Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:24

Luna No mňa baví všetko, po meste, mimo mesto, na diaľnici... No prvých pár týždňov po tom čo som získala vodičák som bola v hroznom kŕči ale som si povedala že sa musím hodiť do kľudu a pôjde to. A som na seba tak trochu hrdá že som urobila vodičák na prvý krát v cudzom veľkom meste s tym že som predtým nešoférovala ani na poľnej ceste. A to v tej skupine kde som bola tak z 8 ľudí traja opakovali, dvaja tam už boli 3 krát, jedna pani neurobila, a dvaja sme to dali. Ale mne sa to páči že v ČR sú na to komisári, na Slovensku je to trapas s policajtami. Bývalá kolegyna mi vravela ze neurobila vodičák (v 15tis meste) a že nejak sa to... No a potom ti take typy jazdia po svete a musíš dávať pozor aj za nich. Nevedela ani len zaparkovať keď som s nou išla, celu cestu jej to cukalo a radenie  Takže ja som fakt za prísne skúšky a kto na to nemá ani na 5x tak by sa s tým mal zmieriť. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:29
Reakce na Mutziputzi:

Pavlena Ostatní taky můžou, ale nechce se jim...komu by se taky chtělo

​jo jo, kdybych si hyckala svoji hruzu z rizeni,nemusela bych ted vozit muze z hospody a sama obstaravat rodinne nakupy;) 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:37

paktofonika rovnez jsem za prisne zkousky,a to jsem z tech,co to zvladli az na treti pokus (jizdy). Stalo me to hodne cvicnych jizd navic a myslim,ze to bylo namiste.nervozni jsem z rizeni i dneska,po 15 letech...ale zas je dobre,ze znam sve limity a nikdy bych si netroufla zariskovat a sednout za volant treba unavena,s migrenou nebo tak.

A cos to prosim naznacovala s temi policajty,oni privreli oci a te pani ridicak dali,i kdyz jizdy nezvladla?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:42

Gatita No presne tak, tipujem že za úplatok po známosti. Už to bolo dávnejšie, teraz už sprísnili tresty pre policajtov za branie úplatkov ale kedysi to bola asi bežná prax. 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 30. května 2018 08:43

paktofonika a teraz nechápem, čo je akože za trapas s policajtmi pri skúškach? Normálne skúšky, nie? Urobíš, neurobíš

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 30. května 2018 11:09

paktofonika Ad úplatky a známosti: nevím, možná se situace za těch spousty let změnila, ale dělala jsem řidičák už na gymplu. Malé město, autoškol pár a kradly si kšefty tím, že nabídly výhodnou cenu škole, pokud dodá dost žáků. A adekvátně tomu měli zmáknuté i zkoušky, tj. jízdama prošlo 99,9% žáků napoprvé..! A to tam byli fakt dost tragédi, například já.  

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. května 2018 12:01

Minulý čtvrtek jsem se dozvěděla, že je jedna má skosedmnáctiletá žákyně těhotná - a v pátek porodila.

Nevěděl to nikdo, ani z její rodiny, ani otec dítěte, její přítel. Když jí někdo řekl, že přibrala, jestli není těhotná, zuřila, že je to nesmysl. Otec dítěte se to dozvěděl před dvěma týdny - žijí přitom spolu. Prý to taky nevěděla - ovšem to lže. Stahovala se, nikomu nic neřekla. Dost dobře si neumím představit, jak čekala, že to dopadne..?

Nemají kde bydlet, rodiny se jim skládají na kauci na nějaký pronájem (doted bydleli spolu někde v garáži), na vybavení, na výbavičku..

Sociálně slabá rodina, nepříliš funkční matka dívky, a dítě má dítě.. dítě předem odsouzené k sociálním problémům. Je mi to líto.

Snad prarodiče a širší okruh rodiny pomůže, ti snad fungují.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 30. května 2018 12:53

Dadoo Snad to bude v pohode. Moje dobra kamaradka otehotnela taky v tomhle veku. Ona to teda taky tajila hrozne dlouho, aby ji rodice nenjtili udelat neco co nechtela. Rodiny jim pomohly teda dost, financne ten prvni rok zcela, bydlet sami si ale mohli dovolit az za.dva roky. Otec ditete zustal na RD rok, aby si mohla dodelat skolu, takze rodice zivili furt ty svy dva ,,skolaky,, plus nove vnouce, ale neby to soc pripady, spis obycejne rodiny. Ale vsechno to dopadlo super, ma skvely dite, uz velky, ma dobrou praci, postavenej velkej dum teda uz s nekym jinym, ale je fakt stastna. Snad to bude v tomhle pripade aspon polovicni happyend, ale pamatuji si, jak tu moji kamaradku v te dobe hrozne lidi odsoudilo, ze ma zkazeny zivot a tak. Ted za tech deset let vidim, ze ho ma z toho odsuzujiciho okoli mozna nejlepsi. Tak snad to neskonci nijak katastroficky.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. května 2018 13:00

Karja moji vzdálenější spolubydlící odsuzovali na vysoké, byla snad v prváku na medicíně, a neplánovaně otěhotněla (protože byla fakt blbá, medička - a její ochrana proti početí se zde nedá raději ani komentovat  ale to je jiná story). že si zničila studium a jak to asi bude zvládat a tak. ovšem díky nově vzniklým prarodičům to zvládla, a po ukončení studia byla vysmátá, protože jim měla dítě docela velké, zatímco její spolužačky řešily, jak zvládnou "kolečko" a dítě. myslím, že jí nakonec hodně z nich docela závidělo.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 30. května 2018 13:47

Jiná Realita No jo, ale takovyhle prarodice temer nikdo nema:-D. Ale zavidet neni co, jako studium a dite, clovek si neuzije ani jedno ani druhe, k zavideni je pak jen ten vysledek. Ta moje kamaradka oddrela jen ten prvni rok, pak uz mohla byt normalne na RD a otec a pracovat. Ale prarodice ji taky hodne pomahali, hlidali, takze mohla nekam vyrazit nebylo to od ucebnic do 24/7 k plinam a dudlikum, takze to hodne pomohlo;-).

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:17

Dadoo jasne, ze lze, protoze kdyby to zavcas rekla, tak do ni pulka lidi kolem melduje at si to necha vzit. pokud nechtela na potrat tak je to stejne jedno. co se mohlo vyresit predtim je muze vesele resit i ted. 

nemyslim, ze z tehotenstvi 17lete divky se ma jasat, ale na druhou stranu si umim predstavit horsi scenare souvisejici s nechranenym sexem. 

Karja mam kamaradky, co to tak cilene planovaly, i tady na fore jsou nejake, co k diteti jeste studuji. u nas fungovali manzelske internaty a tak se dalo bydlet v paru i s detma, vzdy se na tom patre nasel nekdo, kdo pohlidal. jak jsem zacla pracovat, tak jsem v tom spatrovala jiste vyhody.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:27

Myslim, ze polemika jestli je horsi mit dite pred dvacitkou nebo po ctyricitce by hodila na velice solidni diskuzi

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:41

Priznávam,že výber okuliarov bude masaker dnes som si nejaké skúsila.Pri pohľade do zrkadla ok,no odfotila som sa a som zúfalá (neznášam selfie,tak aj podľa toho sú tie fotky).Priateľ zhodnotil,že vo všetkých vyzerám hrozne,že sú veľké.Podľa pani v optike mi väčšina skúšaných šla.No a moc mi poradiť kto nemá,lebo kolegyne majú úplne iný vkus,štýl ako ja a ľudia,ktorým v takýchto veciach dôverujem,sú 200km pod mňa.

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:43

Mutziputzi to by bolo na nové vlákno

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:43

pecka Haha, mne pani v predajni na všetky povedala že nie :D A nechceš sa ukázať? Skúšala si rôzne tvary? A nebuď zúfalá, ako som písala predtým tak v prvých dvoch optikách sa mi nič nepáčilo a vo všetkom som vyzerala hrozne. Chce to trpezlivosť. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:46

pecka je tu na to extra brýlové vlákno - tam můžeš dát fotky a poradit se

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:48

pecka Úplně ti rozumim a držim palce. Když jsem si prohléžele selfíčka z optik tak mě taky jímala hrůza nejdřív.

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:53

Lama_z_Lana ani mi nehovor,vyzerám na fotkách ako ET 

paktofonika viem,trpezlivosť.Pozerám fotky a mám pocit,že všetky okuliare sú rovnaké a ja v nich vyzerám ako blbec 

RoSa neviem,či som zrelá na postovanie tých hrozných fotiek 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. května 2018 20:57

pecka Podľa fotiek by som sa neriadila. Ja vyzerám na všetkých hrozne a pritom v zrkadle je to v pohode. 

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 30. května 2018 21:00

paktofonika aj ty sa vidíš ako ja v zrkadle krajšia,lepšie vyzerajúca ako na fotkách?