Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 17:03

MP Meri potřetí

​ja to mam tiez tak nejak..stale sa snazim to.nerobit a bojovat s tym ale ja niekedy fakt neviem co ine..ked to decko na vas kuka uplne s tym pohladom, ze vidim ze skusa co moze a proste nepocuvne ani.na 10 x...a to su casto nebezpecne veci, skakat na gauci, liezt na stol...neviem.niekedy iny sposob ako to prerusit nez capnut na zadok..ale zas som nieco citala.a uz 3 dni som ani nezvysila hlas a ide to, tak mozno sa k tomu dopracujem

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 17:08

MP Marge Ja taky Svetylka, kycovite ozdoby a tak, na priznani to je.

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 17:18

Luna To je, zejmena pote, co si tady uz peknych par kolegyn postezovalo na nakupovani darku 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 18:02

viktorka_od splavu me fakt zarazilo, ze nekdo neni ani ochoten se zamyslet nad problemem, ze fyzicke tresty nemusi byt uplne v poradku. Nejspis jsem ovlivnena tim, ze ziju v zemi kde jsou zakazane zakonem uz asi tricet let, ale fyzicke tresty mi prijdou jako zastarala a neefektivni vychovna metoda s negativnimi dusledky pro dite a jeho vztah k rodicum. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 19:01

Friga 

Rozumím ti a vnímám to naprosto stejně... byť žiju v zemi, kde jsou naopak tělesné tresty velkou částí společnosti  praktikované, tolerované a bagatelizované. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 19:08

viktorka_od splavut tak že fyzické tresty mohou mít negativní dopady ale není názor ale fakt...  to s lhaním byl  přece jen příklad toho, jak to bylo u frigy, ne že je to jediný důvod pro lhaní...  

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 19:43

domenica nolita diky, obcas si pripadam s timto postojem v ceske casti (tzn. me puvodni) rodiny a mezi ceskymi prateli dost osamocena. Hlavne ted mam tady ve Finsku kolem sebe spoustu pratel s malymi detmi a vsichni vychovu  zvladaji bez fyzickych trestu, takze vidim, ze to jde bez nich. Je to jen o pristupu. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 19:55

Já se přiznám, že jsem to cca 20x řekla, pak 4x zvýšila hlas, a pak ji prostě chytla. A taky jsem si myslela, že to neudělám nikdy. S druhou se dalo domluvit, nedělala naschvály.  A zrovna dneska byla ta velká na ránu taky. Potřebuje boty na zimu a to bylo ksichtů, pohledů, prostě utrpěla krásné drahé botky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 19:58

nolita ja jeste pamatuju kleceni v koute i klasicke vyprasky vareckou. to je strasne a nikdy, nikdy bych to nehajila, natoz abych neco takovyho udelala.. pritom na placnuti batolete nevidim nic zlyho a uzakoneni vychovnych metod mi pripada naprosto na hlavu:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:01

Mirka tak velky deti byt by zaslouzily se ani tlouct nedaji, to proste nejde, to se musi jenom prezit:P  a rikat, jako rikala maminka mne - pockej, to se ti vrati na detech! mela pravdu

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:07

viktorka_od splavu možná by se daly, ale zkoušet to nebudu, neprospěje to nikomu. Ještě jsem se jí na něco pak ptala, dostalo se mi podivné odpovědi, tak jsem třískla jsem dveřmi a je mi fajn.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:10

viktorka_od splavu to je jiná diskuse, reagovala jsem na to, že za názor, který druhému těžko vnucovat, považuješ něco, co je ve skutečnosti fakt... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:16

nolita ve skutecnosti fakt to proste neni, nechapu jak bys takova fakta chtela prokazovat. ani opak samozrejme nelze nijak “dokazovat”

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:21

Můj názor je, že problémy může člověk svést na kdeco, včetně toho bití. Když se chce, příčina se vždycky najde. Čímž vůbec nezlehčuju problémy lidí, kteří si něčím těžkým v dětství prošly. Ale i tak, někdo se s tím vyrovná a někdo ne. Mmch těžko se hledají vzorce chování, které jsme někde neodpozorovali nebo nezažili. Já občas nevím, jak zareagovat, jak se k něčemu u dětí postavit a dobrý vzor by se mi hodně hodil.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:23

Mirka 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:27

viktorka_od splavu že bití může mít negativní dopad na dítě je názor a ne fakt? aha, tak to potom jo....

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 20:59

Já třeba to plesknuti přes ruku nevnimam ani jako fyzicky trest, vy ano?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 21:08

nolita tak jasne, muze. to i pocasi “muze mit vliv” na cokoliv.. ovsem ne ve smyslu “vzdy ma”

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 21:13

viktorka_od splavu takže to, že je někdo odolnější a ustojí to, z toho dělá názor... no nepřesvědčilas mě, ale my se zpravidla neshodneme :-) takže nemusíme ani teď :-)