Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:46
Reakce na dzizisketa:

Tak to jo, mě jen vytanuly v mysli takový ty novostavbový řadovky co jich jsou plný okraje Prahy... a do toho bych nešla ani zadarmo. A zahradu bych nestíhala, bo bych byla věčně někde na cestách - ale to je zase můj pohled na věc - děti nemám, nemám komu co odkazovat a pro koho udržovat větší nemovitost se zahradou. Byt s pravidelnou uklízečkou a případně chalupa se správcem je zase pro mě ideální volbou. Všechno ostatní se dá půjčit - jachta v Karibiku, chata u fjordu, domek ve Skotsku, vila na Amalfi, u ničeho z toho nemám pocit, že bych to musela vlastnit.

edit: alefuj, taková hnusná hrubka...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:47
Reakce na Potrefenáhusa:

Tam jsem byla na prolídce a ty domky jsou ale strašně mrňavý, stísněný (jsem klaustrofobik), i tenhle jsem viděla, krásný, ale dusila bych se, krom toho že by na mě čuměli sousedi))

https://www.svoboda-williams.com/prodej/rodinne-domy/detail/25194-jinonice

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:49
Reakce na andulka01:

ještě horší než tyhle řadovky jsou takový ty satelitní čtverhranný domečky na čtverhranným o dva metry širším pozemku, to je strašný peklo, tam si lidi koukají do každýho okna ze čtyř metrů navzájem, aaaaaa

já zas nerada neustálý přesuny byt-chalupa, válení se na zahradě bych praktikovala doma a jinak si půjčovala jak píšeš:-)

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:49
Reakce na Potrefenáhusa:

na Solidaritě? Tu chci já, ale víc vzadu.

Nebo bych prosila nějakou nemovitost v ulici Na Kocourkách, stačila by nějaká menší, díky.

Jojo. Cílem jsou Strašnice tímhle směrem, dokonce je teď i jeden dům v nabídce (ten bych teda komplet předělala). Ty Střešovičky jsou taky boží. Jinak bych se nezlobila ani za malou nemovitost na Novým Světě... Skromnost sama, no.

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:50
Reakce na andulka01:

No tak já mám na mysli řadovku přímo na Jižáku, hned za rohem je Hostík a nevypadají vůbec špatně, několik jich je hezky zrenovovaných, převážně do minimalismu/skandinávie, a dost to těm barákům sluší. Já taky cestuju ráda, ale hodně po republice, fut mne překvapuje, co se u nás vše skrývá, mám v tomto silně zemsky vlastenecké cítění. A zároveň mám ráda takový ten letní večerní klid se sklenkou vína a knihou v ruce, jak já si letos užívám na našem pidibalkonu, tak bych to brala v trochu větším na té terase, která by šla hezky zbudovat na té zahradě těch jižáckých řadovek. Mám to koukám docela vymyšlený :)

Stejně je to hezké, jak má každý rád něco jiného a tak skoro nic na světě nepřijde nazmar.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:51
Reakce na Mutziputzi:

to je jasne, ale v radovke v zime aspon usetrim za plyn :-D terasu mam v lete obrastenu hroznom, ale planujem nieco celorocne zelene - napr. brectan. s alergiou na slnko je opalovanie bezpredmetne. ako hovorim: pre mna ideal.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:51
Reakce na Mutziputzi:

jj, kdybych si usmyslela na takový místo (tipuju že teda budou v praze i lepší, ale dejme tomu) tak bych koupila ty domky ze dva ze tři a trochu to rozšířila;-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:53
Reakce na Potrefenáhusa:

nam sa tu byva super a som tu velmi spokojna :-) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:53
Reakce na Mutziputzi:

tohle na mě působí taky strašně malý. Voni ty řadovky teda malý jsou, já měla pár spolužáků ze základky právě z řadiček na tý Solidaritě a jsou to fakt menší byty. Ale ty zadní směrem ke Skalce byly takový strašně klidný, příjemný a romantický. To chce nějakej bonus navíc, krásnou čtvrť (já ty Jinonoce teda nerada, ale nechci vám to hanět, mám pocit, že tam bydlíte), výhled na Hradčana nebo tak něco.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Ty vily jsou krásný... Ale mám pocit, že pro současný standard bydlení ne uplně ideální, hlavně dispozicí. A zas by mi přišlo škoda ji vevnitř kompletně přestavovat.
Ale jak říkám, já bych si barák ani zahradu při velké výhře prostě neužila, byla bych furt pryč a ve dvou lidech to už vůbec nedává smysl.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:56
Reakce na Mutziputzi:

Tenhle domek je vážně malej, hlavně ta zahrada působí dost stísněně. A pro mě je dost důležitá i lokalita, do Jinonic mě to netáhne.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:56
Reakce na Len:

já tu řadičku na Solidaritě viděla před pár lety prodávat za 11 mega, nevim, jestli to ještě třeba o kus neposkočilo? (V cenách nemovitostí v Praze se teda naprosto neorientuju, ale přijde mi to teda trochu dost za 2+1 nebo kolik to je :-D)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:56
Reakce na Potrefenáhusa:

Já mám z Jinonic výhled na celou Prahu, Hrad už mám teda za rohem ale jinak vidím všechno ;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:57
Reakce na Len:

Už druhá! Co je na Jinonicích špatnýho? Já jsem teda zase zastánce tohodle břehu Vltavy, přes řeku mě to neláká.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:58
Reakce na andulka01:

já jsem takovej domácí typ

moje kamarádka v dětství bydlela kousek pod vinohradskou vodárnou, vila byla přestavěná na byty, oni měli byt jakoby v suterénu - směrem do zahrady a bylo to naprosto úžasný, to okno otevřený do totální zeleně, ty zahrady tam jsou taky starý, takže zarostlý, z ulice tam vůbec vidět není.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Dům, kterej myslím já byl 4+kk nebo 5+kk, nejsem si jistá. A prodává se za 9,5 myslím. No pořád je to megamoc a tu hondotu to nemá, ale mít ty miliony, tak se moc nerozmejšlím.

Amun
Avatar
29. srpna 2017 11:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja se z legrace nedavno divala na nemovisti v mem byvalem bydlisti a radovka se tam prodava za 15 milionu. Opravdu mala a obycejna. Puvodni dum tam pritom koupite za cca 8mil. Zajimave je, ze ty radovky se do posledni prodaly, hrozne by me zajimalo, kdo to dal. Cena mi prijde hrozne nastrelena.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:00
Reakce na Mutziputzi:

Špatnýho rozhodně nic. Já pocházím právě z tohodle břehu Vltavy, teď žiju na opačném a zpátky mě to neláká, i když jsem před lety říkala opak.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:00
Reakce na Mutziputzi:

ale jako asi se tam dá zvyknout, výhled je tam parádní a vidoule taky dobrá.....ale já jsem právě z toho druhýho břehu, ještě bych tak zkousla ty Holešovice, Novej Svět apod., už i v těch Střešovicích a na Břevnově jsem jak na návštěvě :-D (Ale asi bych si zvykla, no)

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:01

Aha, já bych totiž dál chodila do práce, kde jsem, třeba bych si ponížila úvazek na 0,7 nebo tak nějak, ale stejně by ten můj život plynul furt stejně, tyjo, já jsem asi nějaká spokojená, nic bych nepřekopávala