Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 13:46

Karja to je mozna ta cesta k uspechu, odlozit deti, moc neresit chces-nechces... jen na to kazdy nema zaludek. My se vzdycky dopredu dohodnem, vubec by se mi nelibilo oznameni "zitra hlidas"

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 13:47

no so strážením to tiež nemám momentálne ružové, moja mama býva 50 km od nás a bojí sa chodiť vlakom, takže to prakticky znamená, že k nám už nikdy nepríde. Ako ona by veľmi rada postrážila, len si to predstavuje tak, že jej dieťa doveziem tých 50 km, potom si idem po svojom (to znamená vrátiť sa zasa tých 50 km obvykle) a potom si prísť dieťa vyzdvihnúť. Moja sestra stráži veľmi rada, lenže tá býva 200 km a plus má väčšinu víkendov obsadených tanečnými festivalmi.

Svokrovci s jednou švagrinou bývajú od nás tri kilometre, lenže moja druhá švagriná má tri deti, ktoré očividne nezvláda, takže svokrovci aj slobodná švagriná väčšinu týždňa pomáhajú jej. Mne malú strážili naposledy niekedy v auguste, keď bol manžel v nemocnici. Zatiaľ to bolo ok, a stráženie sme v podstate nepotrebovali, len práve sme s manželom začali podnikať a začína to byť celkom veselé :-)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 13:56

betsey zaujalo mě, že se tvoje maminka bojí jezdit vlakem. Ta moje se bojí vozit děti sama autem, ale ten vlak mi nejde na rozum. Čeho se bojí?

Do podnikání držím palce.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:19

Mohučanka nuž, to je fakt zaujímavé. Že sa bojí, že sa stratí na veľkej stanici (ako u nás, krajské mesto), že nebude vedieť, kedy vystúpiť, a tak. No proste sa v podstate celý život nepohla z dediny, ani na dovolenky nechodieva.

A díky

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:24

MP Meri nejlepsi je vedet ze svagrove hlidaji kluky klidne i 3x do tydne, casto i s prespanim. Tak ja nevim cim my ji tak vadime ze nam to dava tak sezrat a najevo... 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:29

Je to jak píše Mutziputzi , o svým volným čase má jinou představu, s tím, ze za prachy by si nechala možná říct. Jako má na to svatý právo, ale informace to byla těžce nevyžádaná, protože to vyhlásila na rodinné oslavě, kdy jiná babicka si pochvalovala, jak strašně rada hlídá svoje vnoučata a jak jsou skvělý. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:33
Reakce na rasaNori:

MP Meri nejlepsi je vedet ze svagrove hlidaji kluky klidne i 3x do tydne, casto i s prespanim. Tak ja nevim cim my ji tak vadime ze nam to dava tak sezrat a najevo... 

​Neni to tim, ze nema rada holky? Ja jsem vseobjimajici, ale muj neboztik mel takovou ex-matku s dcerou, ze mi byly protivny vsechny maly holky...davejte bacha jak me stihne trest!!

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:35

rasaNori Tak treba je jak ta moje segra, ta je fakt privali, supne je tam na noc a je ji jedno, ze druhej den jdou prarodice do prace... Na to chce mit zaludek:-D

Kokoska No ona je fakt takova, ze si proste prosadi svoji a nevadi ji ani konflikt, ona se pak nikdy neciti dotcene, neni ji to lito, proste takova kamenna;-).

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:42

Mutziputzi

Na tom asi může něco být, já osobně to vůbec nechápu, ale máme v příbuzenstvu případ, kdy babička miluje vnuka a nesnáší a úplně ignoruje jeho mladší sestru. Ona tedy nesnáší i jejich matku, tj. vlastní dceru, takže chlapečka na prázdniny k babičce vozí někdo třetí, aby se ty dvě neviděly

Holčičku asi neuvidí nikdy, nevím

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:49

Mohučanka tohle mi prijde strasne, nejstrasnejsi. To je uz snad lepsi zadne hlidani. Osobne bych dite za takovych podminek k babicce neposlala. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 15:32

continuity jo, souhlasím. Ale tam je všechno špatně od začátku a té dceři se zas to hlídání hodí...Takže tam kluka posílá. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:21
Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:45

Mutziputzi Furt přemýšlím, kdo přesně je ex-matka....jako nějaká, už bývalá přítelkyně jeho otce? Já jsem z takových relativně uspořádaných vztahů, selhává mi fantazie

betsey Budete to asi muset pořešit placenou hlídačkou, kolikrát pak ty babičky nějak otočí a začnou o hlídání usilovat...

Jinak teda já si nestěžuju, tchýně si bere děti na prázdniny, moje máti zase hlídá takové to "občas" během normálního provozu. Co ale nesnáším-a moje máma dělá pravidelně-je takové rozkouskované hlídání. Typicky čtyři dny volna, přivezu děti na odpoledne a ona mi večer řekne, ať je tam nechám a přijedu si ráno. Takže přijedu ráno, dám si tam kafe, dvě hodiny v háji a ona, že si je nechá na oběd, ať přijedu odpoledne, takže situace se opakuje....a klidně s dalším přespáním. Pak to končí tak, že já pořád pendluju, ztratím spoustu času, nic si nemůžu domluvit, protože s žádným volnem nepočítám, s dětma jsem vlastně taky pořád a k tomu ona má pocit, že je měla třeba tři dny na starosti...

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:46

Mohučanka Teda, tohle jsem si musela přečíst dvakrát, abych si byla jistá, že jsem to správně pochopila. To si nějak nedovedu představit. Rozdávat přízeň podle pohlaví dítěte

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:50

Mutziputzi ale to bude vlastni dite, to je neco jinyho!

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:55

rozarka Ono i podle veku je to "mily" (to bylo u nas). Ale podle pohlavi a ze hlida jen jedno vnouce z X, to je trochu moc. Nas hlidala babicka vvzdycky vsechny, jen bylo videt, ze (ten, kdo zrovna byl) benjaminek to u nima nejlepsi. Srovnalo se to az ted, kdyz uz jsme vsichni dospeli.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 16:55

Garfie Ta prede mnou, expartnerka, matka jeho dcery

Kokoska A tak nejsem takovej Herodes zejo

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 17:03

Solathis Hlídám všechna tři vnoučata dost často, většinou pohromadě. Je to i pro mě příjemnější, zabaví se navzájem. A pak taky, k čemu by bylo hlídat část sourozenců, to by mladí stejně nikam nemohli. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 17:18

Mutziputzi Jasně!! Dík! 

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 18:41

Dítko si šlo včera vyzvednout diplom z výtvarky, kam už nechodí, předání bylo na začátek koncertu. Z práce se vracím špinavá a zmrzlá asi čtvrt hodiny před plánovaným začátkem akce, tak jsem se s dítkem domluvila, že tam půjde samo, že ho tam jen hodím. Takže jsem si od mamky vyslechla, jak dávám přednost práci. Odpoledne jsem přilítla domů, ale dítko už se chystal odvézt dědeček. Opět jsem si vyslechla něco o matkách dávajících přednost práci, což už mě vytočilo, tak jsem nadhodila, že on sám (tzn. můj otec) se v životě neuráčil přijít na žádnou naši školní nebo jinou akci. Bylo mi řečeno, že "On přece není matka!" Boha jeho.