Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:34

Pinot Noir

UUmí nakreslit krásné víry

Garfie

NNevím, jestli blahopřát, ale už teď se těším, že budeš psát exotické příspěvky

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:35

Koupila jsem Rosťovi za stovku valník, že na písek. Doma z něj hned sundal korbu a celé odpoledne a večer s ním jezdil po bytě. Už jsem se bála, že s ním půjde i spát, ale naštěstí se ho lehce vzdal výměnou za večeři. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2020 21:56

Karja ty u nás měli jen holčičí. Koukala jsem tam na jedny se zvednutou špičkou (kvůli odrážedlu) a nevypadali špatně. Byly to asi tyhle, ale blíž jsem je nezkoumala.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. května 2020 22:45

Evaeva tieto máme, sú super, máme aj platenky alix, podrážka a vlastne aj strih sú rovnaké pri sandáloch aj platenkach a syn v nich chodí oveľa, oveľa lepšie ako v DD step, sú veľmi pružné, podrážka je maximálne flexibilná a priestranná. Jediná mala vytka je, že syn má úzky členok aj nart a aj tak sa stane, že ich aj pri najsilnejšom dotiahnuti stratí z nohy trebárs na preliezky a podobne. Ale s tým by mal asi problém vo väčšine topánok.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. května 2020 22:45
Reakce na Evaeva:

Karja ty u nás měli jen holčičí. Koukala jsem tam na jedny se zvednutou špičkou (kvůli odrážedlu) a nevypadali špatně. Byly to asi tyhle, ale blíž jsem je nezkoumala.

presne na tie sa pojdem pozriet. minuly rok mal nejake neznackove s otvorenou spickou ale zacina jazdit na odrazadle a potrebuje mat prsty ochranene. keby som vedela ze trafim velkost tak objednam rovno domov ale podla navodu na stranke ako sa ma merat noha tak mi vychadza velkost 25-26 aj ked teraz nosi 23 a este stale tam ma dost miesta na prsty​ takze tomu meraniu neverim. a to su tie 23ky protetika celorocky. a tiez ma siroku nohu a vysoky nart aj ked to meranie mi to nepotvrdilo ale skusanie obuvi v minulosti ano

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. května 2020 22:59

A ešte si tu takto na ecer odložím. Riadne som sa večer posekala s muzom. Ale tak, že som od neho musela odísť do inej miestnosti, inak neviem ako by to dopadlo. Klasický sme sa pohadali na Tom, že som chcela aby mi doma pomohol s domácimi prácami (vysypal kôš s plastmi) a on ma obvinil, že klamem, že som dnes z domu pracovala, že vlastne doma hovno robím (do práce aj v domacnosti) a aj so synom mi musí pomáhať. Len pre upresnenie, od vypuknutia korony ako mi ustála robota som mala na starosti celú domácnosť (vrátane nakupov), skutočne muž doma nerobil vôbec nič, pri dieťati sme sa striedali v tie dni keď nemal robotu a aj to systémom, že kým on bol s malým von, ja som doma upratovala, vatila a pod. Posledné dva týždne ako sa uvoľnili opatrenia sa mi zas rozbieha robota ale muž sa Absolutne nechytá trochu mi pomôcť s domácnosťou a nie je ochotný ani byť viac so synom keď to potrebujem, vyžaduje systém ako v dobe kým som nemala robotu. Za tie dva týždne už celkom padám na hubu, väčšinou som doobeda s malým kým muž pracuje (väčšinou robí na rozdiel od mňa mimo dom), cez malého spánok robím a poobede keď ho muž vezme von sa snažím robiť. Popri malom sa snažím ako tak udržiavať domácnosť, ale nedá sa to, keďže muž keď je so synom doma vôbec ale vôbec nič neurobí. Nevylozi ani riad z umývačky, nie je schopný vyvesat alebo zvesat prádlo, nič. Ak mu to povie, urazí sa a pohadame sa. A teda dnes ako vrchol večera má obvinil, že klamem,že som pracovala (za dve a pol hodiny kým bol so synom som stihla 1,5 hodinový konferenčný hovor s klientom,d zmluvu, pripraviť si podklady k ďalšej veci, odpovedať na niekoľko mailov a vybaviť asi 4 telefonaty). Ako od zajtra mám v pláne začať zas každý deň chodiť do kancelárie a pracovať odtiaľ. Keby som vedela, že bude v tomto smere takýto, ja by som si ho hádam nevzala a nemala s ním dieťa...

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:01

Mrakoplas Zeptej se doktorky, tím nic nezkazíš. Když byla dcera malá, tak po zánětu středního ucha špatně slyšela, a kvůli tomu se naučila hodně slov úplně špatně. Doktorka i vychovatelky ve školce doporučili konzultaci na logopedii co nejdřív a logopedka souhlasila, že už je vhodná doba začít. Dceři byly asi 4 roky. 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:08

DrowRanger Klasika! Potlapkavam. Myslim, ze musis fakt pracovat z kancelare, budes doma sic mit prace stejne, ale aspon vypadnes a vyluftujes hlavu;-)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2020 23:10

eless já právě nemám odvahu mu to koupit přes net, obzvlášť když protetiky ještě žádné neměl. Taky se mi líbili, ale v jeho velikosti měli jen růžové. Mohla bych je tam teda vyzkoušet a koupit jinde, ale zrovna tohle je obchod takové milé paní, co se mi zdá tomu rozumí, během karantény dokonce objížděla zákazníky s botami na zkoušku. Tak jsem se rozhodla, že podpořím lokální obchod. Navíc jsem to už chtěla mít vyřešené. Ty fare, co jsem koupila mi taky přijdou v pohodě. Tu přetaženou špičku on potřebuje od té doby, co chodí. I tak mívá nehty okopané.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:13

Karja mna od toho odrádza hlavne to, že kvôli tomu sa musím doma dať dokopy, vlasy, make Up a presun mi zaberie cca hodinu, ktorú kvôli tomu stratím a budem musieť ukrojiť z voľného času. Ale inak to asi fakt nejde. Blbé je, že naozaj keď prídem domov, tak tam bude 2x viac roboty ako keď robím z domu, lebo muž popri malom nič nesprávne (minule mi zahlásil, že nemôže popri malom vysať, lebo sa syn boji vysávača...ja pri ňom vydávame skoro každý deň ). Jaj a ešte mi dnes vykričať, že som bola cvičiť a on nebol nikde. No jasné že nebol, keď miesto toho sa hral na počítači...

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:20

DrowRanger ja jsem po svem hodila hrnek i s kafem...

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:22

DrowRanger to je mi luto. presne viem o com hovoris. skus aspon navrhnut aby vam prisla nejaka sluzba obcas upratat. aj to pomoze co som tu od inych citala. mne to bohuzial nepreslo ale som opat doma bez prace a teda robim hovno aj nadalej - to tvrdi on

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:35

eless služba u nás nie je riešenie, lebo by sme ju potrebovali denne, čo nie je reálne. Lebo tie blbosti ako vyložiť a naložiť umývačku, oprať, vyvesat a poskladať, vysať a trochu spratay denne záberu celkom dosť času a muž sa toho ani nedotkne. O väčší upratovaní ani navravim.ako dúfam, že syn bez problémov v septembri nastúpi do jaslí, inak netuším co budem robiť. rasaNori ja som dnes pri hadke tresla päsťou do vypínača na wc, kde bol vtedy muž. Celkom sa čudujem, že funguje. Veci už lietali tiež, nie dnes, našťastie, lebo by som už asi sedela v čele predbežneho zadržania na policii...

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 26. května 2020 23:40

DrowRanger ono pomôže, keď vypadnes z domu, uvidis. Jednak ten neporiadok nebudeš väčšinu dňa vôbec vidieť, oni si nejak poradia a čo mám ja skúsenosť, tak pokiaľ chlap aj upratovať nezačne, tak ta jednorazová vecerna akcia vezme menej energie ako celodenné solichanie. 

Naviac sa cestou môžeš zastaviť aspoň v obchode, nikdo to nevidí, takže to nikdo nevycita. mne to hrozně pomohlo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 27. května 2020 00:03
Reakce na DrowRanger:

 lebo muž popri malom nič nesprávne (minule mi zahlásil, že nemôže popri malom vysať, lebo sa syn boji vysávača...ja pri ňom vydávame skoro každý deň ). 

​Tak když se s dítětem na krku nedá nic udělat, jak správně vyhodnotil tvůj muž - a jistě má pravdu jako vždy zařídila bych se podle toho

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 27. května 2020 02:14

Lamicka no akorat ze pak jsou prvni tridy plny deti co nevyslovej vlastni jmeno, ale maj se ucit cist. Momentalne je skore u zapisu treba 50% deti s nejakou zasadni vadou reci. Tohle fakt nema s nocnikem aka casnym drillem nic spolecnyho. Nerikam ze se ma trilety dite drit vyslovnost, ale je dobry vedet, cim muzes mluveni podporit. Protoze je treba dobry zjistit, ze dite nevyplazne jazyk uz v tech 3 letech a ne pred zapisem. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 27. května 2020 02:21

DrowRanger uf, to me mrzi s cim se potykas:( neumim nic poradit ale teda tlapkam. Urcite se to zlepsi s jeslema a tvoji praci z kancelare! 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 27. května 2020 06:34

Mrakoplas kdyz neter chodila zahajenim skoly na logopedii, tak me prekvapilo, ze hodne problemu je z "lineho" jazyka, takze trenovala treba tak, ze jedla mlicko z misky jazykem jako kocicka a to ji bavilo, nebyl to zadny dril vyslovnosti. Tak se zkus podivat na internetech na takove cviky, to byste urcite mohli trenovat doma i bez navstevy logopedie. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 27. května 2020 07:11

DrowRanger To je mi líto :-( Ale neboj, do určité míry si tím projde skoro každý. Třeba se aspoň vyčistí vzduch a něco mu dojde. Jinak teda se mi vyplatilo řešit tyto věci klidně, vím že je to těžké. Ale trochu to promyslet a když není doma dusno přijít s tím, že už fakt padám na hubu a potřebuju jeho podporu a domluvit se na dalším fungování....vyslechnout jeho návrhy a v klidu přednést svoje. Většinou se to nějak zlepší (na omezenou dobu, haha). 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 27. května 2020 07:46

baltik vidis, lizat z misky a podobne hovadiny, to by ho určite bavilo!