Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:15

Dalia zvykacky si pamatuju a mela jsem je rada, dodnes si vybavim tu vuni.

A zrovna ted jsem uplne zive ucitila chut takovych jako pomerancovych zele mesicku v cokolade a nevim, jak se to jmenovalo. Bylo to v zelene krabicce a ty mesicky byly naskladane uhledne vedle sebe. Achjo, uz dlouho nejim sladke, ale tyhle bych si dala. 

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:16

Dalia  V roku 1967 mi rodičia priniesli z výletu do Prahy asi desať krabičiek.Voňali úžasne. Na prvý pohľad to vyzeralo ako ozajstné krabičky s cigaretami. A v každej krabičke bola farebná fotka nejakej hviezdy, vtedy som prvý krát zaregistrovala mená ako Marianne Faithfull, Sandie Shaw, Mick Jagger a pod. Mala som 9 rokov.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:22

Luna 

Já pamatuju tohle. Chutnaly mi a zrovna teď, při zkoušení Mon Guerlain edt, jsem si na ně vzpomněla. Je to tam!

A v čokoládě pamatuju tohle:

a i ty měsíčky, zdobili jsme s nima vánoční stromek. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:24
Reakce na EJK:

Dalia  V roku 1967 mi rodičia priniesli z výletu do Prahy asi desať krabičiek.Voňali úžasne. Na prvý pohľad to vyzeralo ako ozajstné krabičky s cigaretami. A v každej krabičke bola farebná fotka nejakej hviezdy, vtedy som prvý krát zaregistrovala mená ako Marianne Faithfull, Sandie Shaw, Mick Jagger a pod. Mala som 9 rokov.

​Super! 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:28

domenica Ano ano, děkuji! Tak já jsem nakonec splácala dvě věci dohromady. Milovala jsem oboje. A ty v té zelené krabičce byly vlastně jen pocukrované, že? Mon Guerlain edt jsem nezkoušela ještě, tak teď to musím napravit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:38

domenica Arabesky prodávají pořád, máčené i nemáčené. Jestli chtnají stejně nevím, v dětství mi želé tuze nechutnalo. Jednou jsem na pouti vyškemrala takové bíložluté cosi, dlouhý kvádr, asi něvo jako marshmallow křížený s želé? To pak bylo řečí, že jsem to chtěla a pak to nejim.

jo, žužu se to jmenovalo! 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:47

Sweet Potato 

Jo, Arabesky prodávají pořád, resp. věc, která se jmenuje Arabesky. Ta původní chuť je pryč.

Bíložluté pamatuju bílo-žluto-růžové nebo bílo-zeleno-růžové. Třáslo se to a nechutnalo mi to. 

(obr: http://kajasimonovska.blogspot.com/2015/03/obycejne-balonky-privazane-na-ruce.html)

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:48

domenica Jo! Třáslo se to, brrrr.

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:12

domenica Tyhlety divné pouťové želé věci jsem milovala:o)...dnes nechápu. A taky želé čerta k Mikuláši. Byl na tácku, ocukrovaný, měl úplně jinou specifickou vůni než tyto pouťové věci. Bohužel foto nemůžu najít.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:21
Reakce na Sweet Potato:

coralline 

Logik

​Mastermind!

My měli - kromě týhle cestovní - ještě tu super mastermind s víc možnostma, ježiš co jsme se toho nahráli (a natrápili a nahádali a naprali ). Zajímalo by mě, jestli bych to ještě dneska dala... asi by mě u toho trefil šlak 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:27

Luna EJK domenica Ano, i mně ty "cigarety" úžasně voněly. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:03

Sweet Potato žužu mi chutnalo moc moc moc! I takový ty gumovy hadi

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:35

Jé, to pomerančový želé bylo super, taky se mi ta chuť úplně vybavila. Cigaretový žvejkačky jsem měla párkrát, ale moc mi nejely - nevím, jestli to bylo tím, že už byly staršího data, nebo to tak měly všechny, ale byly takový tvrdší a hlavně z nich nešly dělat pořádný bubliny, což jsem v tý době vnímala jako strašnej nedostatek. Ale jinak jsem taky "kouřila" slaný tyčky.

Ovšem moje žvejkačková srdcovka největší byly žvejky sevak, co se kupovaly v lékárně. Pamatujete se? S o rok mladší kamarádkou jsme se tuhle ocitly ve při, protože u nás doma se jim říkalo "žvejkačky s pejskem", jelikož v mým útlejším dětství měly na obalu psí hlavu, kámoška už ale pamatovala jenom pozdější verzi se sněhulákem. Jak někdy může bejt pouhej rok přelomovej. Dala bych ilustrační obrázky, ale jsem technický kopyto (a takhe na noc jsem líná se s tím babrat, když je výsledek nejistej... 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:52

A žuvačky Pedro...to bola zas taká ružová tehlička a rozmýšľam, či sa v skutočnosti v chuti a vôni nejako líšili od tých cigaretových, alebo nie.

Apropó, tak som si pri tom spomínaní uvedomila, že moje deti úplne postrádajú pri nákupoch jednu vydieraciu metódu, ktorá v mojom detstve fungovala úplne perfektne....kúp mi, lebo TERAZ MAJÚ!

Resp. keď videli niekde rodičia, tak kúpili aj sami, LEBO TERAZ MALI.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 07:36

Prosperina 

  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 09:07

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 09:56

Dalia Joo, vlka s vajíčkama jsme měli. A taky potápěče, kterej hledal poklad a honila ho u toho chobotnie. To mi ale narozdíl od chytání vajec nešlo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:23

Prosperina ano ano, Sevak se sněhulákem, měli je výhradně v drogerii a byly to jediný mentolový žvýkačky, co byly u nás k sehnání. jinak byly všechny ostatní ovocný/sladký. dneska se tomu dá sotva uvěřit

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:24

slniecko pedro se určitě od těch cigaretek lišilo - cigárka byla taková nevýrazná, nasládlá chuť, pedro hodně výrazný ovocný

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:52

viktorka_od splavu to je možné, oboje to bola ružová nasládle voňajúca hmota, ktorá k nám už zásadne doraila totálne stvrdnutá.

Keď sa nám podarilo prvýkrát vycestovať za železnú oponu a naši nám kúpili hubba bubba žuvačky, tak som bola úplne hotová z toho, že je to mäkké a že sa to dá hneď normálne žuť a netraba to najprv pracne rozžuvávať.

A ešte teda ako rôzne príchute...!!!

Ale inak u nás boli ešte strašným hitom guľôčkové žuvačky pašované z Maďarska, v takej štangli, ešte to v menších potravinách vídavam.