Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:49

Mutziputzi buď rychlejší

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:49
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:54

​takze tobe by to vadilo a sama to delas? nebo jak to myslis?

​já ne, ja jdu za lepším hned, už jsem to tady ventilovala a i tehdá to bylo za nemorální označeno, já bych nechtěla, aby můj partner jakože morální byl, zůstal se mnou a přitom by bejval za lepší jít chtěl...dilema co?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:55

Dadoo to neni kdo s koho, nejde o rychlost

Online Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:56

Samantha Máš samozřejmě pravdu, ale to jsi ještě přísnější než já :-)

Online Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:58

Mutziputzi No hele, sama bys to neudělala, od něj to tudíž neočekáváš...nevidím rozpor :-) On má holt jinou morálku, neopustil by tě pro jinou, lepší, očekává, že to neuděláš taky....tak to prostě je, podle mě. Pochopitelně, můžeme mluvit o "obecné" morálce, ale ta tu už prakticky byla zavržená

Offline Samantha
Avatar
1822 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:01

Garfie

Ale já tady přece nezastávám nějakou pravdu . Jen se na dívám z logického hlediska

A nevěděla jsem, že se bavíme o zabíjení dětí a vypalování domů ... Jiná Realita 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:03

Mutziputzi no a on te nekdo nuti nebo o co ti de?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:03

Mutziputzi a proč by mělo být moralnejsi zůstávat s někým, s kým být nechceš, než odejít.? To si nemyslím. 

Ovšem pokud jsou ve vztahu děti, už tak jednoznačně to nevidim, ale i tak.

Ono může být daleko nemoralnejsi zůstat a dal podvádět.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:06

viktorka_od splavu jeho, moralka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:13

Mutziputzi moralka veli nepodvadet.

Online Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:13

Samantha No ale tak to je, jako morální tě vnímají jen lidé, co mají stejné postoje (jak říkáš ty)....to se nevylučuje s mým názorem přece :-) Jen jsem tím chtěla říct, že pokud děláš něco, co očekáváš že TOBĚ nikdo dělat nebude, tak to musíš vnímat jako nemorální. Což pochopitelně neznamená, že to dělat nemůžeš, že jo. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:19

Mutziputzi tak ale zase vždycky, kdyby měl člověk odcházet od rodiny, když zálibně popatří na někoho jinýho...zas člověk není zvířátko, aby musel naplňovat nutně veškerý pudy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:39

Potrefenáhusa ale na smrtelne posteli budes litovat, bububu

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:48
Reakce na Potrefenáhusa:

Mutziputzi tak ale zase vždycky, kdyby měl člověk odcházet od rodiny, když zálibně popatří na někoho jinýho...zas člověk není zvířátko, aby musel naplňovat nutně veškerý pudy.

​Tak ale ne kazdej clovek je rodinnej typ, ze jo. Mas spoustu lidi, kterym to, co si vetsinou predstavujeme pod pojmem rodinny zivot, nevyhovuje, a zivot si zarizuji podle toho. Rodina tak jak ji zname je konecne taky jen socialni konstrukt, ne nejakej odvekej prirodni zakon....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:50

MP Marge a dyt jo, zařid si to, jak potrebujes, jen je fajn, když s tím ty dotyční zúčastnění souzněj

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:54

Potrefenáhusa ale na smrtelne posteli budes litovat, bububu

​Hele, posklebovani se tomu fakt nic nemeni na tom, ze ty studie existuji, a ze to, co jsem napsala, byva jejich vysledkem. V pripade zajmu by jiste slo dohledat

Mimochodem, litovat neceho, co jsem neudelal, se nemusi vztahovat jen na pripadne milostne afery, ale i na spoustu jinych veci, napriklad nemel jsem cely zivot stravit v praci, ktera me vlastne vubec nebavila, nebo mel jsem vic cestovat. 

Online Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 27. května 2019 17:04
Reakce na MP Marge:

​Tak ale ne kazdej clovek je rodinnej typ, ze jo. Mas spoustu lidi, kterym to, co si vetsinou predstavujeme pod pojmem rodinny zivot, nevyhovuje, a zivot si zarizuji podle toho. Rodina tak jak ji zname je konecne taky jen socialni konstrukt, ne nejakej odvekej prirodni zakon....

​Počkej, já nechápu souvislost, s tím, co napsala Potrefenáhusa ? Člověk co není rodinnej typ by asi neměl zakládat rodinu, že jo, k tomu ho přece nikdo nenutí. 

A hele, s tím litováním na smrtelné posteli...já věřím, že je to pravda, ale na druhou stranu, člověk za život asi těžko stihne všechno, co by chtěl. Přijde mi úplně logický, že každý něčeho lituje, co nestihl, neudělal....

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 27. května 2019 17:07
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge a dyt jo, zařid si to, jak potrebujes, jen je fajn, když s tím ty dotyční zúčastnění souzněj

​Tak o tom zadna.

Ale fascinuje me, ze i kdyz najdes nekoho, s kym souznis, tak spolecnost te stejne nenecha na pokoji a porad se nejde nekdo, kdo te bude odsuzovat. Ja mam treba pomerne hodne pratel, kteri praktikuji otevreny vztah,v pripadne otevrene manzelstvi. Stastni, spokojeni, o deti vzorne postarano - ale stejne, kdyz se to nekde z nejakeho duvodu prolakne, tak se k nim lidi chovaji jako ze jsou banda uchylu a delikventu

Anebo ja, ze jo. Kdybych mela spocitat vsechny starostlive spoluobcany, kteri se me v prubehu poslednich deseti let snazili presvedcit, ze kdybych zacala chodit na intenzivni terapii, tak bych se "uzdravila" a URCITE ty deti zacala chtit

Tez kvuli soucasnemu priteli jsem prisla o pomerne dost kamaradu, protoze je o dvacet let mladsi a lidem se to proste nelibi. A ne ze bych litovala, protoze o takove kamarady stejne neni co stat!

Ale mas lidi, kteri na to, aby se svymi vztahy vymezili proti tlaku spolecnosti, proste nemaji koule. Takze misto, aby si sli za svym, proziji cely zivot v nejakem neslanem nemastnem manzelstvi, nebo vztahu, ktery je "normalni", no a to jsou potom ti, kteri na smrtelne posteli logicky lituji. 

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 27. května 2019 17:11

ad - nejen - vztahy

(téma, na které by se dalo diskutovat donekonečna)

Podle mě nejdůležitější je, v té které situaci řídit se podle toho, jak to cítím já.

Ne, co mi říkají, radí kamošky, rodinní příslušníci, známí, odborníci, atp.

(přestože od nich ten názor slyšet chci, abych měla různé úhly pohledu),

byť by to bylo správné, vhodné a event. i podle obecně vžitých morálních zásad.

Pokud ale já to tak necítím, a udělám to ne dle svého vnitřního pocitu, tak to je špatně.

Ne proto, že dělám něco, co by se nemělo, co se nedělá/nesluší, atp.,

ale proto, že "to nejsem já"/že to nedělám sama za sebe, jak to já cítím.

A pak si, třeba i celý život vyčítat, že jsem něco ne/udělala - to je, podle mě, nejhorší...

Protože - právě - každá/ý jsme prostě jiná/ý.

PS: samozřejmě, že, když tady některé dámy píší o pokušení(teoretickém i praktickém... Prostě tohle existuje odpradávna),

tak když už, tak tak, aby to, v ideálním případě(z x důvodů, i zde výše uváděných...)

věděli jen ti dva zúčastnění. Pokud možno navždy a nebo, případně do doby, než se utvoří nový pár...

A pak se mi líbí zase chytro - pokud by se měl chlap rozhodovat mezi mnou a jinou, ať si vybere tu jinou/druhou...