Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 27. května 2020 15:42

Peggy Hmm, třetí třída je taková na hraně, co se zodpovědnosti týká, tam bych na to asi ještě dohlédla. A taky těžká, jak říkáš, vyjmenovaná slova, násobilka, už i ty nauky jsou trochu těžší (vím o tom své, protože jsem dceru měla shodou okolností ve třetí v domácí výuce). Tak v tom případě v tom nechej ráchat jen manžela  Blíží se konec školního roku, moc už toho nebude a dožene to když tak o prázdninách, klidně vysvětli situaci paní učitelce. Chlapi to berou jinak, ale nemontovala bych se do toho. Držet se stranou je dobré rozhodnutí. 

(jen pro představu, když jsem učila doma, přehodila jsem na muže hudební výchovu, je dost muzikálně nadaný, hraje na několik nástrojů....a dopadlo to tak, že neprobrali nic z toho, co měli, ale donekonečna se učili tóniny na "vyletěla holubička ze skály" a trochu hráli na flétnu  celkem za půl roku dali asi tak dvě až tři vyučovací hodiny....málem mě štrajchlo, když jsem to zjistila)

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 27. května 2020 16:08
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. května 2020 16:21
Reakce na Evaeva:

DrowRanger já bych přestala s tím chystáním syna. Syn to přežije ;) 

​jj tohle je dost dulezite, zacit to "miminko" co uz neni miminko trosku popoustet z toho tesneho vztahu. tatinek treba nevezme piti nebo cepici, ale ono se vlastne nic nestane. tezke, lec nutne..

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 27. května 2020 18:49

Mně je tak líto, jaké máte některé trápení s těmi svými muži

Online letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 27. května 2020 19:31

viktorka_od splavu ale to je jedno, že chcela zobrať vodu, podstatne je, že muž mal blbé kecy a problém dozrieť na svoje dieťa

Pinot Noir aj mne

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. května 2020 20:59

DrowRanger cha, k tomu chystaniu dieťaťa... tiež vždy malú chystám ja, aj keď ideme niekam spoločne. No a raz muž chcel, aby sme išli k svokrovcom, ale ja som mala prácu (preklad), tak mu s kľudom hovorím ok, priprav malú, ja mám robotu. A nehla som sa od počítača (ako to obvykle robí on kamkoľvek sa chystáme). To si mala vidieť, aké šokované a naštvané pohľady na mňa hádzal, potom sa ma zúrivo pýta, že kedy sa ja pripravím. Tak mu len hovorím, keď budete pripravení, povedz mi, ja vhupnem do tenisiek a môžem ísť. No tak to dieťa nakoniec spotený vychystal, nepovedal ani pol slova, ale odvtedy chystáme dieťa tak na striedačku :-)

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:51

betsey :-D:-D

Pinot Noir No hele ten muj za to asi snad ani nemuze, ja myslim, ze ho samotnyho sere, ze takovej je, protoze se za to casto omlouva. Ale ted ma nejaky jeste uplne na hovno obdobi, ktere neni moc kompatibilni s tim narocnym detskym obdobim. A nejsem si jista, zda s tim jako neco poradne dela, ma nejake zdravotni potize a jen mele, mele, co s tim bude delat, uz se to vlece, leci to nejakym divnym stylem (ala, jak na anginu hermankovej caj - jasne, muze pomoct, ale spis k nicemu nevede naopak se to prihorsi). No tak takhle se to vlece, ja na nej nesmim pomalu ani mluvit, vetsinu dne vrha pohledy, ze za to muzeme my, protoze neni dost odpocatej, pri sebemensim zakniknuti deti, se okamzite zavira v pracovne nebo zavira ty rvouci deti. Desny!!! No tak dneska jsem to po trech mesicich nevydrzela a doktory mu obvolala ja. Fakt se ani neda litovat, ze mu neco je, kdyz k tomu tak pristupuje. Jindy by mi to snad bylo u haje, at si teda marodi jak chce dlouho, ale ted jaksi musi spolupracovat v rodine a ne se takhle matlat.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:11

viktorka_od splavu ja teda neviem,či sa rozumieme,ale dieťa nechystám kvôli tomu,že by z toho malo hysák ak by to robil muž. Ja ho chystám kvôli tomu,že to tak chce muž. Ako pri mne trebárs cez deň pri prebaľovaní nereve,ale bohužiaľ, fakt to nemôžem robiť len ja. Akurátto chystanie na von mi tak nejak prischlo, vrátane iných vecí ako trebárs uspávanie, umývanie vlasov, strihanie nechtov...lebo "tebe pri tom toľko nereve". 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:12

betsey jaaaj, toto úplne poznám, akurát u nás to vyústi do hádky :D :D 

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:24

DrowRanger Se sambem jsme meli po prvnim diteti taky dost vleklou krizi. Fakt to bylo dost na nic,uz jsem si davala dohromady rozvod a jak vyjdeme se synem,kde budeme bydlet atd. A prvni mesice v praci byly uplne tragicky. Nevim,co presne ho osvitilo,ale najednou otocil o 180• a zacal se ke me chovat uplne jinak. Jestli ho postrcilo to,ze mel dite a domactnost na krku,kdyz jsem slouzila,nevim. Kazdopadne,druhe dite zvladame lip. On je sice porad hodne v praci,coz me stve,ale uz je videt,ze mu na nas zalezi (doufam,ze jsem to ted nezakrikla). Drzim ti palce,at je u vas lip. A kdyz to pujde,zkus na chvili zmizet a nechat to na nem...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:28

DrowRanger aha tak to me nenapadlo, to se omlouvam. no, je rodic jako ty, jestli ty to delas lepe - pak to delej a on bude pracovat, nebo se to nauci stejne dobre a budes pracovat take - jsem mela za to, ze s tim jste do toho usporadani sli.. dite nejde reklamovat ani vratit. nakopla bych ho, tlapkam.. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:37

DrowRanger to chystanie je klasika, sambo aj tak polku veci zabudne. Ale ked ideme niekde spolu, ja nachystam seba a dve deti a este aj jeho pri dverach cakame, nez sa oblecie

Ale to sa nestazujem a ako to tu citam, dam si nabuduce facku ked ma napadne ho prudit. Na mne je sice tiez vacsina veci ale on si to uvedomuje a nema kecy. Drzim vam vsetkym palce nech sa to zlepsi. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. května 2020 23:48

Chcem sa poďakovať za tip na hru myslim od žluťásek . Tri prasiatka ho hned zaujali a najviac to bavi maminku . Zvladne trojročný aj ten Ovocny sad?

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 28. května 2020 00:03

Mrakoplas s přehledem, to je velmi jednoduchá hra. Jestli zvládá prasátka, bude sad brnkacka.

My teď hrajeme pořád Zajíček v své jamce, to je taky dost jednoduchá hra, ale syn ji miluje. A ze smart games ho teď hodně baví Den a noc, dokonce už ani nepotřebuje mou asistenci a nemusím sedět vedle něj když skládá :)

Moje oblíbená hra je teď Děti z carcassonne, syn ji dostal před 3. rokem a s občasnou radou ji hraje už docela hezky. Samozřejmě strategie žádná, ale učím ho trochu u toho přemýšlet, kam ktery dílek položit a co to udělá. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 28. května 2020 00:09

žluťásek dakujem moc! Pozriem to a vyberiem.

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 28. května 2020 00:14

Mrakoplas a u nás ještě boduje smart game od mindoku Červená karkulka. Mně se líbí víc než prasátka a syn strašně miluje tu pohadku. Půjčujeme si ji z knihovny, jen co ji musím vrátit, hned si dám znovu rezervaci :)

Zvládne ji hrát zatím jen s asistenci, ale to i ta prasátka. Když sedím s ním a ptám se ho, dovede ty dílky hezky seskladat i sám. Beze mě si s tím jen tak hraje, ale neresi ty hlavolamy.

Sám dovede ještě Králíka Kuka ty jednodušší úkoly, ale je už dlouho vyprodaný a na bazarech bývá velmi zřídkakdy. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 28. května 2020 07:55

žluťásekta karkulka vyzera tiez dobre, syn ma rad všetky rozprávky s rozozranym vlkom (prasiatka, ciapocka aj kozliatka) . Carcassone by asi este nedal, zatiaľ ma problém chápať pravidla. Pacilo by sa mi Den a noc ale to by asi ostalo uplne nepovsimnute, skusim to niekde pozicat.

Tie prasiatka sam tiez nezvlada, musim pomahat a vysvetlovat, sam sa s tym hra  uplne inak :) 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. května 2020 08:42

A už fungují registrace, takže jestli to tu Mutzi čte, tak ale fofrem nám sem hodit report o Elišce!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 28. května 2020 09:23
Reakce na MP Meri:

A už fungují registrace, takže jestli to tu Mutzi čte, tak ale fofrem nám sem hodit report o Elišce!

Offline žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 28. května 2020 10:37

Mrakoplas ty děti z carcassonne jsou právě velmi jednoduchý, jen se staví cestičky a pokládají panacci podle barev. My máme her strašně moc, já mám trochu uchylku a jak na bazaru vidím dětskou hru za dobrou cenu, neumím se ovládnout :)

Ještě máme z knihovny od Djeco Little Circuit, syna moc baví, ale je to jen jednoduchá posouvačka. Aspoň má hezkou grafiku.

Na ČT edu právě teď povídání o deskových hrách.