Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 22:39

dzizisketa jo, posledni dobou je to husty. A kdyz jsem se predevcirem domluvila se sambem, ze do pulnoci s nim bude spat on a ja se vyspim vedle aspon ty 4 hodky v kuse, tak to hovado co bydli vedle nas, si na spolecnym balkone(oddelenym jen takovou mini prepazkou) udelalo dilnu a zacal tam lakovat nabytek....pokoj plnej smradu a nestastnej sambo me sel budit, ze musime vsichni spat v loznici, protoze to neslo vyvetrat. Myslela sem ze umru:D Tonda stale jede 2h intervaly s tim, ze ve 3 se hodinu pereme, protoze se furt otaci a kleka si a breci, protoze v kleku se mu nedari spat, kupodivu. Pak zvitezim a jeste do 5 spi, pak se zas nakoji a dopreje mi sladky spanek do 6:30ale porad je to pohodicka oproti tomu, co popisuje Karja .

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2020 22:52

Karja jako jak rezignoval?!, děti jsou asi jediná věc, na kterou už se prostě nikdy rezignovat nedá. Prostě se musí pochlapit a jedno dítě alespoň nějakou přijatelnou formou zabavit, když už ne uspat. Když to jde špatně, tak to asi není ničí oblíbená aktivita. Ono je samozřejmě pochopitelné, že na HO toho má už taky plný zuby, mohlo by se to zlepšit, až se vrátí do práce, ale do té doby se prostě nedá svítit, musí zatnout zuby.

Asi bych se ale teda až bude trochu lepší nálada, zamyslela nad tím uspáváním, jestli nelze něco změnit, aby to alespoň s jednou šlo rychleji.

Jinak asi každá někdy na děti vyjela, i když si to nezasloužili. Před synem jsem taky párkrát brečela a není to nic příjemného, ale jsme taky jenom lidi.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:13

Karja rozumím tomu, uspávat dva současně nelze, rady něco změnit, aby to bylo jednodušší, jsou podle mě k ničemu. Kdyby něco takhle měnit šlo, posunovat jim časy, prodlužovat spánky, měnit délky usínání, tak po celé mateřství není co řešit ;) U nás je táta přes den nejvíc, ale večer a v noci chtějí oba taky jen mě. Mám štěstí, že nepotřebují usínat ve stejnou dobu a že teď usínají docela rychle. Jinak by to byl ten model táta drží jedno řvoucí, dokud druhé neusne, a pak nastoupím druhou uspávací směnu. Myslím, že pokud dítě není úplný salámista, tak pokud ho neuspával otec od narození ve většině případech, bude tu matku vyžadovat. Prostě chtějí to, na co jsou zvyklé. A to bohužel tatínek, kterého vidí hodinu denně, není. A pár týdnů HO na tom nic nezmění. A chápu i jeho, vidím na svém muži, jak by mi moc chtěl kolikrát pomoct, ale zrovna v těch nejvypjatějších situacích lpějí zkrátka jen na mně, a on se cítí jak idiot, když kluk řve ne, tatínku, ty ne, jenom maminka, běž pryč. Nic neporadím, vydržet, jednou to přejde. Promluvit asi jo, ale podle toho, jak je to u nás, by on sice zvýšil snahu, ale děcka by to stejně bojkotovala.

Uspávání je u nás fajn, ale noci jsou dost peklo. Teď vím, že za šest hodin vstávám, čekají mě nejmíň tři probuzení, a jedno hodinové až dvouhodinové bdění s miminem, které si chce hrát. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:27

Pinot Noir tohle podle mě není úplně pravda. Muže děti taky vidí 2 hodiny večer a je schopen uspat kteréhokoliv z nich nebo alespoň udržet v přijatelném stavu, tzn. bez řevu a pod. Staršího uspává úplně běžně. Jediná chvíle, kdy mě nenahradí, je kojení. Jasně moje děti usínají rychle a bezbolestně, takže se mi to mluví. Vždycky jde něco změnit, podívat se na denní režim miminka, se starší se zkusit alespoň trochu domluvit. Každá změna je náročná, ale někdy prostě není zbytí. To říkám aniž bych karju chtěla jakkoli kritizovat, myslím to spíš obecně. Ale zapojení otce je nutnost.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:38

Evaeva z tvých příspěvků je mi jasné, že máš zcela odlišné děti než například já ;) S mým starším se třeba nelze domluvit na ničem, a to je podstatně starší než Karjina dcera. A "staršího uspává úplně běžně", to je právě ono. Můj muž to běžně nedělá, kluk rok usínal u kojení, pak jsem ho dál uspávala já, protože mi to nevadilo a byl jen jeden, a teď, kdyby došlo k situaci, že by oba potřebovali uspat současně, tak ho prostě neuspí, kdyby se na hlavu postavil. 

Offline Mohučanka
Avatar
6411 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:53

Když bylo dceři 8 měsíců, tak můj muž nevěděl, co by mi dal k Vánocům, tak mi dal poukaz na to, že bude měsíc dělat to, co si nejvíc přeju, aby dělal. Vybrala jsem si uspávání. Do té doby jsme uspávali každý obden, trvala jsem na tom od narození. No a po tom měsíci to tak nějak plynulo dál, a pokud je doma, uspává (= teď koupe a čte pohádku, předtím opravdu uspával) on. 

Jinak teda karja je u mně svatá, ja bych dávno partnera umlátila pánví. Nebo činkou, kdyby chtěl cvičit v době, kdy se pokouším uspat DVĚ děti najednou.

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:55

No jasne, my to nejak vyresime. Bohuzel to upenlivy rvani obou po mamince je proste desny a odrovnalo by nejednoho. Ja se mu fakt nedivim, ze se od toho chtel distancovat, proste at si vybral co si vybral, bylo to blbe. Navic starsi je uz fixovana i na mimino, takze ona uz rve i po miminu. Ach jo, tak zas za chvili dalsi smena! Tak cus!

Offline Mohučanka
Avatar
6411 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:00

Karja držím palce! 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:01

Pinot Noir jo, to je jasný, že je na to zvyklý, já kojením nikdy neuspávala, mě se to příčí. Ale bylo mi jasné, že bude někdy potřeba, aby ho uspával on nebo někdo jiný a manžel se nijak nebránil. Já teda chtěla, aby na mě syn nebyl moc závislý, a jemu to nevadiloAle samozřejmě každé dítě je jiné a vyžaduje něco jiného.

Ono s tím domlouváním to taky není tak žhavé, jak to vypadá. Já s tím začínám třeba i několik týdnů dopředu, jsem tak zvyklá od malé ségry (mladší o 20 let), která byla a pořád je dost citlivá na změny. Takže o tom vypravím, vysvětluju hodně dopředu. Třeba do svého pokoje se syn přestěhoval úplně sám naprosto nečekaně o několik týdnů dřív než jsem měla v plánu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:03

Evaeva a když ti dítě u kojení pravidelně usnulo, tak co? Vzbudila jsi ho?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:04
Reakce na Mohučanka:

Jinak teda karja je u mně svatá, ja bych dávno partnera umlátila pánví. Nebo činkou, kdyby chtěl cvičit v době, kdy se pokouším uspat DVĚ děti najednou.

​S tím naprosto a plně souhlasím.

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:10

Pinot Noir Co bych za usnuti pri kojeni dala! Ale ta moje se nechce ani dlouho kojit abych s ni lezela, ona se napije rekordni rychlosti vzdycky. 

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 00:21

Uspávání kojením bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Karjo, moc mě to mrzí, snad se to brzy utrepe.

Offline Lumi
Avatar
78 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 01:00

Karja U nás je to stejné, obě děti uspavam já, každý den. Když byla menší miminko, uspala jsem nejdřív ji, potom starší. Teď je mladší přes rok a uspavam obě najednou. Muž to nezvládá, občas probehne nějaký pokus, nikdy nebyl úspěšný. Starší jsem neuspavala za její život přesně 4x, když jsem byla v porodnici s mladší. Noční vstávání je taky trvale na mně. Teď před týdnem jsem o víkendu muže požádala, jestli by bylo možné, aby si ráno vzal holky a já se dospala. Vypadal strašně překvapeně a rikal, že mu to ale hrozně naruší ráno... 

Online Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 01:35

Karja neviem ci mozem poradit, asi nie. Len napisem ako je to u nas. Starsi tiez len maminka, maminka. A ked mi prasknú nervy a necham ho tam samého (a je dostatočne umaveny), zaspi jak dudek za minutu. Pri mne to trva dlhsie. A ked nie som vobec nablízku (ako dnes ehm), tak zaspal so sambom jedna radost. Sice plakal a robil sceny sceny ked som šla prec ale ked zistil, ze sa neda svitit, tak mu bol aj tatinko dobry. On tak trochu "vydiera" ale ked sa nedam, tak spi aj bezomna. 

Online Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 01:42

Karja a tlapkam a sucitim a vsetko ostatne a karimatku by som zničila tiez! Sambo ma rovnake tendencie ale ja sa viem premenit na furiu (no jo .)Apotom.sa.spamata.

Tak drzim palce!

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 05:46

Lumi můj muž by překvapený asi nebyl (resp. překvapení by skryl a řeči o narušeném ránu si nechal pro sebe), ale vím, že starší by tak dlouho a tak hlasitě vypruzoval po celém domě, dokud bych nevstala, takže se o dospání ani nepokouším

A jinak dnes vlastně boží: mimino si tentokrát v noci hrát nechtělo, dokonce ani jíst, takže spánek od půlnoci do 5:20 jen s dvěma mikroprobuzeními na podání dudlíku! Že by se blýskalo na lepší časy?

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 06:18

Lumi hahaha to je taky na ranu ale

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2020 08:07

Pinot Noir já neříkám, že je to blbě, když to někomu vyhovuje. Než usne, tak přestane sát, tak ho podložím do postýlky. Když usne při tom, tak ho samozřejmě budit nebudu. 

Offline rysamona
Avatar
872 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 08:58

Karja já tady budu těžce v menšině, ale v rámci zachování duševního a tělesného zdraví a také párové integrity doporučuji u malé malé zvolit metodu "vyřváni". Oni ty prďolky dokážou být rozmazlení už od šesti týdnů a poté co jsem s dítětem v v jeho šesti měsících byla schopná udělat cokoli, ale opravdu cokoli po dobu skoro šesti hodin jsem to ve čtyři ráno  vzdala . Trvalo týden a mrňouska večer  lehla, koukla na mě, pustila bublinu a vytuhla. Krásné to fungovalo rok než ji tatínek zase zkazil????