Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:10
Reakce na Garfie:

MP Marge Tak to je jasné, že odpovídá historickému kontextu, ale sama říkáš, že má nějaké opodstatnění-možná pro tu danou dobu? A rozhodně to není nijak neprůstřelná zeď, to je jasné. Předpokládám, že největší potíže jsou právě s těmi osobními vztahy, že je nemorální krást, zabíjet a podobně tady ještě nikdo (zatím) nenapadl....

​No na tom se tady, doufam, shodneme - ale historicky, jen se podivej, jak si to krasne oduvodnili treba Nacisti!

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:13
Reakce na Garfie:

MP Marge No však žít podle ní nemusíš, ale já si o tobě budu myslet, že jsi nemorální  (mluvím obecně, prosím, ne že nesouhlasím konkrétně s tvým způsobem života, chápeme se, že jo?). 

Pořád tady právě probíráme ty osobní vztahy, ale morálka se vztahuje přece na všechny oblasti...

​No ale debatujeme na tema osobni vztahy a tam je prave otazka moralky znacne osemetna, protoze lide jsou ruzne a maji uplne jine potreby, co se tyka vztahu, sexu, a pod. zatimco spolecnost obvykle uznava jeden model jako "moralni", ktery potom vnucuje vsem, coz nefunguje...

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:14
Reakce na Garfie:

MP Marge No však žít podle ní nemusíš, ale já si o tobě budu myslet, že jsi nemorální

​No a tim padem potvrzujes, co rikam porad, totiz ze moralka je relativni

Online Potrefenáhusa
Avatar
33852 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:20

Já si myslím, ze je to tím, ze když člověk něco udela, tak to buď skončí dobre, nebo sice blbě, ale dá se to nějak uzavřít a vyrovnat se s tím, kdežto ty promarneny příležitosti si muže člověk představovat zality růžovou mlhou

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:22

MP Marge No však jo, my myslím nejdeme názorovně nějak proti sobě :-) Já to beru jen jako zajímavou debatu-já říkám, že bys neměla dělat to, co nechceš aby tobě dělali ostatní (=moje definice morálky). Myslím, že v tom nebudeme v rozporu....

Potrefenáhusa  To je taky pravda-a těch vztahů se to často týká nejvíc! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:29

Samantha no ale tak dej nějaký příklad, kdy to bude pasovat na tu tvoji tezi. já fakt přemýšlím marně. že půjde o morálku úzkého okruhu lidí, kteří vidí svět podobně. že když něco udělám, nebude mi vadit, že něco stejného nebo obdobného někdo udělá mě, ale jiná skupina lidí s jiným světonázorem by to viděla jinak.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:31

MP Marge nacisti si to sice odůvodnili, ale právě kdybys aplikovala ono pravidlo "nečiň ty jim", tak by se ukázal dvojí metr. protože nikdo by nechtěl jít do plynu sám. ani nosit hvězdu. tím, že se právě to pravidlo nečiň jinému neaplikovalo, tak se mohlo uplatnit jejich odůvodnění.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:35
Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:36

Jiná Realita 

no třeba takový "Das Gegenteil von gut ist nicht böse, sondern gut gemeint."

.... prostě myslíš to dobře, ale tomu druhýmu tím svým dobrým skutkem ublížíš

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:43

RoSa to ale není to, o čem mluvím ohledně názoru Samantha 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:47

Gatita jj chápu jaks to myslela

MP Marge no nemůžeš:-) jak píše Garfie, chtělo by to probrat u piva

Offline Pinot Noir
Avatar
24619 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:50
Reakce na Potrefenáhusa:

Já si myslím, ze je to tím, ze 

​Hned mi naskočilo: Já myslím, že je to tím, že lidi tady málo hulej

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:51
Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:54

Jiná Realita tak nevim, no... možná a ta tvoje vražda orla by se do toho dala při troše fantazie napasovat

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:15

Potrefenáhusa To je presny. Takhle zacala vetsina mych kratkodobych "uletu" odsouzenych od zacatku k zaniku. Sneni by sice bylo casto lepsi, ale aspon jsem si nemusela rikat, jake by to bylo kdyby.....

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:30

Garfie 

...ano, člověk musí být jakýmsi způsobem sobecký.

Základ je, že se musí cítit spokojeně. Pokud je člověk spokojený, většinou činí spokojenými i lidi kolem sebe. A nebo je nechá žít si po svém a nemá potřebu "mít o ně péči..."

Resp. všechny ty drbny, donašečky, pomlouvačky, "řešitelky života jiných", intrikánky - jsou spokojené ve svém osobním, popř. pracovním životě.? Podle mě ne. Kdyby jo, proč by jinak byly takovými..?.

A proč nejsou spokojené.?

protože - buď jsou prostě líné dělat něco se svým životem

(a vymlouvají se na milion důvodů, proč s tím něco udělat nejde. Sračky a kecy), a nebo se chovají tak, jak se od nich očekává

(co by tomu řekli rodiče, sourozenci, děti, známí...).

Jenže kdo žije můj život.? Já. Kdo má právo hodnotit to, jak žiju.?

"...nesuď druhého život, když jsi jeho životní cestu nešel v jeho botách..."

Vše, co píšu, myslím v tom dobrém slova smyslu.

Nikomu nechci ubližovat. Resp. zase si pomůžu moudry - dávej lásku, dobro, bude se Ti to vracet. různými způsoby či cestami...

Pokud se mám vrátit ke vztahům, resp. k nevěře...

Pokud miluju svého partnera, není absolutně žádný myšlenkový prostor pro zahybání. Proč?, když jsem spokojená. To, že se člověk rád podívá na pěknou ženskou či chlapa s tím nesouvisí. I já se ráda potěším pohledem. Tak ať se potěší i chlap, případně společně spočineme pohledem na pěkný babě či chlapovi nebo na "něčem neuvěřitelném", co chodí

Pokud ale někdo přemýšlí, kde by co by, asi v tom vztahu není vše supr trupr. Pak je to o tom si uvědomit, zda mi stojí za to, riskovat to co mám a event. o to svou touhou po dobrodružství přijít, případně ublížit lidem kolem, když se to proflákne.

Já ale měla na mysli to, když, a v životě se to také stává, se potkají dva lidé, kteří sice mají své vztahy, svazky, děti, ale je to takové setkání, že to s nimi třískne ode zdi ke zdi a oni najednou neví, co s tím.?. A oni nechtějí o to, co mají přijít, ale na druhou stranu cítí neco neuvěřitelného, silného, osudového..?.(ne, není to k smíchu...) A pak je na nich, jak se k tomu postaví.

Jo, někdo má koule na to, že řekne, že neexistuje..., potlačí v sobě veškeré ty silné emoce a občas si už jen vzpomene na ono setkání. Ale někdo prostě musí to zkusit, zkusit, jestli by to nebylo něco víc... A pak, když už k tomu má dojít, jsem za to, ať o tom nikdo jiný neví. Než si to ti dva ujasní.

To, že jsou lidé, co zahybají tak nějak z nudy, ze sportu, z nízké osobní úrovně a pak se tím baví blízké i vzdálené okolí,

prostě je.

To je volba každého člověka. Jak žije svůj život.

Moje volba, jak se v té které situaci rozhodnu. Ale musím počítat s případnými(pěknými i event. nepěknými) následky. Prostě zákon akce reakce...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:46
Reakce na MP Marge:

​No a tim padem potvrzujes, co rikam porad, totiz ze moralka je relativni

​víš co? já myslím že zaměňuješ společenské konvence a morálku. konvence můžou nutit lidi aby setrvávali v nefunkčních vztazích nebo zakládali rodiny a měli děti i když o to nestojí, protože.. cobytomuřeklilidi?! kdežto morálka ti říká, že je špatné podvádět a trápit ostatní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:48

Miru jj myslím že jsme popsaly jinými slovy totéž..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:00

nechcete se mnou někdo letět do keni?

já strašně miluju slony a na fb sleduju a trochu jsem podpořila tuhle organizaci:

https://www.sheldrickwildlifetrust.org/about/where-we-work

někdy mám nutkání tam letět, ale jsem strašný srab :)

těm pracovníkům fakt držím palce.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:13

viktorka_od splavu kdežto morálka ti říká, že je špatné podvádět a trápit ostatní... otázka do pranice - je to podvádění, když je ten trojúhelník/čtyřúhelník legalizován? Repsketive pokud oběma partnerům doopravdy nevadí, že ten druhý zasekne kotvu i  jinde (přestože je mezi nimi pořád láska i pouto i sounáležitost)? 

Protože já znám pár, kde to tak funguje, ti dva spolu jsou rádi, ale celkem veřejně a vzájemně se netají tím, že z nějakého úletu nedělají aféru. A ano, mají se spolu dobře, ne, není to přetvářka.. 

Co na tohle říká konvence je jasné, ale morálce by to vadit nemělo, ne? Hypoteticky - když jsou tak oba spokojeni. 

A vynechme polemiku - není to opravdová láska.. to je zase jen o tom, že každej tohle má prostě jinak nastavený.