Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 04. července 2018 09:21
Reakce na whiskas:

Zarinya V kadeřnictví vodu dostanu, netřeba mi nosit si vlastní. 

​no,ja si rada nosim vodu kam uznam za vhodne.Taky tam dostanu vodu i kafe,no,ale sklenicka mi nestaci jak sem uz psala dal,a ja tam chodim kvuli ucesu. Az budu chtit aby me nekdo obsluhoval a nosil piti,zajdu si do kavarny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. července 2018 09:48

myslím, že se tu každý baví o něčem jiném.

mně šlo o to, že naprosté většině obyvatelstva stačí, když se napije ráno u snídaně, v poledne u oběda, a pak u svačiny nebo u večeře. takže si stačí vypěstovat návyk, že vypiju hrnek třikrát denně. a ne zvyk, že mám v tašce vodu a upíjím a upíjím. a beru si vodu do divadla, do vlaku, do kina, na kostela a nevím kam všude. a ještě u toho kontroluju, jestli jsem už vypila ty dva tři litry, jak pravil moderní guru zdravé výživy. 

chápu, že vy to máte tak a tak jinak. ale píšu "většina", ne všichni. 

a je úplně fuk, jestli ta voda, co si s sebou osoby vláčejí, je v jednorázové petce (což je samozřejmě nejhorší, protože to ještě ničí přírodu) nebo jiném obalu. klidně může být v pohárku, na kurzu se mi stává, že někdo tam vypije klidně tři poháry vody, což podle mě není normální. jen tak, aby zabil čas nebo nevím proč. (není to nemocí) co sleduju youtubu fitness osoby, tak ty se tím, že si nosí vodu, i chválí a propagují to jako zdravý životní styl. "mám s sebou lahev a celý den upíjím, abych byla hydratovaná".

dřív se i seno chodilo sušit bez vody, k čemu to tahat. dneska si tam každý vozí basu piv, aby nepošel žízní. lidi mají neustále potřebu se něčím prolévat.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 04. července 2018 09:49

Za mého dětství jsme pili kohoutkovou vodu s domácí šťávou a limonády a džusy se kupovaly jen na svátky. Je pravda, že ta voda tenkrát byla strašně dobrá, fakt měla chuť a napít se samotné vody byl požitek. Městečko mělo jako zdroj blízké prameny. Pak se nějak změnily normy nebo prameny už nestačily, nevím. Voda se začala odebírat z nějakého velkého zdroje, samozřejmě už jinak upravovaná a prošlá potrubím nevím odkud a už to neí ono.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 04. července 2018 09:52

Jiná Realita moji venkovští příbuzní si pití na pole nosili, ale bylo to slabé kafe v bandasce. Teplá voda i pivo je totiž hnus. Takže naše rodina je následkem toho zvyklá pít velkoobjemové slabé kafe a traduje se, že jeden návštěvník se nad podobným kafáčem zeptal "Milostpaní, je tohle kafe nebo čaj?"

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:07

Mám potřebu se také vyjádřit ke kauze lahví s pitím.. 

Zástupy lidí s lahvemi nevídám, snad jen běžce a u těch to chápu. A sama nosím menší lahvičku ve vedrech a nebo když jdu s dcerou. A v lahvičce je filtrovaná voda, případně voda s citrónem a mátou a je to naopak proto, že byznys s balenou vodou nesnáším a nechci kupovat balenou vodu, jakmile mám/má dcera žízeň. 

A speciálně si jako nosič vody připadám na výletech, protože za den vypijeme docela dost a kupovat 0,33L matonky za 30-50,- Kč se mi fakt nechce.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:13
Reakce na nolita:

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy videla nekoho, kdo si nese lahev s vodou, ze je to jakoze trendy.... :)) spis opruz, takze pokud ji nekdo s sebou vlaci, asi ma fakt vetsi potrebu pit.... 

​Teď už ne. Ale jeden čas to frčelo - když se o tom začalo mluvit/psát, přičemž ilustrací vždycky byla nějaká celebrita (modelka, herečka), kterak vláčí flašku vody. 

Tak je začaly nosit hromadně i tady... řekla bych že stejný holky, který později přešly na nošení těch kelímků od Starbucks 

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:21
Reakce na Jiná Realita:

... klidně může být v pohárku, na kurzu se mi stává, že někdo tam vypije klidně tři poháry vody, což podle mě není normální. jen tak, aby zabil čas nebo nevím proč....

​Ja nejak nevim, ale sledovat, ze nekdo vypije 3 sklenice vody a jeste ho odsoudit jako nenormalniho?:D co kdyz ma chudak proste jenom zizen? 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:26

711990 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:29

Jiná Realita a jak vis, ze to tak ma vetsina? Proto, ze to tak mas ty? Tvoje nahledy na svet a zavery jsou fakt usmevne...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:30

711990 asi tak....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:32

barbucha vsak ja myslim ted... podle me to uz na ulicich fakt nefrci a kdo ma vodu, tak proto, ze ma zizen...jinak mi prijde dost srandovni sledovat, co kdo kdy a v jakem mnozstvi pije...  (coz je obecne, ne na tebe)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:33
Reakce na Kokoska:

 "Milostpaní, je tohle kafe nebo čaj?"

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:36

Jiná Realita Ty to píšeš tak ako keby so sebou ľudia vláčili 5l bandasky. Väčšinou je to max 0,3 až 0,5l, pochybujem že niekto vláči väčšiu fľašu. A pokiaľ je choré upíjať 0,3dcl počas dňa tak ako LOL. 

Mne by bolo z troch hrnčekov (cca 7dcl) denne zle. Proste potrebujem viac a je to vec individuálna, ako môžeš vedieť čo väčšine stačí. To že mám po ruke menšiu fľašu vody ktorá mi dokáže pomôcť ak mi je zle nepovažujem za nejaké obmedzenie, závislosť, slepé nasledovanie trendov a už vôbec nie za smiešnu vec. Je to podľa mňa úplne normálne. Do dnešného dňa ma ani nenapadlo sa pozastaviť nad tým kto koľko kedy pije a že množstvo väčšie ako tri hrnčeky je nenormálne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:38

nolita 

Ale jo, ať každej pije jak duha nebo naopak pojde žízní - jeho věc. Jen ti otroci (spíš otrokyně) trendů jsou vždycky směšní... to je jak s tím kafem. V centru mě to nepřekvapí, ale když se v sedm ráno na naší periférii přižene na stanici tramvaje holka se starbucks kelímkem, nevyhnutelně ve mně vyvstane podezření, že ho doma nábožně uchovává, aby si do něj pak lila rozpustný kafe 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:43
Reakce na EDITH4B:

​Brno

​Moje brněnská kadeřnice nalévá podobný sortiment, až na tu mandlovici teda. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:43

barbucha jasne, nic se nema prehanet:)

Online Pinot Noir
Avatar
24568 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:46

Jiná Realita Tak zrovna na školeních a kurzech (nevím přesně, o jakém píšeš) vypiju fakt rybník, protože mě to udržuje jakž takž v pozornosti, na těchto akcí jde na mě obvykle spaní už při prvních slovech lektora, takže se budím upíjením nebo cucavým bonbonem. 

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 04. července 2018 10:51

Pinot Noir Přesně - když jsem ještě chodívala na školení ke mzdám, klidně jsem během dopoledne ty 3 kelímky dala, a po pauze kafe a další vodu, jinak bych usnula. A navíc tam vždycky byl tak hnusný suchý vzduch a vydýcháno, že ta voda byla nutná. Ale počítat, kolik jich kdo měl, na to jsem nějak nepomyslela.

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 04. července 2018 11:06

paktofonika "..... že musím mať fľašu balenej vody po ruke za každých okolností, že jediné balenú vodu, že na ulicu ani na krok bez plastovej fľaše. A čítala som to aj na stránkach rôznych ženských časopisov. Fakt asi žijem niekde inde ale s propagáciou balených vôd som sa nestretla ba naopak väčšinou je všade v móde doporučovať fľaše s uhlíkový filtrom pripadne sklenenú fľašu, čistú vodu..."

Já ale nikde nepsala o konkrétním zdroji vody . A opakuji, nechť si každý pije třeba každých deset minut, má-li tu potřebu. Mé sdělení bylo o něčem jiném. A články k tomuto tématu si opravdu nehodlám dohledávat .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. července 2018 11:17

whiskas Tak k pôvodnému...Neviem čo je smiešne na ľuďoch ktorí majú po ruke vodu či už v metre, na lanovke, na kolotoči alebo kdekoľvek. A aj keby boli závislí na vode ako píše Realita, furt to nieje smiešne.

Akurát som čítala sťažnosť na Aerodrome festival kde nebola k dispozícii pitná voda a bola možnosť iba kúpy balenej vody.