Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:14

Přiznám se, že jak jsme se na jménech obou holčiček shodli, naprosto nás nenapadlo, že si je budeme plést (Emičko-Aničko).

Ad exotika, moje slovenská babička, nejmladší ze z sourozenců v rodině venkovského krejčího (a když píšu venkov, tak 20 chalup po každé straně silnice, která končí u hřbitova), se jmenuje Šarlota. Přesně tak, jak to píšu. Říká se jí "Šárika".

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:18

Já si díky té debatě zase vzpomněla na film Jméno

Online Potrefenáhusa
Avatar
33818 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:20

Lamicka to vypadá hezky

Offline Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:22

rozarka My jsme taky neprozradili  protoze jsme se chteli vyhnout smrsti otazek, proc nebude syn po tatinkovi (manzel je uz asi 4. nositel toho jmena v rade), do te doby babicky porad doufaly, a jak nemely konkretni jine jmeno, neryly do nas tolik. 

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:38

Myrtila Tak doufám, že je to JEN tajemství. A ne obavy z nátlaku.

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:39

Potrefenáhusa jj, bylo to dobre

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:50

My máme v rodině celkem nudná jména všichni. Bratr měl být František, protože jedna babička pochází z místa, kde je poutní kaple sv. Františka z Assisi a všichni v dědine jsou Františky a Františkové, strašný zvyk. V zaměstnání potkávám taky samou nudu, krom Ukrajinců, ale pořád dobrý. Jediný co mi vadí, když se například o Daliboru Gondíkovi jeho sestra vyjadřuje jako o Dádovi a Jiří Ovčáček je Jiřina. Nejsem fanda ani jednoho.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 17. února 2021 08:51

Lamicka to bylo vtipne :)

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 17. února 2021 09:42

rozarka my jmeno taky neprozradili a neni to zadna exotika. Jen jsme nejak nemeli chut se vsemi resit, jak se jim libi, jak ji budou rikat, ze se jim to mozna nelibi a radeji by neco jineho, hlavne jsme vazne do konce nevedeli pohlavi a jmeno pro kluka byl interni boj, do ktereho jsme nechteli nikoho zapojovat... Tak jsme jen oznamili, ze se narodila Karolína, a jak byli vsichni spokojeni

Jinak v rodine zadna neobvykla jmena nemame, s vyjimkou meho dedy, co se jmenuje Emanuel

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 17. února 2021 09:44

Garfie ty prababičky se pěkně sešly, pravda. Nebo babička s dědečkem se hledali až našli ...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33818 příspěvků moje polička 17. února 2021 09:58

Zuzuli tak my se dohodli, ze to nereknem a muž to vyžvanil při prvním dotazu :-)

ale všem se to líbilo :-) 

Offline Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 17. února 2021 10:06

rozarka Kdyz to muze byt jen tajemství, je to mnohem lepsi  My prozradili, jak by se jmenovala pripadna holka, i kdyz jsme uz vedeli, ze to bude kluk, a s pohlavim jsme zadne tajnosti nedelali, a kdyz jsme videli, co jsme si vyslechli od tchyne, bylo nam tuplem jasne, ze to klucici nereknem  Navic i nam samotnym docela trvalo, nez jsme se na jmene shodli. 

Online Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:14

Tak Betty Ta jména prarodičů si pamatuju, že už tady zazněla, a že to byli Rusíni nebo žili na Podkarpatský Rusi.

viktorka_od splavu To mi neříkej, že existuje nějaký jednoslabičný ženský jméno! Teď mám celej den zas o čem přemejšlet.

My jsme měli v první třídě pět kluků se jménem Jan, tak je paní učitelka rozlišila: Jenda - Jeník - Janek - Honza - Honzík. S Jeníkem jsem chodila do třídy ještě na gymplu a myslím, že "Honzo" jsme mu my z tý stejný základky říkat nezačali

Online Karja
Avatar
36015 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:16

Zuzuli Ty jo Emanuel je hezký! Ale je to pro starý no:-D prostě pro dědy. Já si zas neumím představit všechny ty dědy Matyáše:-D. To mi přijde jako jméno do těch 40 let, a pak se to nehodi.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:17

AranelNapdá mě jedině Rút?

Online Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:19

MP Meri Jsi dobrá. Ale viktorka ještě myslím psala, že "to je jednoslabičná a ne ta dvouslabičná" Rút asi dvouslabičnou nemá.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:24

Karja jeste mame nejaka zajimava jmena ze strany druheho dedecka, jeho strycove se jmenovali Kvido a Odón a ta jmena se pak dedila dal. A kdyz se narodila jedna sestrenice meho taty, tak jeji prarodice poslali novopecenym rodicum 300ksc na prejmenovani ditete, protoze takhle se prece jmenovat nemuze, a zanesli to i do jejich rodinne kroniky

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:28

MP Meri Ida, Iva

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:30

Tak Betty Ty ale mají přece dvě slabiky. Taky nad tím od včera přemýšlím.

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 17. února 2021 11:31
Reakce na Zuzuli:

Karja jeste mame nejaka zajimava jmena ze strany druheho dedecka, jeho strycove se jmenovali Kvido a Odón a ta jmena se pak dedila dal. A kdyz se narodila jedna sestrenice meho taty, tak jeji prarodice poslali novopecenym rodicum 300ksc na prejmenovani ditete, protoze takhle se prece jmenovat nemuze, a zanesli to i do jejich rodinne kroniky

​Ta historka o budgetu na přejmenování.