Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 11:09

já dneska jela neplánovaně ráno autem horem přes Hrad a Malostranskou k Rudolfinu a ta Praha je tak, ale tak strašně boží!!! Ty výhledy a rozhledy, Petřín, Vltava, mosty, střechy a věže.....

Prej nám to místo pochválil i jeden indonéskej šaman, vybrali nám ho předkové fakt moc pěkně

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 12:22
Reakce na Myrtila:

do prace jezdit na kole, nebo chodit pesky

Přidám postřeh z Hradce. Ano, tady se hodně jezdí na kole. ALe v centru převážně po chodníku (někde je to dokonce příkazem), protože dopravní situace není dobrá. Takže např. v pátek mě u našeho nového a božího Auparku sejmulo kolo. Já mám odřený koleno jak předškoláček, co má cyklista nevím, páč naskočil na kolo a zmizel v dáli. A to zrovna prosím u Auparku jsou cyklostezky. Ale po chodníku to bylo pro cyklistu kratší. Takže já, ač kolař se přiznám, že do centra na kole nejezdím. Pouze do okolních lesů za účelem výletu. Zase musím pochválit hromadnou dopravu. Všude je něco.

Amun
Avatar
04. zaří 2017 12:28
Reakce na petra.hk:

on te srazil a okamzite ujel? Tak to je humus

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 12:33
Reakce na Amun:

nj, to byl takovej ten závodník. Ale těch je v hk fakt dost. Proto na kole do práce fakt ne. A vzdává to čím dál víc lidí, pomalu zůstávají jen tihle borci.

Amun
Avatar
04. zaří 2017 12:38
Reakce na petra.hk:

by me docela zajimalo, jestli by melo nejakou cenu to jit nahlasit.. nebo by to ihned letelo do kose

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 12:52
Reakce na Amun:

No, s tím mám už trochu zkušeností. Já fakt na kole jezdila hodně. Pak mě poslal do příkopu náklaďák. OK, to jsem nehlásila, nic se mi nestalo, příkop byl travnatý. Vím, že tam jezdí velká auta - moje chyba se tam motat. Ale podruhý mě sundalo auto u Futura, které tam nějak zazmatkovalo v pruzích při nájezdu do obchoďáku. To jsem sebou flákla dost slušně. Auto taky přidalo a zmizelo. Teknrát kolo poškozený, já poškozená. A policajti to sepsali a následně odložili. A to tam jsou kamery, tak jsem tak nějak doufala. No a proto v HK na kole s velkou opatrností .

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:05

No to jsou debilci. Ja jezim po HK uz jen na kole (do prace, na nakup i kamkoliv jinam) a s nekterejma mistama mam taky problem. A jsou mista, kde teda jezdim lehce na hulvata po chodniku, ale tak abych nikomu neprekazela - to radsi slezu. Ale ten aupark, ktetej tema cyklostezkama uplne predimenzovanej fakt nechapu. No me teda zatim sejmul vzdycky nejakej dalsi cyklista, protoze na tech kolech nekteri prestavaji uznavat zakladni pravidla silnicniho provozu.

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:11
Reakce na Lama_z_Lana:

Já to pomalu na kole vzdala. Bydlím na blbém místě, do práce okolo Auparku a žel. podjezdem (Hradečtí vědí). Ono kdyby "se dodržovali předpisy" nebo aspoň trocha toho ohledu k ostatním...

Amun
Avatar
04. zaří 2017 14:12
Reakce na Lama_z_Lana:

Me by zajimalo, co zpusobuje tu silenou benevolenci vuci cyklistum. V Londyne opravdu strikne dodrzuji pravidla pro auta, jeden preslap, a uz vas foti kamera. Ale cyklista, pro toho cervena neplati, neplati pro nej prednost chodce na prechodu, myskama objizdi kolonu pres chodnik plny chodcu.... a tohle tu zda se nikdo nevidi, stejne jako v CR. Nebezpecni pritom mohou byt uplne stejne, jako to auto, kdyz v plne rychlosti narazi do nekoho na chodniku/prechodu.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:21
Reakce na Amun:

Priznam se, ze taky nevim 

Ja tyhe sileny prasarny nechapu a nedelam, pac jsou pro me jako cyklistu dost nebezpecny.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Já teď jezdím ráno tram 15 z Vinohrad na Smíchov. A každý den se těším, až vyjedeme z Revoluční na most a uvidím celou tu scenerii Malé Strany, Hradu atd. To se mi snad nikdy neomrzí. 

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:29

Potrefenáhusa Můstek smrdí na tý straně u Můstku - vchod z Provaznické ulice je peklo, a taky ten z ulice 28. října.

Do ankety: moje města jsou Granada, Porto a Brémy. Budapeští bych nepohrdla! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:34
Reakce na crazydaisy:

a uplně strašně boží je jet vlakem po mostě ze Smíchova na Hlavní nádraží (nebo obráceně) - jsem se na to tuhle těšila celou cestu a sotva jsme na ten most vjeli, v protisměru nás míjel náklaďák a hodně dlouhej, takže nic)

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:39
Reakce na Potrefenáhusa:

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:59
Reakce na Aranel:

Můstek smrdí tam, kde se zrovna nějaký chlap (ženskou jsem nikdy neviděla) vymočí. Praha je k životu prima - má bezkonkurenční systém MHD, přehršel kultury i sportovišť. Jen v centru bych brala více zeleně (Františkánky nápor lidí nezvládají). Žít a pracovat bych mohla v Mnichově nebo jakémkoli bavorském městě. Pouze žít bych chtěla v Barceloně, Sieně a v Římě.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 15:00

Tak ja mám v pláne sa do Prahy raz presťahovať Ešte si teda musím vybrať lokalitu, ale keďže to bude až za pár rokov, mám dosť času sa rozhodnúť :)

Inak je mojou srdcovou záležitosťou Kodaň, Rím a snáď akékoľvek malé mestečko v Južnom Francúzsku

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 15:59

Moje vysnena mesta pro zivot: Praha, Kodan, Oslo, Barcelona

Amun
Avatar
04. zaří 2017 16:02

moje vysnene misto pro zivot je venkov  

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 16:55
Reakce na Amun:

Aj moje bolo, kým som si to neskúsila .

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 18:16

My třeba máme dům na okraji města, z jedné strany kousek k řece, z druhé kousek do luk, polí a lesejčků, zároveň kousíček makro a tesco, a po rychlostce cca deset minut do centra města. Kdyby se nejednalo o černou Ostravu, řeknu značka ideál :D