Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28285 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:36

Gatita ještě k té možnosti někam se dostat - auto jsme taky neměli, ale v nouzi vždycky někdo vypomohl. A když jsme z nového sídliště, kde nebylo nic, potřebovala někam do civilizace, tak buď ten autobus, nebo holt s kočárem pěšky, třeba hodinu přes jabloňový sad nebo složitou cestou přes starou zástavbu, abych obešla schody, u kterých nebyly ty sjezdové lišty. Nebo dítě do náručí a kočár po těch schodech nějak dohrkat :)

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:46

Kokoska my jsme bydleli na zvysenem prizemi bez vytahu. a po schodech jsem naucila s kocarem zeskakat/ vyskakat, nebylo zbyti. davala jsem pak uz i hodne schodu. Zas jsem nikdy nezvladla ty listy. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:28

Kokoska ja teda jako dite cele dny sama po lesich nebehala, ale odpoledne jsem mela volne a mohla jsem jit sama ven, coz pred tema cca 25 lety (ctvrt stoletim ) bylo bezne. U nas na predmesti Prahy byl provoz minimalni, takze to bylo dost bezpecne. Shodou okolnosti ziju ted na stejnem miste jako tenkrat a mam srovnani - kdybych poslala prvnaka na tri hodiny ven, at si hraje, tak jednak by nemel s kym, a take bych se fakt bala, ze ho srazi auto. Takze az prijde cas, taky bude asi obchazet krouzky.

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:38

Gatita to je fakt, já když si vzpomenu, co času jsme strávili hraním si na ulici (míněno přímo ve vozovce)... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:39

moora na chodník toho křídou moc nenapíšeš

 

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:40

My sme tiez travili cas same vonku na sídlisku, lenze vtedy tam jazdilo zopar aut. Teraz s tou premavkou, si to neviem predstaviť. Ale zas na druhu druhu stranu, my sme lozili po paneloch, ktore boli naskladane na dnešnom parkovisku, mali sme to sice zakazane a bolo na ne vidiet od nas z okna ale to nam aj tak nezabranilo

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:42

Garfie To je zajímavý, to jsem nevěděla. To ale muselo být strašně těžký, jestli to bylo nějaký vymakaný, polohovatelný nosítko? Představuju si to trochu jako ty nosítka, co se berou pro děti na hory :) Já pravě taky nevím, co s tím, všichni známí už mají velký děti...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:43

Gatita moora přesně tak, nedávno jsem si vzpomněla, jak jsme u nás v ulici hrály línej tenis a ani si nepamatuju, že by nás kdy vyrušilo auto. V současnosti naše ulice slouží hlavně jako parkoviště dojíždějícím

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:53

Mohučanka To jo, auta, to je nářez. Taky vždy vzpomínám, když jedu do města, kde jsem vyrůstala na sídlišti, jak jsme si všude hráli, hráli vybíjenou na cestách atd. A teď jsou všechny ty ulice jako parkoviště.... a ty travnatý plochy, co tam byly, tak ty jsou taky parkoviště. Ale nějaký hřiště pro děti tam je, to jo.

Já jsem celkem ráda, že bydlím na maloměstě, syn chodí sám ven s klukama od první třídy úplně v pohodě. Ale je pravda, že občas se v poslední době stává, že by šel a nemá s kým, protože ostatní taky čím dál víc chodí na kroužky nebo se spíš navštěvují doma. 

Offline Garfie
Avatar
23934 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:58

moonlight Právě že ne, bylo to super a tehdy pro mě jako zjevení :-) Asi něco takového

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:00

Mohučanka by me zajimalo, jakou maj vubec auta budoucnost. Ja po praze autem radsi nejezdim, mam celkem dobry spojeni mhd. Ale muz musi a je to katastrofa, zacpa ode dveri domu az ke dverim mista urceni. Driv byl uzus nechat auto v kobylisich a pokracovat metrem (z toho nebyli mistni nadseni), ted tam jsou zony, tak se holt vsichni rvou autama az kam to jde. Mimoprazsti je odstavuji uz i u nas na totalni periferii, prijde mi to takovy neudrzitelny, jak se vse resi akorat nejakou restrikci a problem se posune o kousek dal. A odstavny parkoviste misto zelene taky nikdo nechce.

Nase rodina vubec predstavuje nejvetsi zlo: ja zabiram misto v mhd a muz jako solo jezdec (po vysazeni ditete ve skolce) prispiva ke kolabujici doprave...

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:00

Jako děcka jsme hráli hru "jaké ti jede auto" - leželi jsme někde v trávě u silnice, nebo seděli na zábradlí, a jak projížděla auta, tak jak jsme seděli v řadě, tak postupně jelo nějaké každému z nás. To bylo slávy a radosti (a závisti), když někomu jel nový Favorit! Někdy jsme čekali na auto třeba i čtvrt hodiny

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:07

Pinot Noir To jsme taky hrali!

U nas na vesnici ten model ,,deti pojdte ven,, jeste funguje. Prave pritel je z toho nadsenej, kazdej den po praci bere malou na naves a tam ji frkne ke skupince skolnich holcicek a ma prej klid...Ale je to taky takovy narazovy, nektery tydny je tam plno, pravidelne tak po zacatku skolniho roku, pres prazdniny zas liduprazdno A samozrejme zalezi, kde kdo bydli, sestiletyho z druhyho konce vesnice tam samotnyho taky nepusti...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:07

Garfie Jo jasně, já jsem si představila, když je to polohovací, že to bude nějaká konstrukce To je skoro jak manduca, bez toho vleže teda.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:11

moora Mohučanka ja vyrustala na mensim meste v klidne vilove ctvrti, prohaneli jsme se s partou deti po ulicich na kole, v zime jsme na hlavni sankovali a v lete si tatove natahli pres ulici sit a hrali tenis. Dneska tam kazdy jezdi autem, tak uz to nejde, ale bylo to hezke a rana na to vzpominam.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:12

Lamicka ono to takhle fungovalo ale běžně i normálně v Praze, takových míst bylo strašně moc

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:14

Karja jezis ted o vikendu starsi zabavovala dcera od kamaradu, a druhej den uz na ni byla dost alergicka a kdyznse k ni hnala tak se tiskla ke mne a rikala nenene:D ona je rada venku ale nesmi byt moc moderovana a ona ji moderovala fest teda... 

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:15

Tady na sídlišti je za hezkých odpolední normálně řev, jak jsou všude děcka. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:19

Potrefenáhusa Asi jo. Ja do Prahy prisla az jako dospela a predtim jsem znala jen hlavni turisticke cile. Vzdycky si rikam, ze muselo byt super v Praze vyrustat. MOzna se pletu, ale lidi o detsvi v Praze vetsinou mluvi s nadsenim. 

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 14:22

dzizisketa Tady je taky na ulici a takových těch parčících mezi domy hodně živo, po škole se tu děcka normálně druží. Ale ačkoliv je to obytná zóna, pár hovad tu pravidelně projíždí tak padesátkou, jeden Polák v Porsche a několik pánů světa v bavorácích i rychleji, takže až mezi nimi budou moje děti, budu strachem bez sebe. Fascinuje mě, že ti zhovadilí řidiči tu v těch domech bydlí, často jsou to i ženské, musí vědět, že tady ty děti pobíhají, a stejně jedou jako prasata.