Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Online Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 06. února 2017 18:54
Reakce na Sweet Potato:

Nádherné!!! 

Není to nějaké vykrajovátko nebo tak něco? 

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:16

tiež mi to pripadá, ako keby to malo niečo vytláčať...

Tie ostatné - geret na varenie špargle, luskáčik, naberátko na niečo malé, nôž na ryby, nôž na maslo, nôž na stejk (ak tam dobre vidím zúbky).....mňa vždy najviac fascinovali (nie, nemáme ich), špeciálne nožničky na hrozno...

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:17
Reakce na Garfie:

To asi ne. Ta vnitřní část je zaoblená, ta vrchní dírkovaná na ni přesně přiléhá. Možná to ani není kuchyňská pomůcka, ale něco na nějaké ruční práce, i když to bydlí v příborníku.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:20
Reakce na slniecko:

Nůž na ryby to nebude, těch tam je šest a vypadají jinak. Tenhle je jeden a (snad to je na fotce vidět) je prohnutý jako mělká lžíce. Ten "louskáček" má jinou funkci, ale zatím neprozradím

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:40
Reakce na Sweet Potato:

prehnutý? keď je len jeden, ešte by som tipovala nôž na syr, ale prehnutý ako lyžička? To vzdávam:).

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:50
Reakce na slniecko:

Z té fotky to asi vážně nejde poznat, ale fakt je lehce prohnutý. Třeba záhadu někdo objasní. Přidávám ještě jednu hezkou špachtli (Stejně jako ta secesní nepatří do té sady) a mačetku. A k čemu mohla být ta vidlička se spojenými hroty?

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:03
Reakce na Sweet Potato:

Já vím, já vím! (na co je "louskáček")

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:05
Reakce na Sweet Potato:

A ta vidlička, na to to určitě není, ale já bych si s ní rozmačkala brambory a pak je na ni pohodlně nabrala

Online Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:25
Reakce na Sweet Potato:

Hmm, ruční práce, tak to už jsem úplně ztracená...:-)

Ale jsou to nádherné věci, kde jsi to vyhrabala? 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 07. února 2017 07:42
Reakce na Sweet Potato:

Tady píšou, že ta vidlička je na ryby...

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. února 2017 15:31
Reakce na Jehelníček:

To si fakt neumím představit, jíst spojenou vidličkou. Ale díky odkazu jsem zjistila, že toto (mačetka) je servírovací rybí příbor:

Tak prozraď ten louskáček. Zatím jsou jistá jen pojídátka chřestu a kleštičky na cukr:-)) A přidám další udělátko:

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 07. února 2017 16:36
Reakce na Sweet Potato:

To poslední mi přijde jako nějaké napichovátko, na které se něco? co ale netuším? napíchne a pak se to sundá pomocí těch posuvných "nožek" nebo jak to napsat. Marně přemýšlím, co bych takto napichovala. Jedině servírovat něco malého, drobného - po jednom brambůrku? nebo maso? Ale servírovací napichovátko, to je můj typ :)

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 07. února 2017 17:17
Reakce na Sweet Potato:

"louskáček" je gilotina na špičku vařenýho vajíčka.

Udělátko posuvný napichovátko mi připadá, že by se s ním moho něco odpeckovávat?

Online žluťásek
Avatar
7616 příspěvků moje polička 07. února 2017 17:28
Reakce na Sweet Potato:

Úplně vidím, jak se tím posledním udělátkem servíruje pečeně. Napíchneš plátek masa a na talíři posunutím držátka elegantně položíš.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. února 2017 17:37
Reakce na Jehelníček:

Gilotina!

To napichovávátko mi taky vzdáleně připomíná vypeckovávač třešní, ale to by nefungovalo. Spíš něco, jak píše žluťásek , ale to maso nevím, to by byly dost dietní porcičky, ono je to celkem malinké. Ale teď mne napadá, jak zmiňovala Torrah ty brambůrky, třeba by se na tom daly loupat? I když ta rukojeť je taková tenounká, neergonomická.

Online žluťásek
Avatar
7616 příspěvků moje polička 07. února 2017 18:04
Reakce na Sweet Potato:

Archiv Aukra mi našel obrázek podobné vidličky a píše se u ní "rarita - starožitná pístová vidlička na maso"

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. února 2017 18:08
Reakce na Sweet Potato:

To je opravdu napichovátko na něco. Třeba plátky masa, kousky zeleniny apod. Napíchnout a na talíři sesunout stlačením.

Tohle už jsem viděla, jenom si nějak nemůžu vzpomenout na tenkrát to konkrétní použití.

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 07. února 2017 18:18
Reakce na Sweet Potato:

Co je tady k smíchu jako?

Se to tak opravdu jmenuje, víš? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. února 2017 18:32

Milé dámy, slibuju, že to pro vás vyzkouším a zdokumentuju. Napichovátko i gilotinu. V sezóně možná i pojídátko šparglu.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 08. února 2017 16:59
Reakce na Jehelníček:

"Drahá, neviděla jsi, prosím , gilotinu na vajíčko? Ale drahý, leží přece vedle pístové vidličky na maso, jako vždy".