Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 29. května 2018 18:26
Reakce na paktofonika:

W Prahe neviem tam som nejazdila ale pobavila ma kamarátka ktorá si sťažovala že ju priateľ nechce voziť na ôsmu do prace (z Vinohradov na druhú stranu mesta) 

​se mu nedivim - taky bych ji poslala do... na metro

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 29. května 2018 18:32

Noren "Sice řídí naprosto výjimečně, ale jednou jsem měla tu čest a byla jsem zelená hrůzou ještě týden potom..."

No a v tom to právě je. Jen tam nemá být "Sice", ale "Protože"

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. května 2018 18:35

viktorka_od splavu No nesmysl, abych mohla bydlet s přítelem, museli bychom si já i on udělat řidičák a koupit auto. A to už je teda dost overkill, to si radši najdem něco v Brně, ne. :D

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 29. května 2018 18:35

viktorka_od splavu Karoleena Možná to ještě přijde, ale zatím nenastala situace, že bych si řekla, že mi řidičák chybí. Mimo Brno, na malém městě nebo naopak v Praze asi ano, ale tady mi teda vůbec nikdy nechyběl. Na chalupu případně jede autobus a tady po Brně jsem zvyklá hodně chodit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2018 19:19

Karoleena tak to je jasný:-) já to pochopila tak, že když on má dům mimo brno tak má i to auto a řidičák:-) jestli mu to ale taky nevyhovuje, mnohem lepší najít něco ve městě

Renusatko obzvlášť když máš všechno takhle po ruce, já bych třeba do práce pěšky šla tak dvě hodiny nejmíň:-) každopádně pokud bych si přeorganizovala zvyky a úkolovala muže (což bych teda hodně nerada, ale kdyby to jinak nešlo tak co už) obešla bych se taky bez. zato když jsem bydlela mimo brno, tak to prostě nešlo jinak, byla jsem donucená i když jsem se předtím taky řídit bála. ale tam jezdil úplně každý od dětí po babičky, jinak by se nedostali do práce, školy, obchodu... 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. května 2018 19:24
Reakce na nolita:

tak ono dost záleží na živnotním stylu, ale obecně je to určitě užitečná dovednost...  

​samozřejmě je. je to úplně skvělá osovobozující dovednost.

ale mělo by se k tomu přistupovat tak, že stejně jako u všech jiných dovedností jsou k ní třeba jisté vlohy. a v tomto případě navíc ne jen vlohy (resp. hodně kumulovaných vloh), ale navíc inteligence. nemalá. virtuos houslista nebo geniální kuchař mohou být jinak idioti. dobrý řidič ne. 

špatný kuchař a špatný houslista svým vysokým sebevědomím a nízkou inteligencí nemůžou nikoho zabít. no, i když kuchař možná i ano, ale pořád je výrazně méně nebezpečný než řidič bez řidičských vloh, a takových jsou tam někde venku desetitisíce.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 29. května 2018 19:45

ice Ale tak nač taková silná slova..? Já jsem samozřejmě taky kdysi začínala, byla jsem z toho vystresovaná dost, ale brala jsem svoje neřízení už tehdy jako mindrák, byla jsem široko daleko jediná neřidička. Asi divná sociální bublina.

Teď nedávno jsem zjistila, že jsem asi sociální bublinu změnila, jsem pro změnu jedna z mála, kdo může vystřídat manžela na cestě na dovolenou. Ostatní chlapíci řídí pěkně těch 8-14 hodin k moři sami..

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 29. května 2018 20:26

viktorka_od splavu Tak já tady zase nebydlím celý život a předtím jsem to měla do práce daleko, ale zase mi hromadná doprava stačila. Jezdit sama autem mi přišlo vždycky jako zbytečně drahá záležitost. Manžel jezdí sice autem, ale ráno rozveze 3 děti do školy a večer zase pořeší případný nákup. Hlavně u něj to i chápu, protože je v práci 11 hodin denně a kdyby ještě dvě hodiny trávil cestováním, tak ho neuvidíme. Na dovolenou autem nejezdíme, jen občas na chalupu, ale tam stejně jedeme všichni, takže řidičák mi prostě zatím nechyběl. 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 29. května 2018 21:12

Karja  Vidíš, jak virtuální prostředí mate  Dlouhý štreky řídíval manžel sám a nijak mu to nevadilo, teď už se střídáme (abych trénovala , ne že by byl unavený), takže za poslední dobu mám za sebou pár set kilometrů dálnic a v létě mě čeká samotnou časté dlouhé ježdění, tak fakt musím trénovat.

Ale nejvíc kvituje, že už se na návštěvách může napít, protože já alkoholu moc nedám 

Já měla z místa spolujezdce hrozný strach z jízdy v centru, ale kupodivu lepší než jsem čekala.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. května 2018 22:02
Reakce na Renusatko:

viktorka_od splavu Karoleena Možná to ještě přijde, ale zatím nenastala situace, že bych si řekla, že mi řidičák chybí. Mimo Brno, na malém městě nebo naopak v Praze asi ano, ale tady mi teda vůbec nikdy nechyběl. Na chalupu případně jede autobus a tady po Brně jsem zvyklá hodně chodit. 

​Podle toho, kde v Praze bys bydlela a kde by ses přes den pohybovala. Já řidičák mám, ale v Praze prakticky nejezdím. Chodím pěšky nebo popojíždím tramvají (výjimečně metrem) a autem by to bylo ve většině případů delší + problémy s parkováním.

Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 29. května 2018 22:18

Renusatko 

"naopak v Praze" ti řidičák právě chybět nebude

mám to přesně jako domenica ... auto i řidičák mám, jezdím ráda a hodně, ale do centra jedině pěšky nebo popojedu povrchovou MHD... velmi oceňuji, že třeba z večírku, večeře nebo z divadla můžu dojít domů pěšky (když se mi teda chce)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. května 2018 22:23

Renusatko no tak já to mám asi jako tvůj muž, teda krom délky pracovní doby:-)

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 29. května 2018 23:43

Renusatko v Praze bez řidičáku přežiješ v pohodě :-) a pokud potřebuješ odvézt jednou za čas něco rozměrnějšího či objemnějšího, tak výdaj za taxíka / dopravu je směšná částka za výdaje za auto (pořízení, povinný ručení, havarijní pojištění, provoz, parkování, opravy, technická...)

a nemám ráda, když děti jezděj autem, nemám, furt jsem si nezvykla

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. května 2018 06:39

Pavlena Ostatní taky můžou, ale nechce se jim...komu by se taky chtělo

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 30. května 2018 07:44

moora v berline taky (bez ridicaku) uplne v pohode, kdyz potrebuju neco prestehovat, je tu milion sluzeb, ktery to udelaj za me a jeste odtahaj.

Ale ted si chcu ridicak delat, rads bych jela na nejakej road trip a k tomu je holt potreba 

Samostatna si pripadam az az :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 07:55
Reakce na RoSa:

​se mu nedivim - taky bych ji poslala do... na metro

​ŽE? Ja som bola v Prahe párkrát ale MHD mi prišlo super, všade som sa hneď dostala, jazdí každú chvíľu. Vo veľkých mestách sa proste postavíš na zastávku a niečo proste ide :D Tipujem že auto budem používať iba cez víkendy na výlety a tak. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 30. května 2018 07:58

A já furt nejezdím.  Ta panická hrůza se nedá zlomit.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:01

ono záleží, kde sa človek pohybuje a býva. Ja napríklad bez auta by som mala veľký problém, resp. za deň by som stihla toho výrazne menej, do práce to mám 25 km, čo autom znamená 25 minút aj so zastávkou v pekárni, a bez auta takmer hodinu a trištvrte MHD, vlakom a potom pešo.

V našich končinách a s mojím životným štýlom je auto v podstate nevyhnutnosť, ale viem si predstaviť, že niekedy v budúcnosti auto potrebovať nebudem, a asi by som si aj celkom vydýchla. Znamená pre mňa značnú úsporu času, samostatnosť a možnosť organizovať si čas podľa seba, ale niekedy som z toho šoférovania už celkom slušne otrávená. Auto nemajú ani moji rodičia, ani moja sestra ani môj manžel, a všetkým robím taxikára

A naviac, ja odšoférujem hocičo od smarta cez pick upy až po 9-miestne mikrobusy a hocikam, čiže ľudia to dosť zneužívajú, aj keď nejdem svojím autom, rátajú s tým, že oni si vypijú a ja im auto odšoférujem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:02

Luna Tak pokiaľ sa bojíš tak netreba sa do toho nútiť nie? Ja si napríklad šoférovanie užívam, zapnem si dobrú hudbu a paráda. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:08

paktofonika No to se máš. Mně právě nevadilo řídit po městě, tam se fakt zabít skoro nedá, ale jak vyjedeš na lont, tak konečná. Já mám fakt samý dost blbý zkušenosti. Musím nejdřív sama sebe přesvědčit, že to fakt chci, to bude na dýl.