Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:51

Kokoska Mne u tech holek prijde nejlepsi klasika aktualne ne moc pouzivana, treba se mi libilo zeOlga Menzelova dala jmeno Eva, v podstate moc pekny jmeno, kor v dobe kdy je vukol sama Ema

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:51

Karja tak uz jedine Aglája

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:52

Kokoska Hele my budeme mit dite, ne hada:-D:-D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:53
Reakce na Karja:

Mutziputzi :-D No takhle mne to prijde nastejno jak Dita:-D. Ale jako furt se mi to nezda, ale on cas plyne a plyne a nejak to uplyne a nejak se jmenovat musi;-)

​Dita je bezny jmeno podle me, Adina too much umelecky

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:54

Mutziputzi zrovna Eva se mi moc nelibi, ale to jsou spis ty osobni sympatie ci antipatie.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33801 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:55

barbucha Jojo a pak vznikaj takový filmy jako Rodinná oslava

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:56

Kokoska Hele mne Evu taky vymluvili v praci na zaklade nejakejch antipatii:-D je to nejaky casty:-D:-D

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:58

Mutziputzi Andrej ne! a co Jidáš? to by mohlo bejt originální.... 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:58

Karja Dina je zkratka reckeho jmena Konstantina.

jednu znam,vlastne dve,ale ty druhy se rika Konstantina.....muj muz ma muzskou verzi.

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:58

Karja taky ten svatek na Stedrej den, ze jo... proto nemame Adama, to jsme tomu diteti udelat nechteli

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:03

RoSa Mne uz to asi bude jedno, at si da co chce

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:03
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Tak to nechci, pak uz zas nevim, Samuel je proflaklej, to uz davaj i nany z emimina podle me, Krystof jsem tak jeste...zatim pracovne Andrej a blizim se tomu ze je mi to vlastne sumak!

​No jo stejně mu budeš říkat prdelko a ty můj broučku

Malý Eliáše znám dva, a to moc mezi děti nechodim. Na ostatní mám stejnej názor... čoveče ten Andrej by mi v zásadě až tak nevadil, nebejt... no dyk víš.

Hlavně si prosaď co chceš ty, já dodnes lituju že jsem nebyla zásadovější. Nakonec ty papíry v porodnici vyplňuje matka, když za ní přijde matrikářka...

Škoda, že některý jména mají u nás takový konotace... jeden známej má Kašpara a Mínu a moc se mi to líbí (a babička si chodila vyzvedávat KašMínu ), ale prostě škoda toho kašpárka, no.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:06
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha Jojo a pak vznikaj takový filmy jako Rodinná oslava

​No no. Jako by u nás rodinný oslavy nekončívaly pomalu krveprolitím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:11

barbucha aha, takze pubertalni sceny tve vnucky jsou asi zpusobene tim, ze je svedka jen napul?;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:14

viktorka_od splavu 

Jaký scény? Voči v sloup eště nepokládám za scénu, dyk je to tichý!

Pubertální dítě se ti neválí po zemi a neječí jak na lesy, teda nevim jak u vás... ale vynalézavej adolescent má lepší způsoby jak ti sdělit že seš úplně blbá

Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:21

Kokoska Svátek na Štědrý den je náhodou super. Všichni se vždycky obávali, abych neměla újmu ze svátku v tento den, že jsem dostala dárek dřív a mnohem větší než se běžně na svátky dávalo ;)

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:22

Pinot Noir :-D

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:25

Karja S těma holčičíma jménama je to nějaký těžší. Mně se líbí třeba Emilie, Karla, Františka, Antonie.. Adina taky není špatná.

Ale mně se líbí, když se sourozenci jmenují stejným prvním písmenem. Já mám obě dcery T. ..(žádná není Tereza)

Tak nevím, jak se jmenuje první dcerka, asi bych hledala podle ní. Líbí se mi tradiční, česká jména Amalie, Amélie, Rozalie, Anastázie, Isabela, Anabela, Leontýna, Elizabeta,   (víc než Alžběta) Líbí se mi Gabriela, ale nelíbí se mi Gábina. Zrovna včera jsme s manželem říkali, jak je málo Marií. Nebo i Mariana. Nebo zdvojené jméno. Pokud se hodí k příjmení.

Stoprocentně bych nedala žádné jméno z prvních 10 nejoblíbenějších.

betsey Nedovedu si představit, že by mě někdo mohl donutit dát svému dítěti jméno, které nechci. Pokud ale CHCEŠ vyhovět (i když nechceš) dala bych to jméno jako druhé. První své vybtané a druhé nutné rodinné. Vlk se nažere a syn bude mít zajímavé celé jméno

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:28

barbucha Tak já ve Švédsku (a Norsku) teda pár náběhů na scénu na veřejnosti i zažila, ale přijde mi, že tam dost pomáhá nejenom přístup rodičů, ale i ostatních, že prostě ostatní přítomný nejsou zpruzený a nerudný, když je cizí dítko třeba oslintne, neutrhujou se na něj ani na rodiče, neudělujou nevyžádaný rady ani žádosti typu "si to dítě nějak zpacifikujte" prostě se tak po skandinávsku usmějou, případně vlídně promluvěj a dál si nevšímaj. Ale jak jsem jeden čas pobejvala v rodinách dětnejch známejch, tak i nějaký ty bezdůvodný hysteráky mrňousů zažila, a co si tak pamatuju, tak se převážně řešilo objetím během řevu, pak nechat bejt, a nakonec obejmout pro útěchu, když už dítko vnímá, co se děje, a tu útěchu potřebuje. Obecně mi přišlo, že se tam dětem povoluje docela dost, ale přesně jak říkáš, zároveň jsou určitý hranice a je vlídně leč celkem nekompromisně vyžadováno dodržování. Rozhodně mi to přišlo jiný, než taková ta neřízená (a dle mýho názoru pro děti dost frustrující) totální "cochcárna", kterou jsem zažila u některejch anglosaskejch a teda hlavně americkejch rodičů.

Ale v několika případech v tý Skandinávii byl teda dost drsnej nástup puberty, to jsem rodiče obdivovala, že nenakrájeli potomka na kousky a nenarvali do hned několika babyboxů. Ale i tam se to ve většině případů celkem brzo nějak srovnalo. 

Ale taky je fakt, že jsem tyhle blízký setkání zažívala v určitý sociální bublině a anglosaský zkušenosti byly asi o deset let starší než ty skandinávský, takže mohlo jít částečně i o nějakej obecnější posun. A když jsem po letech potkala ty produkty americký nevýchovy, tak mě mile překvapilo, že nevyrostly pro šibenici, jak by se bejvalo dalo tušit, když byly malý.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:34

Dadoo to meno sa mi inak páči, len mi veľmi vadí, že by sa mal syn volať tak isto ako otec. Ja túto tradíciu vôbec neviem pochopiť, príde mi to dosť šialené a také, čo ja viem, egocentrické? Dosť možno takáto situácia ani nenastane, ale s tými dvoma menami celkom dobrý nápad