Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. července 2019 15:40

Janulik03 To by byla velka kauza hele

Offline Janulik03
Avatar
16719 příspěvků moje polička 19. července 2019 15:44

Mutziputzi no prave aby som nepremeskala

Offline MP Marge
Avatar
5800 příspěvků moje polička 19. července 2019 15:55
Reakce na barbucha:

​Povtrzuješ jenom to co jsem už psala - že u nás je to téměř pohoršující. Ale na tom Slovensku je to fakt trochu jinak...

​Ja jsem treba cele detstvi jezdila s tatinkem v lete na prazdniny do male posumavske vesnice, kde bylo uplne bezne, ze se vsem sousedum rikalo strejdo a teto. Z domova jsem na to nebyla zvykla, tak jsem s tim to prvni leto trochu bojovala - ale kdyz jsem poprve oslovila maminku tatinkova znameho, u ktereho jsme bydleli, "pani Malkova", tak na me koukala, jako by mi preskocilo. Byla odjakziva "teta Malkojc"! Tak jsem se prizpusobila.

Ale treba babicka s dedeckem z matciny strany bydleli taky na vesnici, akorat pobliz Prahy, a tam jsem to v zivote neslysela, tam byla sousedka odnaproti pekne "pani Novotna"

Offline Janulik03
Avatar
16719 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:02

Moja babka hovorila stale o jednej susede ta stara striga az pokial som ju ja ako decko neoslovila teta striga. No a bolo po strigach

ale tiez sa u nas na dedine pouziva aj u cudzich susedov ujo teta bezne s pridanim priezviska. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:06

Mňa vzhľadom na debatu zaujíma, že čo sa používa v Čechách na oslovenie cudzieho pána/panej? Myslím z pohľadu detí? Lebo teda keď som mala 3-4 roky, tak som vedela maximálne tak svoje priezvisko, nieto priezvisko susedov, pán/pani som teda malé dieťa (pod tých 7-8 rokov) použiť v živote nepočula. Teta/ujo pre cudzích je všade na Slovensku úplne bežné, potom to tak dáko s vekom plynulo prechádza na toho pána/pani + priezvisko, prípadne k používaniu krstných mien a tykania/vykania.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:13

DrowRanger Naše děti se poměrně malé naučily rozlišovat teta (někdo blízký, známý) a pani (cizí)

Pak zase celkem brzy “tetovat” přestaly a těm osobám říkají tak, jak jim říkáme my. Ale některé spřátelené děti používají teto pořád a někdy mne to až dojme, když se ke mně přihrne někdo o hlavu větší než já a spustí “tetooo, prosim těě...”

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:15

DrowRanger no v cz je to teta max do tri let:-)(v jeslich) skolkove deti normalne vykaji

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:25

viktorka_od splavu já jsem třeba teto v tomhle významu nikdy neslyšela, akorát z pohádek, jednou na základce asi v 5. třídě jsme měly půjčenou moji kamarádku ze školy na prázdniny, a ta mojí mámě hned začala říkat teto a já se mámy s očima navrch hlavy ptala, jestli jí to nevadí...

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:34

Potrefenáhusa me tuhle zas na hristi u hospody zacly rikat spoluzacky od dcery pani Muzova ( netusily, ze se jmenuji jinak). Stala jsem tam uplne vypleskla a nechapala jsem na koho mluvi, pak mi docvaklo a chvili jsem myslela, ze v hospode snad spatne vymyli sklenice od piva. Pak vyslo najevo, ze se jenom strasne rozjely a blbnou.

Normalne mi rikaji teto, nikdy mne to nenapadlo resit, navic pokud to dite u nas spi, tak mi snad nebude rikat pani, kdyz se potkame rano u WC v pyzamu?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:37

continuity já nevim, jen píšu, že jsem se s tim jako malá nikdy nesetkala a já tak nikomu neříkala. Tu příhodu s pani Mužovou jsem asi nepochopila? Teda, že ti řekly asi příjmením tvých dcer, ale nedochází mi to s tou hospodou a s tím, že se rozjely a strašně blbnou - jakože tě překvapilo, proč ti říkaj pani ta a ta, když seš normálně teta?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:41

continuity no a jinak jo, platilo to i pro rodiče kamarádů, s jednou kamarádkou jsme ještě s jejíma rodičema jezdily po výletech se stanem a spaním v kempu, to už bylo na 2. stupni základky a těm jsem taky říkala pani ... a pane ... (akorát jejímu tátovi jsme za zády říkaly z legrace Sysel, protože měli doma strašný zásoby všeho a moje máma si k němu jednou sedla na třídních schůzkách s Dobrý den, pane Sysel :-)

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:53

Potrefenáhusa

Jj,spoluzaci mych dcer mi rikaji normalne teto. Asi nejak kazim vychovu, jak to tady posloucham. Jenom krestnym jmenem by se mi to nelibilo a pani dost omezuji i v praci.

deti, s kterymi jezdime pod stan mi normalne tykaji a rikaji jmenem/ prezdivkou. A je to tak ve dvou ruznych partach, i ve dvou ruznych skautskych oddilech. Nez na ty vode ze sebe vytlaci pani continuity, tak ho reka odnese z Vysaku az do Rozmberka

Za meho detstvi jsem dobrym kamaradum rodicu detstvi rikala teta+ jmeno a vykani. kdyz jsem je potkala po letech, to jsem opravdu netusila jak je oslovit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:03

continuity proč hned kazíš výchovu? Mně to nijak nepohoršuje, jen u nás se to nikdy neříkalo. Zas děti v partě, se kterou jezdíte, jsou něco o dost jinýho, znáte se blíž a líp, o skautským oddíle teda fakt nemluvim, ale tam si proboha snad teto a strejdo neříkáte, ne?

A proč by ti vadilo jenom křestní jméno? Mně děti jedněch kamarádů vlastně teto říkaj a já na to moc neslyšim, víc by mi sedělo to křestní jméno, ale říkaj tak právě všem přátelům rodičů, tak to nechávám tak

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:04

sem to asi dost pomotala dohromady - děti spolužáků, že by ti vadilo jen křestní jméno (což chápu)  vs. děti z oddílu, kde se normálně používaj přezdívky a křestní.

To je jasný

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:11

Treba moje deti teto vubec nepouzivaji, oslovuji zname jmenem (jako my) nebo u cizich pouzivaji pani/pan. I vlastni tety oslovuji jmenem. Mne teto rika hodne deti, dokonce mi to prijde hezke:)

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:18

Potrefenáhusa mame dve party, co jsou vlastne kamaradi rodicu. Jak vy jste pouzivali to pan a pani. 

Plus k tomu ten skaut, a to je uplne jinej svet, tam jsou jmena jasna. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:20

continuity ale to nebyla parta, to byli rodiče kamarádky, co mě sebou občas někam vzali, aby tam kamarádka nedělala znuděný ksichty

do skauta jsem chodila, tam poučení nepotřebuju

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:49

VeronikK No nevim,ja se ji snazim deat den narocnej, programy mivame nabity, nektery dny nenabity, proste po ruznu, ale asi je to proste takovej nespokojenej typ...Dnes jsme byly nakupovat, pak na jedne navsteve, pak na druhe, pak prijede clovek domu, chce vybalit veci,nevenuje se a rev jako blazen. Hlavne mi nepiste, ze asi chce teda klidny dny. Ja jsem linej typ, klidne budu sedet na zahrade a cumet do blba co den, ale to uz vubec neni optimalni. No nejak to prezijeme, za par let ji to prejde;-))

Offline Tak Betty
Avatar
5001 příspěvků moje polička 19. července 2019 19:04

mně říkali kamarádi mého syna pani V.......,jeho křestním jménem. Byli to předškoláci.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. července 2019 19:52

Tak Betty Takhle jsme to měli taky, když byly holky malé. Rodičům se řkalo jmény jejich dětí. Takže paní Pepíčková, paní Verunková apod. Vlastně spíš asi matkám. Otce si nepamatuji, asi proto že kolem dětí byly spíš jen matky. Otce si vůbec nevybavuji.