Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 26. května 2019 16:35
Reakce na Tak Betty:

​myslím, že to mám opačně. Ale  morální a jiné zásady mi nedovolily se chovat přes.

​"Moralni a jine zasady" jsou casto duvod, proc pri kazdem pruzkumu hodnot senioru, pripadne umirajicich, je VZDYCKY na prvnim miste "lituju vsech tech veci, ktere jsem neudelal, a prilezitosti, kterych jsem nevyuzil"

To se mne na smrtelne posteli teda nestane!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 26. května 2019 16:40

Mutziputzi vidis a ja mela za to, ze moralka je jen jedna. svedomi, to je jina..

​Moralka neni jen jedna, naopak. Moralni hodnoty urcuje spolecnost, casto proti osobnim hodnotam jednotlivce. Moralka se pak meni spolu se spolecnosti. Staci se podivat do historie, ze co se jeste pred padesati lety povazovalo za prudce nemoralni, je dneska (nastesti) akceptovano jako normalni. A naopak. 

Proto, co se tyka meho osobniho zivota, ja osobne na moralku jinych naprosto, ehm, seru

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. května 2019 18:02

MP Marge 

...mám to stejně

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 26. května 2019 19:10
Reakce na MP Marge:

​"Moralni a jine zasady" jsou casto duvod, proc pri kazdem pruzkumu hodnot senioru, pripadne umirajicich, je VZDYCKY na prvnim miste "lituju vsech tech veci, ktere jsem neudelal, a prilezitosti, kterych jsem nevyuzil"

Ano, to jsem měla na mysli, ale svůj stín nepřekročíš.​

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 26. května 2019 19:21

Tak Betty Tak jasne, kazdej jsme nejakej

Offline Skye
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2019 20:14

Tak do debat o morálce já nejdu... stačilo mi to vštěpování "křesťanských zásad" už od dětství, mám prostě svoji hlavu a nechci si nechat od nikoho diktovat, co je správné a co ne. Pro mě je zásadní, jak to cítím já (ale zas aby nevyznělo nějak přehnaně sobecky, snažím se do jisté míry brát ohledy na lidi v mém nejbližším okolí a diskutovat s nimi o tom, jak se cítí oni).

Offline Skye
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2019 20:16
Reakce na MP Marge:

Proto, co se tyka meho osobniho zivota, ja osobne na moralku jinych naprosto, ehm, seru

líp bych to nenapsala...

Offline Samantha
Avatar
1747 příspěvků moje polička 27. května 2019 09:43

MP Marge 

Tak přesně

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 27. května 2019 12:58

Co se týká morálky, asi je nejlepší řídit se pravidlem nedělat nic, co bych nechtěla, aby druzí dělali mně...ve vztazích i obecně. Je překvapivé, kolik lidí má dvojí metr-na sebe a na okolí...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:02

Garfie to podepisuju.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:20

Garfie presne

 v zivote lituju jedine toho, kdy jsem nekomu ublizila, zpusobila bolest. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:25

Garfie toto...

Offline Samantha
Avatar
1747 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:24

Garfie 

To je dost ošementné... Jestli ten dvojí metr není taky to, že každému vadí něco jiného.

Totiž : neděláš-li druhému to, co bys nechtěla, aby dělal tobě, by ve skutečnosti znamenalo, že jsi morální pouze vůči jedincům, kteří smýšlejí a cítí stejně jako ty.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:31

Samantha a jak jinak bys to chtela udelat? snad se ridis tim o cem si sama myslis ze je spravne, ne? ja teda se snazim...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:43

viktorka_od splavu Ja bych treba nechtela, aby se mnou partner, kterej prahne po nekom jinym, zustaval protoze je to "moralni", jak tady mi obecnou moralku napasujes?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:49

Mutziputzi Hele, je nemorální, když tě podvádí. Ne že na férovku řekne, že tě má dost a jde jinam

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:58

Dadoo no ale mne by s*alo to mezi tim i, nepodvadi, chce nekoho jinyho, ale moralne se mnou dal zevluje, co s tim?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:27

Samantha

moc si neumím představit, kde by se to pravidlo nedělej jiným, co nechceš, aby činili tobě, nemohlo uplatnit pro rozdílný světonázor.

málokdo by chtěl být podváděn, okraden, zavražděn, dělit se s parnerem o dva další (viz kněžka a miliardář, jak tomu byli nakloněni a jak to dopadlo), nechat ubližovat vlastnímu dítěti nebo sobě, nechat se v důchodu mlátit od výrostků....vlastně nedokážu vymyslet zrovna nic, na co by se to nedalo aplikovat.

kdo by chtěl, aby mu po domě s novou fasádou, za kterou zaplatil, malovali sprejeři, kdo by chtěl, aby mu někdo dupal po jeho práci...

když si vezmu člověka, který nemá problém vylít kýbl jedu do potoka, asi by nestál o to, aby mu to někdo vylil na zahradu nebo do studny. nebo člověka, který otráví orla. asi by nestál o to, aby mu někdo otrávil třeba oblíbeného psa.

a pokud je to bytost, které opravdu nezáleží na ničem a na nikom, potom už nemá smysl hovořit o morálce, protože jde o těžce nemocného asociálního tvora, který nemůže být brán jako měřítko, ale jako nešťastná výjimka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:47

Dadoo tak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. května 2019 15:49
Reakce na Mutziputzi:

Dadoo no ale mne by s*alo to mezi tim i, nepodvadi, chce nekoho jinyho, ale moralne se mnou dal zevluje, co s tim?

​takze tobe by to vadilo a sama to delas? nebo jak to myslis?