VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:31

Zarinya Símtě, co porád máš....Mé odsouzení Slováčka právě vůbec není v rozporu s tím, co jsem před chvílí napsala. Takže ještě jednou - být alkoholikem je zlé, různé jsou okolnosti, jak se k tomu jedinec propracuje, každý z nás inklinuje k jinému řešení krizových situací, nelze všechny házet do jednoho pytle, nabídnout pomoc si zaslouží každý, ne každý ji přijme ..... atd. atd. Pokud s mým názorem nesouhlasíš, OK, máš na to právo - i když už opravdu teď nevím, proč máš opět potřebu mě vyvolávat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:34

Hanka H aha ja myslela,ze tu diskutujeme.Tak nic no uz te zminovat nebudu.

Offline milacka
Avatar
5479 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:37
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu me popravdě omlouvání alkoholizmu v tomto státě už fakt nebaví. Všichni kolem jsou ti zlí, jen alkoholik za nic nemůže. Na konzultaci k adiktologovi je tady zralých 10% populace 15+, ale my furt vykladame, jak je to nemoc.

Není to nemoc jako schizofrenie, na tu ti totiž nestačí vůle, aby ses vyléčila. Ale na alkoholizmus je to základní prerekvizita.

Muž má kamaráda, momentálně zaleceneho alhokolika, jeho žena je věřící, takže to s ním dávala snad 4 roky. Momentálne abstinuje, asi po čtvrté. Ale kdyz s ním mluvíš, tak se dozvíš, jak je ten svět kolem něj špatnej a krutej a on je chudák nejvetsi. 

​ moja reč

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:40

Zarinya Jasně diskutovat můžeme, ale ty nějak dáváš do rozporu to, co v rozporu není. Píšu o kamarádovi, který měl problém s alkoholem, a ty vytáhneš, že odsuzuju Slováčka. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:48

Hanka H ja v tom rozpor vidim...snad neznamena,ze tu musime mit stejne nazory.Ty to vidis tak ja jinak,to je cely.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:53

Zarinya Různost názorů připouštím od samého začátku, ani ničí názor neoznačuji za strašný. 

Prostě si v tomto směru neporozumíme, ty jsi má slova vyhodnotila asi jinak, nechme to být.

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 24. května 2022 21:01

Hanka H Já to pochopila tak, že pro něj máš slova pohrdání za to jakej je ko.ot obecně sám za sebe, ne že může za Dady alkoholismus nebo že ji neuhlídá. 

Mně jí líto je, ale nijak nerozporuju jestli si za to může nemůže sama, mně je líto i těch, co si za věci sami můžou. Válet se za bílého dne před barákem na chodníku, to už je blbý....druhej den stejne oblečení co včera, pokud to není výmysl, tak to prostě svědčí o jednom dlouhým alkoholovym oparu. Je mi jí líto. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. května 2022 21:12

Karja Tak nějak jsi vystihla, co si o Slováčkovi myslím. Díky!

A tím zamyšlením o hygieně jsi tomu dala další rozměr!

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 24. května 2022 21:29

Hanka H No jasně:-D. Jako stejný triko, to se mi nikdy nestalo!:-D. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:33

711990 kdyby byla schizofrenicka nebo mela anorexii, tak bys taky rekla, ze "si za to muze sama"? to neni otazka vule preci...

​Prosimtě... alkoholik jednou musel začít sám od sebe chlastat. Stejně tak jako narkoman jednou začal sám od sebe fetovat. A nakonec i anorektik zas jednou přestal sám od sebe jíst.

Nikdo jim to nepřikazoval/nezakazoval. Ani je nesvázal a nepřinutil. Začali sami, vlastním rozhodnutím.

To nemá se schizofrenií nic společnýho, anžto tu ten chudák dotyčnej nijak neovlivní, i kdyby se na hlavu stavěl! Nemůže si říct: Zítra si pěkně zaschízuju/od zítřka už ani jednou. Na rozdíl od předchozích zmíněnejch "nemocí".

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46135 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:41

barbucha muze a nemusi brat leky, napr., no a taky se ta nemoc dost casto spisti prave po experimentovani s nejakou drogou-co pak? muze si za to sam nebo ne?;-))

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:41
Reakce na Řvousenka:

barbucha S tím živením bulváru nevim jak moc to dělá Dáda, ale pamatuju si Bartošovou, jak bulvár ve stylu "dejte Ivetě pokoj" zásobil ten její manžel Mlynář, když už byla úplná troska. A druhá hyena byl Novotný, když říkal "já vím, že ji zabijeme, ale kšeft je kšeft, lid si žádá" . Hnus fialovej.

​Ten Mlynář byl hladový zkrachovalý hovado, který se přes Bartošovou jen zviditelňovalo. Novotný  aspoň uznal, že to není úplně košer...

Ale Slováček nemá zapotřebí se nějak zviditelňovat pomocí manželky. Ta to zvládne sama - nakonec ona je v pozici, kdy se potřebuje veřejnosti připomenout (jakkoliv), protože ta její žížala už delší dobu moc netáhne, a holt když je někdo zvyklej bejt populární, blbě se toho vzdává.

Nakonec jako ta Štěpánka Haničincová, když přišla o kšefty a popularitu - taky se dala na chlast. Akorát u toho teda mlčela

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:43

viktorka_od splavu 

Ten, kdo schválně nebere léky, si za to samozřejmě může sám - za veškerý následky teda, ne za tu nemoc. Dyk je to chemická nerovnováha, tu silou vůle neovlivníš

Online Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 25. května 2022 14:24

barbucha Nerozporuju, že člověk se musí snažit sám, ale pro jedince s psychickou chorobou nebo predispozicí k ní (a částečně můžou  přispět k rozvoji nemoci i vnější vlivy - traumata, prostředí , rodina ap.) "dokopání  se" k pravidelnému braní léků, dodržování životosprávy a vyhýbání se alkoholu někdy podstatně těžší než pro vyrovnanějšího jedince. Nemluvě o tom, že dobrat se správné diagnózy a rozumné léčby je někdy dost běh na dlouhou trať. 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 25. května 2022 22:08

Ten Mlynář byl ve skutečnosti Rychtář, ne?

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 25. května 2022 22:14

Ginevra To je hned vedle.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:15
Reakce na Isca:

barbucha Nerozporuju, že člověk se musí snažit sám, ale pro jedince s psychickou chorobou nebo predispozicí k ní (a částečně můžou  přispět k rozvoji nemoci i vnější vlivy - traumata, prostředí , rodina ap.) "dokopání  se" k pravidelnému braní léků, dodržování životosprávy a vyhýbání se alkoholu někdy podstatně těžší než pro vyrovnanějšího jedince.

​Neříkám že to tak nikdy není - ale jsem přesvědčená, že ne každej s takovou poruchou se může vymlouvat na nefunkční rodinu/necitelný okolí/nepřízeň osudu/nepřející vesmír.

A stejně to dělají, jeden každej takovej ti vždycky podobnej důvod řekne - žádnej z nich nepřijde s přiznáním, že je holt nesoudný a neukázněný hovado, který si za všechny problémy může samo. Že by takoví fakt neexistovali?

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 26. května 2022 09:47

Je to světačka a módní guru!

Šála lujvytón, kabelka Kárl Lagerfeld a triko Prada. Kdyby někdo nevěděl, může si to přečíst! Směju se nahlas.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 26. května 2022 09:49

Proboha. Sama nemám chrup bělostný, ale toto je herečka, živící se svým vzhledem? Co u nás musí divák vydržet, je neuvěřitelný.

Online Kan
Avatar
7073 příspěvků moje polička 26. května 2022 10:28

barbucha Hadry HG nehodnotím, rtěnku bych zvolila jinou, na 70 je to super.