VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:22

Alkoholismus je závislost. Člověk se k ní propracuje sám, ale nikdo si neřekne, teď budu alkoholik, je to mé svobodné rozhodnutí. Kdo si zapálí první cigaretu s tím, že bude kuřák? Ti lidé podlehli a potřebuji pomoc.  jejich okolí je nemocné jako oni, ať už je příčinou pití nebo nebo trpí jeho následky. 

Z některých tady mám pocit, že si stačí říct, teď přestávám pit a je to. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:27
Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:27

Malvin to přeci nikdo neříká, ze je to jednoduché ( není a proto je lepší vůbec do toho nespadnout)

ale věci nijak nepomůže omlouvání: může za to ta jeho strašná manželka, příšerný manžel, protivný sef, náročná práce a nepovedené děti. Příčinou není okolí, ale reakce alkoholika na něj. Protože kdejaké stresory má kolem sebe úplně každej. 

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:33

Malvin no nikdo se nerozhodně, že chce byt alkoholik, ale dost lidem jejich okolí hází lano ještě ve chvíli, kdy je čas. A představa, že mě se to nemůže stát, vzdyt dědeček taky chlastal první ligu až do devadesáti a nic se mu nestalo, je prostě blahova. 

A pokud mu nedojde, že když tahá ve tři ráno z lednice kořalku, protože nemůže spát, ze je něco špatně.... No nevím. Zrovna závislost na alkoholu si pěstuje člověk desítky let. To není za měsíc jak heroin. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:40

continuity ano, většina lidí zvládne tak, aby se znich alkoholici nestali. Ale když už se stane, tak u těch ženských za tím většinou je chlap. Z dvojice Felix, Dada je horší Dada, neboť její závislost ohrožuje okolí. Ale Felix není bílá holubicka. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 24. května 2022 16:47

continuity závislost na alkoholu není otázka desítek let. Kdysi jsme se učili 5 let pliziveho piti. Ženy dokáží to, že pijou, dobře skrývat, takže si toho mnohdy nikdo nevšimne.   

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:18
Reakce na continuity:

Malvin to přeci nikdo neříká, ze je to jednoduché ( není a proto je lepší vůbec do toho nespadnout)

ale věci nijak nepomůže omlouvání: může za to ta jeho strašná manželka, příšerný manžel, protivný sef, náročná práce a nepovedené děti. Příčinou není okolí, ale reakce alkoholika na něj. Protože kdejaké stresory má kolem sebe úplně každej. 

Offline andulka01
Avatar
10761 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:20

Malvin Ale když už se stane, tak u těch ženských za tím většinou je chlap.

Offline Kan
Avatar
7066 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:22
Reakce na 711990:

Kan ne, ale deprese neni zavislost na alkoholu a ta se neobjevi ze dne na den. 

​Alkoholismus se taky neobjeví ze dne na den. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:24

Malvin Právě že si to nikdo nemyslí. Ale okolí kdyby se na hlavu stavělo, nic nezmůže, pokud se ten člověk sám nerozhodne.

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:42
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu me popravdě omlouvání alkoholizmu v tomto státě už fakt nebaví. Všichni kolem jsou ti zlí, jen alkoholik za nic nemůže. Na konzultaci k adiktologovi je tady zralých 10% populace 15+, ale my furt vykladame, jak je to nemoc.

Není to nemoc jako schizofrenie, na tu ti totiž nestačí vůle, aby ses vyléčila. Ale na alkoholizmus je to základní prerekvizita.

Muž má kamaráda, momentálně zaleceneho alhokolika, jeho žena je věřící, takže to s ním dávala snad 4 roky. Momentálne abstinuje, asi po čtvrté. Ale kdyz s ním mluvíš, tak se dozvíš, jak je ten svět kolem něj špatnej a krutej a on je chudák nejvetsi. 

​děkuju

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 24. května 2022 17:44
Reakce na continuity:

A až Patrasová někoho autem zabije, taky vám ji bude líto?

​tak za to bude moct Slováček, kvůli němu to je a navíc ji neuhlídal...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 18:19

viktorka_od splavu Malvin Rozumíme si. Každý má prostě schopnost řešit krizovou situaci jinak.

Někdy jako celoživotně štíhlý člověk nemám dost pochopení pro lidi, kteří celý život zápasí s váhou, mám tendenci odsuzovat kuřáky, kteří popadesáté přestávají kouřit, nechápu ženy, které zůstávají s násilníky, ale .... v cizích botách se neprojdeš!

Dádu v žádném případě nelze zbavit odpovědnosti - ohrožuje sebe a své okolí, ale co dál? To prostě nevím!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2022 18:25

continuity v tu chvíli, kdy ve tři ráno taháš tu láhev, ti to už většinou nedojde. Ale rozhodně souhlasím s tím, že vyléčit se musí chtít především ten dotyčný. Ty stresové faktory na někoho dopadají víc, někdo má k závislosti sklony,... často si taky vyléčení alkoholici hledají zástupné závislosti.

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 24. května 2022 18:34

Evaeva zrovna minulý týden jsem mluvila s člověkem,co se rozvádí a div se svět zrovna toto zmínil. Proto mě ten příklad taky napadl. 

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:44

Kan tak jsem to myslela, jen sem to blbe napsala

Offline Kan
Avatar
7066 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:45

Hanka H Jo ty týrané ženy a nedávná diskuze zde, že když se jim podaří od jednoho zahrnout, zhusta si najdou zase násilníka a taky za to nemohou i když opakovaně dělají naprosto vědomou chybu. No ten alkoholik ji taky dělá vědomě. A alkohol neomlouvám, je to závislost jako každá jiná, aby bylo jasno.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:52

Dády mi teda fakt lito není ani trochu, akorat teda "chudák" to auto nabourala podle fotek fakt u nich před domem a potácí se pak u nich před brankou

s alkoholikama soucit nemám, většinou zdevastujou úplně bezohledně cely blízký okolí 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:09

Ještě k těm alkoholikům. Nemám soucit s těmi, kteří se k závislosti propracovali každodenním chozením "na jedno". Mám kamaráda, abstinujícího alkoholika. Záměrně neuvádím vyléčeného - třikrát se léčil, spadl do toho například i poté, co na návštěbě ochutnal vánoční cukroví, kde byla rumová esence. Pro mnohé nepochopitelné. Začal pít po smrti své dcery - byla zavražděná, zabil a ukryl ji její manžel. Ano, v době svých alkoholických excesů ubližoval mnohým i sobě, přesto si takovýto člověk nazaslouží jednoznačné odsouzení. Nabídnout dle možností pomocnou ruku. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:22

Hanka Hale,ze ty jsi odsoudila Slovacka to jde....pritom nikdo z nas nevime co meli spolu doma.A nekolikrat se psalo,ze on si zacal s Gelemovou kvuli Dadinu alkoholismu(a ja uz tomu zacinam i verit),protoze i jejich dcera ma dle jejich slov bliz k tatovi.