Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kan
Avatar
6982 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:08

Josefa je super jméno, akorát že do roku 2012 byl v kaledáři pouze Josef. Znala jsem jednu Žozet a říkalo se jí Žoska.

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 18. února 2021 20:52

Hele, kdyz je rec o tech jmenech - jako male mi hrozne imponovalo jmeno prababicky z tatinkovy strany, kterou jsem bohuzel nikdy nepoznala: Marie-Magdalena. Pripadalo mi to takove kralovske, ta spojena dve jmena. Od babicky jsem se pozdeji dozvedela, ze prababicka byla nejmladsi ze ctrnacti deti, a kdyz ji prinesli ke krtu, tak oznamili, ze jmenovat se bude Marie. A pan farar se zarazil, ze to nepujde, protoze uz jednu Marii maji. Oni normalne zapomneli, ze nejstarsi dcera, ktera tou dobou uz byla z domu (slouzila ve Vidni), je Marie! Tak v kostele zavladla panika, co tak narychlo vymyslet, no a pak nekoho napadlo pridat Magdalenu, protoze jako cast spojeneho jmena Marie prosla

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 18. února 2021 20:57

MP Marge 

Sekali děti, jak Baťa cvičky!

Offline notna
Avatar
6531 příspěvků moje polička 18. února 2021 20:59

MP Marge To je výborná historka Chudak teda první Marie.

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:24
Reakce na dynda:

MP Marge 

Sekali děti, jak Baťa cvičky!

​Tak

Zajimave na tom taky je, ze pokud vim, vsechny deti se dozily dospelosti. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:25

MP Marge neco podobneho se stalo ve vsi, kde se narodila moje babicka.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:29

MP Marge Marie Magdalena je moje mamka.

Prý to dřív bylo tak, že v kalendáři bylo Marií několik a k tomu nějaké další jméno, ale nevím. Kdysi  mi to říkala babička, když jsem se ptala, proč má mamka dvě jména a svátek slaví na Magdalenu a používá jen Marii.

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:32
Reakce na notna:

MP Marge To je výborná historka Chudak teda první Marie.

​Vid!? Ja si pamatuju, ze kdyz jsem tu historku slysela jako mala poprve, tak me to uplne rozlitostnilo! Babicka se me pokusila rozveselit dalsi historkou o pra-prarodicich, a to tou, ze byli sveho casu prvni v celem okrese, kdo mel doma splachovaci zachod. Prosadila si to pra-prababicka, zatimco jeji manzel tomu zurive oponoval. Nepomohlo mu to, a rodinna historie pravi, ze kdyz byli ve mlyne zednici a ten zachod staveli, tak pra-pradedecek chodil venku po dvore jako tygr v kleci, temne vrcel, a cas od casu zarval do neurcita: "Kdo to jakziv slysel, hovna v baraku!!? Hovna odjakziva patri na hnuj!!!" 

Zajimalo by me, jak rychle si na pohodli zachodu pod strechou zvykl

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:34

Renusatko ano, bylo, moje babička Marie slavila svátek 2.července, dneska je Marie myslím už jen 2.září 

Janů bylo taky víc, ten, co zbyl 24.6., je myslím Jan Křtitel 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:35
Reakce na Kokoska:

MP Marge neco podobneho se stalo ve vsi, kde se narodila moje babicka.

​Aby to nakonec nebyla stejna ves!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:35

Potrefenáhusa Marie je i 15.srpna, ale v normalnim kalendari je Hana.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:36

MP Marge to je jak z reklamy na Durex

(nechci to video teď hledat, ale při asi 15.jméně už si tatínek nemůže vzpomenout, koho má ještě volat k veceri)

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:36
Reakce na Renusatko:

MP Marge Marie Magdalena je moje mamka.

Prý to dřív bylo tak, že v kalendáři bylo Marií několik a k tomu nějaké další jméno, ale nevím. Kdysi  mi to říkala babička, když jsem se ptala, proč má mamka dvě jména a svátek slaví na Magdalenu a používá jen Marii.

​Verim. Ja jsem jednou jako mala procitala katolicky kalendar, darek to od pana arcibiskupa ke krtu, a ty Marie si pamatuju. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:37

Potrefenáhusa Mamka slaví 22. července.  

Svátek svaté Marie Magdaleny slaví římskokatolická církev 22. července

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:37

Kokoska vim

no 15.srpna je největší marianskej svátek, nanebevzetí panny Marie 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:37

MP Marge ne, tam slo o kluka, taky asi 11. dite

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:40

Potrefenáhusa jo, moje 2 pribuzne prave slavily v tom srpnu, i kdyz v kalendari to nebylo. A jina slavi svatek na Johanu, i kdyz je Jana, a vzdycky ji lidi gratulovali v kvetnu. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2021 21:43

Potrefenáhusa jj, 15. srpna je leckde po Evropě i státní svátek. Babička je Marie a začala slavit taky v srpnu, protože blízko má mamka narozeniny a obě ségry svátek a ona se asi cítila odstrčená nebo co ;)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Kokoska vim

no 15.srpna je největší marianskej svátek, nanebevzetí panny Marie 

​A na tuhle Marii máme na chalupě pouť.

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:49

Na Slovensku je Mária v kalendári 12.septembra, podľa cirkevneho kalendára to je mena Panny Márie. Máme viaceré Márie v rodine a nestretla som sa s tým, že by meniny oslavovali podľa cirkevného kalendára. S tým, že niekto oslavuje meniny podľa cirkevného kalendára, som sa stretla len raz, v našej dedine pôsobil kňaz menom Ján a farnici mu gratulovali na konci omše 27. 12., keď je v cirkevnom kalendári Jána Evanjelistu.