Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 08:21

Mrakoplas Taky žebříky=topení v koupelně jsou na lezení fajn :-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 08:57

Karja jj to viem, mame presne tu komodu, ktora sposobila tusim v USA to nestastie, takze neriskujem nic

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 10:25

A já pořád, co je to ta učící věž - měla jsem představu nějaký prolejzačky s nastavenejma různejma úkolama, jejichž splnění povoluje posunout se o stupeň výše či dále... a vono to obyčejný schůdky

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:03

barbucha dělá se i pro dvojčata

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:10

barbucha Taky to vůbec neznám... A to jsem měla malé dítě celkem nedávno, ale za nás to ještě nebylo. Celkem jsme to zvládli i bez toho, a to byl syn dost akční, ale možná bych to ocenila, nevim. 

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:12

moonlight Akcni ani tolik nevadej, jako ty votravny:-D. Synovec byl sice desnej, clovek nevedel, kde ho najde, pomalu skakal sipky ze schodu, ale skakal si je a nevotravoval a sestra si mohla ledacos udelat. Taky teda byli parkrat u doktora no:-D

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:15

barbucha nějak nechápu, jak jsem mohla vychovat dvě děti za tehdejších poměrů, se sunarem na lístky, bez věže, bez internetových poraden, s pochvalama, s příkazama, s cestováním busem zn. Ikarus ze sídliště do civilizace, s obchody otevřenými pouze ve čtvrtek do 19, jinak se zavíralo dřív a v neděli ani ťuk... 

Užívejte si vymožeností, mlaďuchy, za 30 let se vám možná bude zdát, v jak primitivních podmínkách vaše děti vyrůstaly :D

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:21

Kokoska Jo rozhodne, jsem zvedava co prijde, mozna prave navrat ke klackum misto hracek;-)

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:24

Karja moje dítě si kdysi spokojeně hrálo na zahradě na dece asi 2 hodiny s posbíranýma okurkama :D A měli jsme fakt dřevěné špalíky, odřezky z nějaké výrobny nábytku, krásně to vonělo dřevem, a to byla  ta nejlepší stavebnice. Děti z toho dělaly hrady, tunely, ohrady na plyšáky, vydržely u toho dobu. Jen teda nepředstíraly, že ty dřívka jsou panenka nebo voják :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:33

Kokoska 

No nevim, jak jsme to mohly přežít, o našem vlastním dětství ani nemluvě

Já jsem teda měla síťovou ohrádku s podlážkou, právě do kuchyně se hodila - šup tam s harantem a cajk.

Na chalupě si taky vyhráli s tím, co našli - šutry, brouky... lego (z Tuzexu!) zůstávalo v Praze a nikdo po něm ani nevzdech.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:39

barbucha brouk je super hračka, i chcíplej krtek se hodil :D Na tom se synek naučil říkat R, mrtvý krtek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:47

Kokoska 

Dneska by ho hnali k nezáživnýmu logopedovi

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:48

Karja Otravnej byl taky :) To je vzdycky otázka, jestli to dítě ocení nebo ne... Já např. jsem tenkrát si objednala novou Manducu určitě za 2,5 tis. a syn to absolutně nesnesl v tom být :) A nejlepší je, že ji mám furt doma, jsem dělala pořádek a našla jsem ji v krabici  Ale to se ti s tou věží asi nestane!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:58

barbucha no ale to zasa aj moja malá má minimum hračiek, aj to len podostávala, a najobľúbenejšie hračky sú listy zo stromov, konáre, kamene atď. Ja jej fakt nebránim, vypustím ju vonku a čo si nájde, nech sa s tým hrá. Ešte nás prípadne zachraňujú erárne hračky v pieskoviskách.

Ale zase keď existujú veci, ktoré všeličo uľahčia, prečo to nevyužiť. Naši ani nemali auto, a mama nás vozievala na bicykli všade, mladšia sestra na predu v sedle, ja vzadu na nosiči, na riadidlách nákup... no myslím, že by veľakrát rada využila ľahšiu možnosť

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:58

moonlight Já byla poprvé těhotná před dvanácti lety v Japonsku, tam tehdy ještě prakticky neexistovaly kočárky, všechny matky děti nosily v takových totálně profi nosičkách (ani dnes jsem to u nás ještě neviděla), který se daly napolohovat od totálně vodorovné polohy, přes nosičku až po klasický šátek, úplně úžasné, koupila jsem si to, uvalila jsem za to strašné prachy, použila to přesně 1x (možná 2x, ať nekecám) a zrovna před týdnem to objevila v nějakých krabicích a nevím co s tím

Mimochodem, do Japonska už móda kočárků dorazila, ale Japonky v nich vozí tašky a nákupy a děti stejně vláčí v 90% na těle.... 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:00

No hele, taky před tema rokama nebyly myčky, susicky, kolikrat ani automaticky pračky...mne teda na tom malinko irituje ten název učící věž, ale schudky s ohradkou v pohode

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:11
Reakce na Mohučanka:

barbucha dělá se i pro dvojčata

Tvl , to si nedovedu představit, svoje holky, když byly  v batolecím věku,  natěsnaný blízko sebe, odkud zároveň nemůžou jedna před druhou utéct, a ručička chmatající po paličce na maso na lince.. teda dovedu a oblejvá mě studenej pot. 

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:13

Potrefenáhusa no vždyť se třeba další generace budou divit, jak dnešní mimina mohla vyrůstat v domácnostech bez elektronického mozku :D

Samozřejmě všchno, co ulehčí práci, je vítáno. Spíš někdy z těch internetových diskuzí (tady je to celkem rozumné a příčetné, ale nahlídla jsem i jinam, bohužel) má člověk dojem, že snad líp nevědět a řídit se instinktem.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:23

Kokoska

Ja si tech vymozenosti vazim, spousta veci je bezva - hlavne to, ze se da s kocarem leckam dojet (nizkopodlazni busy) a nikoho ani nenapadne nutit matku, aby nechala stat kocar s miminem pred samoskou, vsude restaurace s detskymi koutky...Mne mama licila, ze se ty dva roky na MD prakticky nehnula, pac nebylo kam a jak se tam dostat...

Ale co tak slysim od kolegyn, tak to dnesni detstvi (mluvim o skolnich detech) je fakt takove umele, deti porad pod dozorem, organizovane, same krouzky, malo normalniho hrani a objevovani sveta...

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 12:32

Gatita to taky záleží na rodičích, jak moc svoje děti organizujou. Ale je fakt, že jsem se třeba nebála pustit děti jen tak ven, běhala celá parta ze sídliště kolem domu a podle řevu se poznalo, kde si právě hrajou. Dneska bych asi byla trochu nervózní, co se může stát. I ty kočárky před obchodem byly tak nějak normální, to už si teď vůbec neumím představit, že bych vnoučata někde postavila s kočárem a šla pryč.