Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 18:46

JankaM Jenom nesmele pipnu, ze je treba prerozdelit povinnosti mezi (nyni uz!) oba pracujici rodice. Chlapici si obcas tak nejak zvyknou, ze domacnost deti uklid resi zena, a ono ji to vse zustane i pak s jejim plnym uvazkem...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 18:48
Reakce na Pavlena:

JankaM Jenom nesmele pipnu, ze je treba prerozdelit povinnosti mezi (nyni uz!) oba pracujici rodice. Chlapici si obcas tak nejak zvyknou, ze domacnost deti uklid resi zena, a ono ji to vse zustane i pak s jejim plnym uvazkem...

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:28

JankaM ja se toho taky bala a nakonec v pohode. Ovsem podotykam, ze jsem si casem nasla kompromisni praci, kde je mozne v pul ctvrte skoncit a bezet vyzvedavat. Do skolky vodi dite manzel, ja jsem tou dobou uz davno v praci - jinak si to prave moc nedovedu predstavit, ze bych zaroven vodila i vyzvedavala. Domacnost jsem sulila uz na materske, tak se po navratu to prace zadny sok nekonal. Jedine, s cim dlouhodobe bojuju, je zasobovani - furt nam neco chybi, do nakupu se mi nejak nedari nikoho zapojit a ja to kolikrat bud nestihnu, nebo zapomenu na neco elementarnihoHlady netrpime, stravujeme se +- racionalne, ale strasne moc me vycerpava na to kazdy den myslet, co zas budem veceret...

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:36

Tabea Pinot Noir 711990 děkuji za podporu

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:36

Gatita S jedním dítětem je to podle mě o dost jednodušší.

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:36
Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:46
Reakce na Pinot Noir:

Gatita S jedním dítětem je to podle mě o dost jednodušší.

​O tom žádná. Jsem na sebe taky zvědavá, jak to pak bude, ale věřím, že dobré:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:59

Gatita

Co nám taky jiného zbývá, než věřit

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:09

Pinot Noir Tak jelikož jsem ještě ani neporodila a práci neopustila, tak nějaké návraty po rodičovské zatím ani neřeším. A říkám si, jak vůbec zvládnu mateřskou se dvěma kousky s naprosto rozdílnými potřebami Ale věřím, že pokud i to druhé dítě bude zdravé a normální, tak není důvod nevytasit know how a nezvládnout to.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:11

JankaM Neboj, vsechno zvladnes!

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:25

JankaM neboj zvladnes to, i s dvema to jde. Podminka je zapojit tatinka a zjednodusit si to jak je to jen mozne.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:43

JankaM Ted to resila segra, krom toho, ze se pravidelne postekaji s muzem to vsechno zvlada, deti se vypravi do skolky, v praci nechybi, volny cas stihaji barak ji na hlavu nespadl a zlepsuje se to. To stekani je nakonec docela uzitecne, vzdy vede k nejakemu zlepseni organizace doma;-). A fakt je to lepsi, ono je dobry asi pocitat a tim, ze to bude maso ale ze ta doba se preklene a zase to bude fajn.Jinak si myslim, ze ti chlapi fakt pres materskou hrozne zpohodlni no, pak je to takovy narocny.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 22:37

Gatita Zasobovani je problem, i kdyz jsme doma uz jen dva. A stavalo se to i v minulosti, ze jsem se v duchu pochvalila, jak jsem vcera  myslela na dnesni veceri. A prijdu domu a zasoby sezrany. V soucasnosti to mam jeste vylepseny tim, ze nejblizsi obchod je 4 km od nas.

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 23:41
Reakce na MP Meri:

Nemáte tip na obrázkovou knížku o Vánocích pro nejmenší? Něco fakt jednoduchého, Ježíšek se narodil, tři králové, nějaká zvířátka ... 

​My máme "Jak to žije v jesličkách" od Svojtky (viz tady), což zadání snad splňuje a jako bonus jsou tam různá hýbátka, jak ve Svojtkových knížkách bývají :-) 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:13

Gatita my zasobovani resime tak, ze jednou tydne objednavame rohlik, prakticky porad stejny suroviny. Jakmile neco dojde, prihazuju do kosiku. No a mimo jine i kvuli kojicimu jidelnicku holt jime furt ty samy jidla ...peceny kure s ruznejma prilohama, testoviny s krevetama/ rajcatovou/bolonskou a nebo pecenou rybu s ruznejma prilohama. Jo a oblibeny parky s kasi A v mrazaku se snazim mit nejaky zasoby jako par platku chleba, nejaky napytlikovany porce. A v tydnu jen muz cestou z prace koupi pecivo nebo neco, co je zrovna potreba - pred odchodem z prace se vzdycky zepta. A vedeme si sdileny seznamy, co je potreba koupit - mame seznam na ikeu, na DM a na ostatni.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:36

711990 Teda ty platky chleba jsou dobrej typ! A da se to nejak rozpect v mikrovlnce nebo troube nebo to musim normalne rozmrazit pozvolna.

A ty seznamy jsou taky dobry, jak to sdilite? To bych 100pro potrebovala na DM a lekarnu a nejaky domaci solichacky. Ja teda mam stesti, ze muzu zavolat svymu tatkovi a ten mi to koupi cestou z prace, ale vsechno taky neumi kupovat. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:38

Karja Né, zmrazenej chleba je hnus. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:41

Pinot Noir preco? Ja chlieb bezne mrazim a ked sa spravne rozmrazi, tak je ako cerstvy. Ale podmienka je samozrejme dobrý chlieb.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:45

Pinot Noir Jasneze je hnus, ale my ho dnes treba nemame. Dcera snidala bramborak, pritel kasi a ja jeste nic, pac si nevim rady, co:-F

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:46

Mrakoplas A jak ho rozmrazujes tedy? Mne by fakt stacilo kousek tam mit pro strycka prihodu ted...my sice mame obchod kousek, ale ne vzdy tam chleba je a hlavne ne vzdy muzu pocitat, ze tam ten den dojdu:-F