Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:25

rasaNori já už snad ani nikoho neznám, kdo by se k tělesným trestům, včetně těch pleskanců přes ručičky, přiznával. Srovnání psa a dítěte je fakt blbý, uznávám, ale u psa je výchovnej efekt bití nulovej a výsledkem je, že se začne bát. 

u nás doma tělesný tresty byly, ne nějak pravidelně, ale pár scén si pamatuju a rozhodně to není něco, co bych chtěla na kohokoliv aplikovat, takže ne, o zvyku to fakt není, spíš o nějakým osobním nastavení

Svýho psa jsem majzla jednou a dost reflexivně, když vystartoval po kočce, která si k nám chtěla vyskočit na gauč a odměnou mi byl takovej psí pohled, že jsem se zastyděla úplně dokrvava a od tý doby bych na něj nevztáhla ruku.

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:32

Potrefenáhusa Corina si hodně dokazuje, je to strasna dubova palice, obcas je potreba si upravit hranice. Ale vetsinou dostane jen kdyz na me zavrci (je to rozcapenec kteremu by utulek prospel jak koze drbani).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:03

já si pamatuju, že mi otec dal v životě jednu facku. a jsem si 100% jistá, že jsem si ji 100% zasloužila.

fyzické tresty považuju za selhání rodičů - myslím tím klečení, bití rákoskou, bití řemenem, mlácení vařečkou, kudlání vlasů.

současně ale zastávám názor, že skoro každé děcko dojde do fáze drzosti, přehnaného sebevědomí a přesvědčení, že všichni na světě jsou idioti, kdy mu jedna facka může otevřít oči a vydat za tisíc slov a domlouvání.

bití za rozbité nebo rozlité věci je ujeté, když to dítě neudělá naschvál. bití za cokoli, co není záměrné, je hrůza. natož za blbé vysvědčení nebo neúspěchy v kroužku. 

pro mě bylo vždycky nejhorší, když byl otec znechucený nebo zklamaný. kdyby mě bil, vyrobil by akorát vzdor.

ale tu facku si načasoval dobře a rozhodně mu ji nemám za zlé.

takže jsem vlastně postižená a nemám na věc objektivní názor...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:05

Jiná Realita zcela souhlasím, jedna impulzivní facka není totéž jako systematické fyzické tresty a lepší i než desetiminutovej řev

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:11

Nikdy jsem neměla ráda Krtečka, i teď mě sere, ale synovi se to líbí, tak jsem nucená to snášet a dost čumím - ten Miler u toho musel občas hulit něco fakt ostrýho.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:14

Pinot Noir já ho ráda neměla ani jako malá, strašně mě štvalo, že nemluví a vydává jenom zvuky

 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:14

Pinot Noir dej si ten díl jak se pani krtkový narodí mláďátka, to teprv budeš valit voči, já jsem z toho nespala a viděla jsem to snad v pětatřiceti

Online Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:15

Mutziputzi a to už jsou ty nový ale, s tim asi už miler neměl moc společnýho, ne?

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:16

Mutziputzi Rodí myslím zajícová. Nemám odvahu. Stačí mi krtek a orel 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:16

Mutziputzi no ale tohle snad není původní ne? To mi teda nijak neutkvělo a to mě krtek v dětství nijak nepohoršoval..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:17

Pinot Noir jo zajícova no, pravda, ty uši tam jsou nepodstatný

Potrefenáhusa no asi jo, nevim, ale je to hardcore teda tenhle díl

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:18

Ounz tak je to ještě éra před pandou no

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:20

já jsem krtka asi nikdy nesledovala, takže naštěstí nevím, o čem mluvíte 

je to vedle káji maříka další z postav, které mi odmala přišly hloupé.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:20

Potrefenáhusa Jo, ty jeho zvuky  A zvuky a hudba obecně mi tam přijdou úplně děsivý kolikrát.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:26
Reakce na rasaNori:

Potrefenáhusa Corina si hodně dokazuje, je to strasna dubova palice, obcas je potreba si upravit hranice. Ale vetsinou dostane jen kdyz na me zavrci (je to rozcapenec kteremu by utulek prospel jak koze drbani).

​Musím sa priznať, že toto je naozaj smutné. Ja mám doma takisto dve dubové palice ale ruku by som na nich nikdy nevztiahla. Teda nechcem nikoho súdiť ale nie je problém skôr u teba ak ťa pes nepočúva, robí si čo chce, vrčí na teba (teda ja by som vrčala tiež na jej mieste)

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:28

Mutziputzi před pandou? Bojim se zeptat...?

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:31

Ounz Normálka, krtek se přestěhuje do Číny, kde kamarádí s pandou, opičákama a žere hamimelouny a sójovou zmrzlinu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:31

Ounz Karolína Milerová - vnučka, střelila práva do Číny a vznikl Krtek a panda, taky jsem neviděla, já už na Večerňajs moc nekoukam

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 12:33

Pinot Noir Mutziputzi  omfg  

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 13:04

paktofonika to bys asi musela zazit, ona prave posloucha jak hodinky (bez servilnosti), je sikovna,  a vsechno, ale obcas ma pocit ze by bylo fajn postoupit si vys a to proste tolerovat neminim. Vetsinou to jde vyresit po dobrem .