Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:32

Pinot Noir Jo, mozna ma rada ty polstare, dam ji je do postylky:-D. To zkusim pres den, to fakt spatne usina, musime v 95procentech pripadu jit ven...

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:51

Tohle závidím, moje dítě nikdy v životě neusnulo samo. Kojit, houpat, vozit, nosit, natřásat, poplácávat po zadečku, syčet, šumět, zpívat, broukat, byly doby, kdy se musely kombinovat i tři věci

Děti, co samy usnou pod hrazdičkou, mi svýho času působily velkou bolest. Ty fotky dětí, co usnou uprostřed oběda, cestou po schodech, vestoje u gauče teď miluju si to prohlížet a tajně doufám, že i u nás takový okamžik jednou nastane. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:13

žluťásek Ale to my taky delame, to se neboj, prave az budou dva nepratele, tak se zblaznim. Ten druhej musi byt proste prizpusobivej:-D. Nebo dcera mozna uz trenuje na ten spartanskej rezim, co ji nastane:-D

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:15

žluťásek A hlavne nespi moc. V noci spi tak 9 hodin nebo 10 s nejakym tim chvilkovym bdenim, coz je pomalu jak pro skolaka. Pres den tak hodku a pul treba nazene.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:20

Karja

Bobecek malej

10 hodin v noci + 1.5 hodiny pres den je hezkych, me tolik spala jenom ta mensi a ta je hrozny spachtos dodneska. ( teda ne zeby vecer dobre usinala, chtela by spat rano ).

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:26

rasaNori 

Měla sis počkat, mladý se ho budou zbavovat během pár let Byla v tom hluboká korba, teď přešli na sporťáckou. Fakt variabilní a může s tím jezdit vysokej i malej člověk (třeba já) úplně v pohodě. Jen sedačky do auta museli teď pořídit nový/jiný, páč z těch co tam byly ty buřti už vyrostli

Karja 

Chacha, to je přesně ten případ kdy si vystreslí mladí rodičové mysleli, že jim dítě... no, vypustilo dušičku... lomili rukama, ale báli se to zkontrolovat Kdyby se mě byli zeptali - taky jsem nechávala mladýho pána chrápat na zemi, hlavně když spal! Deku přes a cajk.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:29

žluťásek Haha, nemysli, že na tom koberci usne sám. Musím tam na té zemi s ním půl hodiny ležet a nechat si drásat ruku, s tímhle pupkem už je to sakra nepohodlné! Jen si sám vytáhne že skříňky deku a řekne "pustit semafory" (videa z YouTube o vlacích a přejezdech) a jdu uspávat Sám neusnul nikdy v životě.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:48

Pinot Noir taky máte videa s přejezdama?!?! Já už to nenávidím, ty zvuky mě úplně iritujou. Naštěstí se občas nechá přemluvit na nějaký stupidní slovenský písničky, který mi z toho jeho oblíbenýho repertoáru nakonec vaděj úplně nejmíň

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. května 2019 01:08

barbucha si píš! Jedinýkrát mi mladý gentleman zaspal sám od seba - na hojdačke na ihrisku, v Tatrách sme boli, som zburcovala doktorku až z Popradu, kde si brala taxíka, lebo určite má otras mozgu! No, tak mi po starostlivom vyšetrení oznámila, že horský vzduch...

Ale zvykol si naň rýchlo, už sa mu to potom nestalo

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. května 2019 07:11

Syn spal bezo mňa v izbe ako dudok, zobudil sa az o 3.00 na kojenie a potom vstal o 6.00. ja som teda bola hore v obvykle časy jeho videnia sa, takže od polnoci každú asi hodinu

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 24. května 2019 07:22
Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 24. května 2019 07:26

žluťásek Jooo! A nejradši má ta videa, když jsou zrychlená! Takže to cinkání úplně leze na mozek. Ale pokud to urychlí uspání, tak díky bohu za ně :)

Offline Gatita
Avatar
7130 příspěvků moje polička 24. května 2019 07:29

žluťásekPinot Noir 

Synovi tahne na ctvrty rok a koukal by na to dodnes (nebo na takova psychadelicka videa s barevnymi auticky). Me uz ta jeho auta obecne nebavi, tak jsem s nim ve snaze podnitit zajem taky o neco jineho prohlizela encyklopedii o prirode (dekuji @RasaNori za tip). Vysledek?nadchnul se pro sopky a misto vecernicku sjizdime na YT vybuchy islandskych sopek... Trochu se toho boji, tak se musim divat s nim:)

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 24. května 2019 08:27

Pinot Noir tyjo, urychlí usínání? Kdybych to malýmu pustila k usínání, nespí celou noc, aby mu něco neuniklo

Náš na to smí čučet jen při čištění zubů + dvě až tři videa jako bonus. Ale musela jsem trochu překopat rituály a právě zuby přesunout trochu dřív, aby nešel spát hned potom, je pak úplně šílenej. K mojí radosti si zvyknul na knížku před spaním, zaleze si do postele, udělá si tam úplnej pelíšek, narve mi knihu až do obličeje a řekne "dekujuuu"

Gatita jo, videa s barevnejma autíčkama a pak takový debility, kde někdo strčí do dětský plastový mikrovlnky žlutou kostku, zapne ji, nechá pár vteřin točit a z mikrovlnky vyleze místo kostky žlutý auto. Nebo kde nějaká bláznivá ženská v červenejch rukavicích hází do dětskýho bazénku figurky zvířat a pojmenovává je přitom.

Ale výsledkem teda je, že dítě pozná číslice do deseti česky i anglicky a něco malinko spočítá, umí barvy česky i anglicky, názvy zvířat anglicky, má nejlepší výslovnost z nás všech doma, tak to toleruju

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. května 2019 08:49

Mládě pořád vstává cca 4x za noc. Dnes byl vzhůru ve 12, ve 3 a pak už každou hodinu/půlhodinu. I když jsem si ho vzala k sobě, tak furt hučel, fňukal, kníkal ... kojila jsem ho asi čtyřikrát. V sedm to po jídle vzdal úplně. Chvíli jsem ho nechala, ať mi leze po hlavě, pak začal vypadat, že by si ještě pospal. Zavíral oči, mazlil se s muchláčkem, vypadal ospale. Tak jsem tam s ním další hodinu a půl ležela, znova kojila, snažila se ho uspat ... vždycky, když už to vypadalo nadějně, tak za pár minut šlus. Muž dnes vstával brzo a dělal z domu, takže když jsem v půl deváty vylezla úplně rozsekaná, měl pocit, že si teda vyloženě vyspávám a ještě si stěžuju, takže jsme se po ránu hned pěkně poštěkali. Nervy tečooooou

Jinak mi spí v noci 11 hodin (budí se max po 3), přes den tak 3,5-4, usíná víceméně sám. Sice mu to trvá tak půl hodiny, ale to mi neva, půlhodina k dobru pro mě A ten úvod jsem napsala schválně, aby to nvypadalo, že si jakože užívám

Offline tina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 24. května 2019 08:50

Pinot Noir žluťásek vlaky a semafory - ani mi nemluvte Aspoň že občas to můžem proložit zvířátkama.

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 24. května 2019 09:23

žluťásek Pinot Noir strasne moc me zajima, jak jste na ty videa prisly a proc je detem poustite, kdyz podle vseho jsou to takovy strasny debility? Ja jsem doted netusila, ze na youtube neco takovyho muze bejt? A vazne to nemyslim jako rypani, spis me zajima jak k tomu clovek dospeje kdy me to ceka

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33664 příspěvků moje polička 24. května 2019 09:26

711990 no kamarádů syn zas čuměl na různý traktory, velký stroje - jako bych nevěřila, co všechno se dá na youtubu najít ...nejlepší bylo třeba kácení stromu v lese takovým tím megastrojem, co během minuty uřízne, oholí a nařeže velkej smrk, za půl dne vymastí půl lesa 

Offline brrr
Avatar
9999 příspěvků moje polička 24. května 2019 09:29

711990 Začne to, že chce dítko vidět něco (u nás traktory), mrkneš na jedno video a pak ti to tam začne vyskakovat a už to jede. U nás vedly závody po domácku upravených traktorů v Božkově (myslím ročník 2016) a pak videa z Walesu, kdy předváděli kupujícím traktory v akci (orali, atd). Jo a závody v orání jsou taky fajn

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 24. května 2019 09:32

711990 kdyz to neohlidas, tak to tam naskace samo, jakmile zadas jakoukoliv detskou pohadku. Youtube je toho plne. Nasemu klukovi jsem musela dat "detox" a ma to zakazane, byl na tom uplne zavisly, nebyla s nim rec. Uz jsem o tom cetla i odborny clanek, ze tahle videa jsou pro deti nevhodna, ze vznika neco jako zavislost. Nektere jsou az agresivni. Treba se auticko nabarvi na zluto, pak spadne z utesu a bouchne.