Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 06. června 2019 17:25

Pinot Noir ale tak nevis, co ma doma. Syn je na verejnosti zpravidla supervzornej. Muzu s nim treba i k doktorovi (svemu), sedi tise na zidlicce a trpelive ceka, az doktor dokonci vykon. Na navstevach taky, trva mu dlouho, nez se rozkouka, a do te doby o nem nikdo nevi. Ale doma je hrozne hlucnej, pohyblivej a kazdou chvili je ohen na strese. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 06. června 2019 17:31

Gatita No a ten náš to má naopak

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 06. června 2019 17:39

Pinot Noir

Ja si pripadam jak vzor vsech matek, uziju si svych pet minut slavy ve fronte na urade nebo v cekarne u doktora, obcas i ta nerusena dvouminutova kavicka v designove kavarne probehne, a pak si zas az do vecera muzu poslechnout ryk a vztekani

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 17:44

Gatita Jojo, u nas podobne:-D. Jen ji teda nesmim na verejnosti prebalovat ci krmit nebo jakkoliv obsluhovat, to se pak prozradi;-)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 17:54

Ale vzpominam si, ze jedna moje kamaradka mela desny dite, upisteny, furt neco chtelo, tezko rict co, ona byla uplne zoufala. Ja z navstev od ni chodila s nabehem na migrenu. A ted uplne zlata holcicka, clovek by si ji odvedl domu, prej v roce a pul se to uplne zmenilo, jak kdyby ji vymenili....

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 06. června 2019 18:31
Reakce na Gatita:

Pinot Noir

Ja si pripadam jak vzor vsech matek, uziju si svych pet minut slavy ve fronte 

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 06. června 2019 18:41
Reakce na Karja:

Ale vzpominam si, ze jedna moje kamaradka mela desny dite, upisteny, furt neco chtelo, tezko rict co, ona byla uplne zoufala. Ja z navstev od ni chodila s nabehem na migrenu. A ted uplne zlata holcicka, clovek by si ji odvedl domu, prej v roce a pul se to uplne zmenilo, jak kdyby ji vymenili....

​Mozno ako zacala hovorit? Syn bol tiez donedavna dost neznesitelny ale ako sa rozkecal a viem, co chce, tak je to o dost lepsie (aj ked teda domov by si ho nechcela, upistanec je to furt)

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 06. června 2019 18:48

Karja presne:D dokud se to netyka prebalovani nebo po ni neco nechci co nechce ona tak je bozi:) 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 18:54

Mrakoplas No, asi ne, to stejne jeste moc nemluvila. Ale je fakt, ze to se deti hodne meni, jak se dokazou uz vyjadrit. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 06. června 2019 19:10

Pinot Noir 

Hraní na písku a v záhonu u nás úplně stejně. Nosí si tam na to auta z domova, případně nás pro ně posílá, vodu už ví, kde na zahradě najde. Nočník syn stále ignoruje, ale aspoň najíst už se umí sám...

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 06. června 2019 19:25

DrowRanger 

Dítě jsem hrozně moc chtěla, ale doba zhruba od příjezdu do porodnice do synova čtvrt roku bylo hrozný peklo. Teď mám za odměnu holčičku, je s ní všechno jiný asi tak od půlky těhotenství. Spí i přes den a umí vydržet sama a neplakat, i když je vzhůru, je úplně zlatá. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. června 2019 20:26

dynda dúfam, že ak budem mať druhé, tak to tiež bude iné a hlavne nie horšie :) Inak rada počujem, že dcérka je dobrá :)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 06. června 2019 20:45

DrowRanger To neznas porod tzv. za odmenu?Asi nectes modryho konika! To bude porod za odmenu, dite za odmenu,  vsechno za odmenu!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 06. června 2019 21:20

Karja ty dneska perlíš

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. června 2019 21:21

Karja to mi mal niekto povedať pred prvým, takto ma namotivovať - hneď by to všetko inak vyzeralo!

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 06. června 2019 21:26

Karja To je jako ilustrace rčení: Pánbůh vám to oplatí na dětech? ;o)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. června 2019 15:33

Dnes som syna vzala na baby plávanie, celkom som sa bála či nebude plakať alebo sa báť zvukov, nového prostredia a ľudí, ale zvládol to výborne. Nebál sa, dokonca za mnou z dosky skákal do vody :D Ale je pravda, že jašiť sa začal až keď soms ním šla do menšieho bazénika, kde sme boli sami, tam si teda vodu užil naplno :) A som ozaj zvedavá aká bude noc, lebo už z obedného spánku sa zobudil s takým hysterickým revom, že noc bude asi ešte veselšia než obvykle.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 07. června 2019 18:56

Karja bože, k tomu jedlu, moja je asi ešte horšia. To je sekunda, čo nestihnem odpratať misku s kašou, ona do nej ponorí ruky a opatlá celú kuchynskú linku, a samozrejme potom sa mi ešte chytí nôh :-) Minule pokaždé vypľula polievku a s radosťou po tej mláčke prešla nohou (kŕmim ju momentálne na zemi, lebo v stoličke sa ide zblázniť) a tak, nabratie jedla do rúk, dôkladné pomáganie v rukách a odhodenie na zem included. Nehrozí, aby som jej dala jedlo, nech sa kŕmi sama a ja mala chvíľku voľna. Sestra prišla cez víkend a nestihla som umyť dlážku v kuchyni, tak sa ma opýtala, či som neumývala dva mesiace 

Ale aj tak ju úplne žeriem, a jediný kto skúša moju trpezlivosť, je môj manžel DrowRanger podobné zážitky sú u nás bežné, dnes sme sa tak posekali, že povedal, že zajtra si na celý deň berie malú, aby mi dokázal, že sa vie postarať. Doteraz ju mal vždy nakŕmenú a vyspatú najviac na dve hodiny, teším sa na to

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. června 2019 19:26

betsey vidím, že dnes sú to asi škvrny na slnku, ja som dnes po hádke s mužom mu oznámila, že od utorka sa striedame pri malom obnoc. Tiež strúha ramená, že to je nič spať v noci nesúvislo 1,5 hodiny až 2, lebo veď "on ma ráno nechá dospať"! Nech si strčí za klobúk tú hodinu a pol až dve ráno...Som zvedavá ako sa zatvári v stredu  ráno, keď ho prídem o 8:30 zobudiť, aby si malého pripravil na uloženie na prvý ranný spánok...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 07. června 2019 20:27

DrowRanger dobréé, tak potom daj vedieť. Mňa muž zabil dneska, ja som naňho naštvaná zo včerajška, bol žúrovať a potom ma niekoľkokrát zobudil. Tak mu hovorím, že nech si vyskúša, vstávať v noci 3-4 krát k malej, a do toho ho ešte ja zobudím ďalšie tri razy, či bude spokojný a on na to, že veď to môžem dospať cez deň. Pritom dobre vie, že malá nespí cez deň len tak sama, treba ju kočíkovať