do uspávania a keď syn plakal v postieľke (len skúša odkedy sme sa vrátili z víkendu u starkých)tak ho vybral. Čiže syn zatiaľ nespal...Ale zas kým som s ním bola von, tak navaril, vysal a upratal hračk, tak aspoň niečo...

Ja inak fakt neviem čo s tým, lebo je to presne ako písala @eless vyššie, aspoň keby negeneroval bordel a veci priebežne odkladal. To by mi strašne uľahčilo život...Ja som sa s ním snažila v kľude porozprávať, on má stále pocity, že mi pomáha dosť tým, že je s malým a že ja prd robím a mám len zlý time-managmenent. Keď mu menujem čo všetkodoma trebarobiť a robím to ja, tak mi vraví, že preháňam...Jediné čo sa zmenilo je, že sa predlžujú obdobia, počas ktorýchja zvládam nevybuchnúť. Väčšinou teda buchnem keď sa nakopí práca a domácnosť nad únosnú mieru.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. května 2020 13:57

DrowRanger na tohle imho pomuze jen odchazet z domu do prace, aspon zcasti. co vsetko treba robit neni mozny vysvetlovat, leda to nerobit. az pujde muz se synem ven, jit si po sve praci a nechystat nic, at si poradi. atp

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 13:58

DrowRanger já bych přestala s tím chystáním syna. Syn to přežije ;) a muž uvidí, co to obnáší. Přecejen oba pracujete a tím pádem oba byste měli zvládat péči o syna.

Jinak je ale každá rada drahá, pokud ten druhý nemá snahu. Nepřemýšlela si třeba o partnerské poradně. Možná by pomohlo to alespoň nadnést v nějaké klidnější chvíli, třeba muži dojde, že situace je vážná.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:01

DrowRanger takze kde ich zakopeme? Ale ked sa k nam pridaju dalsie aby z toho nebol masovy hrob... no dobre - koniec cierneho humoru 

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:01

Hm, hej, to si pamätám aj ja, že v druhej triede pani učiteľka odporučila rodičom ma vziať na vyšetrenie sluchu pre istotu...

...ale tak tam sa potom zistilo, že v sluchu to nie je, no...

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:04

Karja Povodne som uvazovala o modrych ale nepacila sa mi nakoniec ta farba a hneda je univezalna. Ceny boli u oboch rovnake

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:07

miuu

To je moc fajn!

Online Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:12

Jak si tu nektere stezujete na muze, tak si postezuji na syna. Vcera prudil az do jedenacti vecer. Ne ze nespal, s tim bych se smirila, ale on vam tak prudil. Byla jsem vzteky bez sebe, pres den ten školkaless rezim zvladame v pohode, ale vecer mam dost a chtelo by to aspon pul hodky s knizkou, filmem nebo jen tak pohovorit s muzem. Tak zas nic. Byla jsem tak vztekla, ze mi malem praskla cevka v mozku

Online Karja
Avatar
35846 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:38

eless Misto masoveho hrobu jsem uvazovala, ze ho poslu na tyden k rodicum ,,aby si odpocinul,,. Ale nemuzu si to dovolit, ty vecery jsou tak narocne, ze to musim vsechno prezit asi. Ale sere me vsechno neskutecne, je to takove komplexnejsi, ale ted je to takovy hodne blby obdobi, coz je skoda, protoze holky jsou fakt mily a i pres ten zahul by na to clovek rad vzpominal;-)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 27. května 2020 14:44

Karja ten moj mal ist na 3-4 tyzdne na sluzobku. Tolko som sa tesila aky tu bude klud a poriadok az prisla korona a odlozili to na neurcito

a vobec. Ten zasrany virus mi uz toho tolko pokazil ze uz by fakt mohol vychcipat nejakou vakcinou

Online Karja
Avatar
35846 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:01

eless :-D:-D 

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:15

Nevím, jestli bych neměla spíš do stížností, ale když už jsem tady. Dcera, na prvním stupni ZŠ, nechali jsme ji do konce školního roku doma, do školy nechodí, pokračujeme v domácí výuce. Muž se uvolil, že s ní bude dělat domácí přípravu. Do minulého týdne jsem tu přípravu s ní dělala já. Kývla jsem na to, se zlou předtuchou. Samozřejmě, dcera do školy něco málo vždycky udělala. Muž to považoval za dostatečné. Na mou kontrolní otázku, co příprava: "Říkala, že to má hotové". Den, respektive večer před odevzdáním jsme to doháněli celé odpoledne, skončili jsme v 10 večer. Stejně spousta věcí chyběla, atd. Včera muži volala paní učitelka, měl vypnutý telefon. A teď nevím, nechat ho v tom, nenechat, dilema prostě.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:23

Peggy Co to znamená "považoval za dostatečné"? Oni nemají přesně napsáno, co mají udělat? Hele, nevím jak je dcera stará, ale pokud je ve čtvrté, páté třídě, nechala bych je v tom vyráchat oba. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:23
Reakce na 711990:

Lamicka a s pubertou prestanou i videt!

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:31

Garfie Dcera je ve 3. třídě. Děti mají instrukce, co mají kde vyplnit a co napsat do sešitu, ale chce to dohled. Ona je dost roztržitá, něco přehlédne, něco někde založí. Prostě, nestačí se dítěte jen zeptat, jestli to má hotové, musí to i ukázat. A taky je třeba opravit hrubky. Berou vyjmenovaná slova. Muž tu výuku pojal velmi benevolentně. Muži jsem to řekla. Snad to pochopil. Ján jsem dost perfekcionalistka, co setýče školy (v jiných oblastech vůbec). Zkusím se prostě držet stranou a nechat je v tom.