Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:48

Karja no len vytiahnem na linku..pokusy s mikrovlnkami a podobne nedopadli dobre. Takze by si na to musela mysliet uz vecer

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:51

Mrakoplas Tak furt lepsi jak nic:-D:-D

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:57

Karja v mikrovlnce, v troubě, i na pánvičce se v nouzi dá :-)

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:04

Karja matka má takhle v mrazáku rohlíky pro otce k snídani: vždycky koupí 7 rohlíků, dá je do mrazáku a každý ráno jeden vyndá - stačí mu hodina na lince a je jak čerstvě donesenej z obchodu

no a když koupí celej kovářskej chleba (půlky neprodávaj), tak hned půlku vrazí do mrazáku; rozmrazuje se to taky samo, mikrovlnka ani trouba netřeba

Online Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:13

711990 ty sdilene seznamy a otevrene kosiky jsou dobry napad! A par platku toustoveho chleba v mrazaku pro pripad nouze nejvyssi mame taky, se priznavam;)

Jinak ja uz taky nejaky maly system mam, ale asi to nestaci. Jednou tydne si se sousedkou objednavame farmarske produkty a jednou tydne delam velky nakup do auta. Jenze stejne za 3 dny uz nic nemame, navic jak moc nesnidame doma, tak i to malo se kazi a nema smysl kupovat nejake zasoby. Pro me osobne je idealni vecere poradny kus cerstveho peciva, nejaky dobry syr, prsut a olivy, jenze to se tydennim nakupem zajistit moc neda, navic s nasim ditetem je to nou gou, a k tomu mam ted naparenou dietu, tak misto chleba je maso a zelenina, coz chci taky cerstve. Je to opruz, chtelo by to nejakeho nakupovace. Muz je i ochotny, ale ja neumim napsat kloudny seznam, a taky to priveze tak v 9 vecer, coz je presne o 3 hodiny pozdeji, nez bychom potrebovali

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:20

Mrakoplas Mně to připadá hnusné. Jak čerstvé to teda není ani ve snu ;)

Online DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:25

Karja Tak ten plátek chleba rozmrzne samovolně docela rychle. Ale když spěchám, tak ho dávám do topinkovače a za mě dobrý.

Ale když není lautr žádné pečivo, tak dělám k snídani palačinky :o)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:36

Pinot NoirMrazim pečivo jen čerstvé, zavakuovane a po rozmrazení má normálně křupavou kůrku, měkkou střídku. Dělám to i s kvaskovym pečivem. Co máš na rozmrazenem pečivu nedobrého?

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:38

Karja poradny chleba z mrazáku může být dobrý, a hlavně lepší než žádný  zvlášť s dětmi 

dávám ho do parní trouby na speciální mód, ale i rozmrznutí při pokojové teplotě je ok, jen to trvá dele.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:39

Anema Dík za tip, vypadá dobře. Jen teda o těch hejbátkách mám pochybnosti

A o zásobování a stravování vůbec je peklo. Někdy mám pocit, že třičtvrtě dne řeším jenom žrádlo a fakt mě to těžce nebaví. Už se nemůžu dočkat, až se dítě bude stravovat někde v instituci. Jinak já bych mohla jíst dokola klidně tři jídla, hlavně aby to bylo co nejmíň práce v kuchyni. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:39

notna Někomu stačí vědět, ze je to z mrazáku a má jasno :-)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:40
Reakce na Pinot Noir:

Mrakoplas Mně to připadá hnusné. Jak čerstvé to teda není ani ve snu ;)

​Vždyť i ve většině supermarketů je to ze zmaženýho polotovaru Jako z mikrovlnky nic moc, ale když se to rozpeče v troubě, nebo nechá samovolně na lince, tak je to podle mě fakt dobrý. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:43

Karja no bud tam mam toustak, takze tam se to rozmrazi vicemene samo nebo 66 z Esky, coz je vic zitnej chleba a ten se da i v mikrovlnce nebo v troube. Jako jasne, nechutna to jako cerstvej, ale jako pojistka je to dobry. No a seznamy sdilime pres Google Keep. Da se tam i odskrtavat a pak zase ozivovat odskrtly polozky, takze vidim, co prubezne potrebujem a uz to jen udrzujem v zaskrtly/nezaskrtly forme. 

Gatita my to mame teda asi jednodussi v tom, ze jime veci co se za tyden nezkazi. Kupujem syry, sunku a jogurty. To vydrzi i 14 dni uplne v pohode. Jinak on by se asi dal ten nakup nechat dovazet 2x tydne  aby to bylo cerstvy. Jinak ja sem s Rohlikem spokojena, vozi i chleba z Esky a da se tam vybrat jina drubez nez zlata chutna a taky tam rovnou berem pliny, ubrousky a kremy. Takze ja vlastne nechodim vubec do obchodu, jen obcas zajedu do Lidlu pro ty ryby a nejaky veci co mam odtamtud oblibeny:)

edit: jeste me napadlo, ja ty jidla planuju uz predem pri tom klikani nakupu. Proste abych vedela, ze mame vsechny suroviny. A podle toho i planuju, abych nejdriv uvarila z toho co ma nejkratsi dobu spotreby. Jen teda mlety maso si melu v robotu doma a mrazim ho do zasoby uz po porcich. Jen tenhle zpusob neni uplne zero waste, jak to clovek mrazi v plastovejch pytlikach.

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:48

MP Meri Však já ty rozmrazovaný nekupuji ani v obchodě. 

Tulipe Ale houby, zkoušeli jsme zmrazit a různými způsoby rozmrazit různé pečivo a shodli jsme se s mužem, že než pečivo z mrazáku, tak radši žádné. Já zas třeba neviděla rozdíl u zmrazených zeleninových pyré pro děti a někdo tu nad tím div nezvracel. Každej máme svoje ;)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:54

Karja nakoupene pecivo davam z tasky rovnou do mrazaku. pokud teda neni prave k veceri. chleba musi byt nakrajeny, krajim v obchode. rano vstanu uvarim caj a vyndam 3 krajice, nez deti za 20 min vstanou maji to rozmrzly, pripadne do mikrovlnky na 90w 1 min. kdyz se ti to nezda chutny tak toustovac. dulezite: mrazit dukladne zabalene, cerstve ( ne stare pecivo!) a snist tak do tydne. jak tam zustane mesic bude to samozrejme hnusny.

Online Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:59

711990 no jak rikam, mam to neefektivni v tom, ze nakupuju sunku po 10dkg na vahu. Je to asi blbost, ta trvanlive balena je taky dobra. Rohlik je dobrej, na MD jsem ho sem tam vyuzivala a asi zacnu znova. Myslim, ze netreba mit zero waste vycitky - je jedno, jestli ti to priveze rohlik nebo jestli si tim autem dojedes sama. Ja jdu obcas na gretu pesky s batohem (nekdy to upgraduju i vlastnimi pytliky ) pro zeleninu na trh, ale ted pres zimu tam maj leda tak turiny a repu

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:47

Gatita tak to potom jooo:D ja mam k tem vecem.na vahu z beznejch obchodu trochu neduveru prave v ty trvanlivosti, druhej den uz se to bojim jist. Pekne v plastu je tam datum a ja sem spokojenachodit na nakup na Gretu je dobry

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:56

711990 druhej den už to bejvá leckdy kyselý :-( toho plastu je z těch zatavenejch šunek ale teda fakt brutálně

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:57

711990 Kde jsi nakonec našla pediatra? S hrůzou jsem zjistila, že naše doktorka skončila, je tam prý nějaký zástup jen na pár hodin týdně a děsný chaos, lidi si chodí pro karty, telefony drnčí... Máme konečně svolení neurologa k očkování a nemůžu se tam dovolat, abych se domluvila, kdy přijít. Docela mě štve, že v pěti měsících ještě nemá žádné očkování. A že doktorka odešla, to mě přímo sere

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:59

Taky občas rozmrazuju. Karja ale chleba v mikrovlnce se musí rozmrazovat v sáčku, jinak je na šutr. (pokud si to dobře pamatuju, už jsem to chvíli nedělala)

Gatita Gréta a co teprv chodit s batohem sklenic do bezobalový prodejny!