Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:31
Reakce na Luna:

jinx On je jinak naprosto nekonfliktni tichy clovek, tak to byl pro me sok. A nejspis i pro nej. Tak si zas myslim, ze zkrat muze prijit u kazdeho. 

​to ja si teda rozhodne nemyslim. Dospely se ma ovladnout a ne diteti "vlepit pekelnou facku". Pekelne taky obecne je trestani a rvani na deti, protoze neco rozbiji, rozliji apod., omg komu se to nekdy nestalo

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:35

MP Meri 

Ono pro to probrání stačí kolikrát ho chytit za ruku, podívat se mu do očí, prostě navázat bližší kontakt a stejně většinou je potřeba mu něco vzít z ruky, očistit ruce, odněkud ho sundat, ten fyzický kontakt je nevyhnutelný, ale nemusí to být to plesknutí. Taky už jsme zažili hysteráky, kdy by s dítětem člověk nejradši pořádně zatřepal, ale to bylo snad bez výhrady z nějaký nepohody, případně neschopnosti porozumět, co nám říká, což ho dokáže hodně vytočit, a to je zas potřeba spíš mu vrátit tu pohodu, jistotu, než mu ještě přidat. Jako povíme si třeba za rok, až po mě polezou dva kusy, jak nám to jde 

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:37

dynda Hodne stesti vic k tomu nemam. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:43

Luna 

Je mi jasný, že se může změnit celkové klima, ale většina lidí to prej přežije  

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:46

dynda hlavne nejsou vsechny deti stejne. Se starsi byla domluva tam od 18 mesicu. Ale ona uz jako malinka lezla z gauce a prastila se u toho do nosu ( no rev neskutecny), ale uz vzdy pak lezla zadeckem dolu. A to ji bylo tak 7 mesicu. Proste ona vsechno udelala jenom jednou. Ja mela ohradku, kdyz byla mininko, tam jsem si tam bezne mivala, ale kdyz zacla lezt, nechtela tam strasne byt. asi 2x jsem ji tam dala za trest a to si teda vycitam dodnes. 

Zato mladsi, tam je jedine stesti, ze ona sama potrebuje, aby lidi kolem ji meli obdivovali a milovali. Jinak teda testuje nase moznosti, co zacla rozum brat. Vetsinou staci se na ni zlobit, ale jsou chvile, kdy vyslovne provokuje dal a ceka, co jeste vytahnu.

Ted je uz davno neplacam. tim, ze na rozdil od batolat dobre chapou pricinu a nasledek, mam ty moznosti mnohem pestrejsi.

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:49

dynda No upřímně...začátek "dvou kusů" pro mě byl čirým peklem, kdy jsem přemýšlela, jestli náhodou nezabouchnu dveře od bytu a neodstěhuju se na pustý ostrov. Teď naopak bych to za nic nevyměnila a když je vidím spolu, jak si hrajou, tak si připadám jak hvězda roku, že jsem to přežila. Taky to zvládneš, neboj.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:54

continuity 

Já si právě myslím, že jakmile poberou víc rozumu, už jsou ty možnosti pro výchovu úplně jinde. Pro mě zatím nejhorší bylo to malinkatý mimino, tam jsem fakt odpočítávala hodiny, kdy z něj vyroste stvoření, se kterým budu schopná alespoň základní konverzace. Tak si tu konverzaci užívám, i když je to někdy na palici.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 22:57

Luna 

 Syn má hodně silný vazby i na manžela, babičky a dědečky, tak věřím, že to zvládneme, je nás na to hodně.

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 23:04

dynda Tak to je úžasné, to pak rozhodně zvládneš. Funkční rodina dělá hodně, dnes je to bohužel spíš výjimka.

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 23:11

dynda jj to jsme meli i my. Starsi se cely rok dalsi od nas nechtela hnout na krok.  predtim bezne davala cely den u babicky, ve skolce, dva mesice pred porodem jsem byla na cely vikend s muzem pryc. Dost nas to zaskocilo, proto ti to pisu. pritom nejak vyslovne nezarlila, dost jsem si hlidala, abych se ji venovala a miminko milovala. Ale ona je celkove takova dost nejista a nervozni, co se vztahu tyce, temer uz od narozeni.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 23:18
Reakce na MP Marge:

Priznavam se, ze miluju Vanoce, a ze se me bavi i nakupovani darku 

​Ja tiež!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 23:27

Inak, čo sa tých telesných trestov týka....mňa ohromne baví, že v tej sekunde, ako niekto odsúdi telesné trestanie detí, okamžite sa vynorí squadra rodičov brániacich "jednu malú po zadku".

Ono jednak si myslím, že Friga asi nemala celkom na mysli toto, jednak vždy rozmýšľam, prečo sa všetci tí rodičia, ktorí tvrdia, že to tak či tak použili zriedkavo a ak tak len malé plesknutie tak boja, že by to mal byť problém.

A čo sa mňa týka - nuž, po dvoch ADHD-koch si fakt myslím, že to ide aj bez toho. A rozumiem tomu, že niekto niekedy zlyhá, tobôž v nejakej rizikovej situácii, včítane mňa, aj keď za tých zatiaľ 16 rokov to bolo menej ako prstov na jednej ruke, nikto nie je dokonalý, ale nie, výchovný prostriedok to nie je, je to len momentálne zlyhanie.

Online MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 00:03
Reakce na Renusatko:

Luna MP Marge Tak to se k vám přidávám a přiznávám. Těší mě nakupování dárků, pečení, výzdoba domova a všechny vánoční tradice. Zrovna dneska mi říkal mladší syn, že už se na všechno strašně těší. Ne jen na stromek a na dárky, ale vše co doma děláme kolem vánoc. Což mě potěšilo. 

​Tak to me tesi, ze nejsem sama, uz jsem si tu zacinala pripadat jako Pepanek nezdara 

Ale od syna to slyset, to je uzasna poklona 

Ja, deti nemaje, jsem vzdycky mivala nadherne Vanoce s tatinkem, a taky jsem mu vdecna, jak se vzdycky snazil dodrzet vsechny rodinne tradice (jen ta zatracena rybi polevka podle receptu od prababicky ze mlyna se vari dva dny). Bohuzel jeho zdravotni stav a moje pracovni vytizeni nam letos nedovoli stravit Vanoce spolu. Tak se budu snazit udelat hezke Vanoce aspon priteli, psovi a krabum 

Online MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 00:05
Reakce na slniecko:

​Ja tiež!!!

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 13:25

Diky vsem za reakce k tematu telesnych trestu. Jsem i proti placnuti po zadku, ale chapu, ze to cloveku muze ujet, kdyz dite pacha sebevrazednou misi ci tak. Je to vychovne selhani, jak trefne napsala slniecko. Rozhodne to neni normalni a bezproblemova vychovna metoda, jak mi tvrdila ona osoba, se kterou jsem na dane tema pohadala. 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 10:41
Reakce na MP Marge:

Priznavam se, ze miluju Vanoce, a ze se me bavi i nakupovani darku 

​já taky :-) čím jsem starší, tím je miluju víc a hlavně taky předvánoční dobu (punče atp...)

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:11

k tématu tělesných trestů je poměrně poučný seriál bylo nás pět. Jsem si nepamatovala že je řezali jak žito několikrát denně...některé scény jsou docela drsné.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:19

rasaNori moje babicka vypravela barvite o telesnych trestech ve skole. ve vybave pana ucitele byla zasadni pomuckou rakoska. devcata tloukl jen po rukach. bylo treba predpazit, ktera ucukla, dostala pridano o to vic. doma pak jednim z trestu uz zminovane kleceni v koute, mohlo byt (a taky byvalo) zostreno klecenim na nastipanych polinkach. drastictejsi verze-klecet a drzet predpazene ruce. z dnesniho pohledu ciry sadismus...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:21

viktorka_od splavu jsem přesvědčená, že to taky může jedině sadista praktikovat, a to i tehdá

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:21

viktorka_od splavu jako me taky nekdy cuka ruka, posledně když jsem věšela pradlo ve stylu pani knezna pletla, dve ocka upletla, tri ocka uparala (povesila jsem dva kousky a ta potvora me mezitim tri kousky ze susaku stahla).