Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:36
Reakce na Dadoo:

Zrovna včera jsme s manželem říkali, jak je málo Marií. Nebo i Mariana. Nebo zdvojené jméno. Pokud se hodí k příjmení.

Stoprocentně bych nedala žádné jméno z prvních 10 nejoblíbenějších.

​lol, Marie je urcite v první desítce jmen, ne-li v petce.ale jméno je to krásný. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:37

Potrefenáhusa Kdyby ji tak ovsem nekdo rikal

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:38

betsey Jo, mě ta tradice taky docela irituje, zvláště, když je nekompromisně vyžadována. Temi dvěma jmény by se to vyřešilo elegantně

Online Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:39

Mutziputzi To je pravda. Já vlastně znám jenom samé Majky, Marušky a Mařenky.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:39

Potrefenáhusa Pleteš si to s Annou

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:39

Prosperina ta neřízená (a dle mýho názoru pro děti dost frustrující) totální "cochcárna", kterou jsem zažila u některejch anglosaskejch a teda hlavně americkejch rodičů.

Nepochybně to frustrující je, to dítě (stejně jako pes ) potřebuje vedení! Bez toho si neví rady... Ale už jsem viděla mnoho úvah i ze zmíněnejch oblastí, že s tím udělali velkou chybu, a dost se obávaj generace frustrátů... ergo upouští se od toho pomalu.

Jako jo, někdy řvou i švédský děti, ale není to v takový míře jako tady. Jsem přesvědčená že je to jednak tím klidnějším přístupem, a druhak obecně odkoukaným chování od dospělejch. Tady je každej okamžitě napruženej, furt ve střehu aby mu někdo nevykoupil poslední rohlík před nosem... ve frontě jsou schopný se o místo poprat... no nebe a dudy.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:40

Mutziputzi Ja jednu takovou znám, který se tak říká 

uz jsem to tu myslím psala, jak rikala, ze celou zakladku za Marii bojovala, aby se pak v devitce přistěhoval její budoucí manžel, kterej ji od ty doby říká Máňo...

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:41
Reakce na Dadoo:

 Líbí se mi tradiční, česká jména Amalie, Amélie, Rozalie, Anastázie, Isabela, Anabela, Leontýna, Elizabeta, 

​Muhehe, ani jedno není český

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:42

Mutziputzi Presne, ty komoleniny krasnych jmen. Jmenuju se pododne jako zminena Dita a dikybohu, ze se to komolit skoro neda (ani zdrobnelinu sveho jmena teda rada nema). Co Meda, Thea, Ava?  Zalezi, jak mate dlouhe prijmeni...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:43

Dadoo Tak určitě...je to proste stabilně dávany jméno už spoustu let

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:44

Já teda zírám na tu Elišku na prvním místě

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:45

vanilka Jiz jsem zde nekolikrat ventilovala, ze pro me je to nejstrasnejsi jmeno ever!

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:48

Mutziputzi to zas nechci tvrdit, třeba je tu nějaká nositelka toho jména :-), člověk s tím moc nenadělá, když mu to jméno rodiče dají, ale první místo?? 

Offline Kokoska
Avatar
28392 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:49

Dadoo To by Mutziputzi mohla dát Františka :D

Ale Isabela, Anabela, to nejsou moc tradiční česká jména? Nevím, jestli tradiční, ale taky se mi líbilo Dora.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:49

barbucha Tak asi ne původem, ale v Čechách dávno  a tradičně používaná Některá z nich. Si tam přimysli za "jména" čárku

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:49
Reakce na barbucha:

Jako jo, někdy řvou i švédský děti, ale není to v takový míře jako tady. Jsem přesvědčená že je to jednak tím klidnějším přístupem, a druhak obecně odkoukaným chování od dospělejch. Tady je každej okamžitě napruženej, furt ve střehu aby mu někdo nevykoupil poslední rohlík před nosem... ve frontě jsou schopný se o místo poprat... no nebe a dudy.

Tohle je ale hodně absurdní teorie. Dětský řvaní odkoukaný od českých dospělých, co se rvou ve frontě?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:51
Reakce na Kokoska:

Dadoo To by Mutziputzi mohla dát Františka :D

Ale Isabela, Anabela, to nejsou moc tradiční česká jména? Nevím, jestli tradiční, ale taky se mi líbilo Dora.

​Ja se to bojim napsat, uz tak jsem byla parkrat zbytecne prikra, ale mne ty zdvojeny jmena, pokud samozrejme neni jedno po krtu, pripadaj taky jako slama z bot na sto honu

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:52

vanilka Jo, a dokonce už řadu let.

A nebo Žofie

Offline Kokoska
Avatar
28392 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:52

Koukám, dcera vůbec v tabulce není :)

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:55

Kokoska moje dcera taky ne . Zato synové oba