design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2022 22:52

Karja udělala bych to, jak říkáš, pro každou skříňku správnou lištu.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 22:59

Evaeva Jj a překvapilo mě, že jsem u spoustu fotek tu malou díru našla...

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:05

Mrakoplas mame tam samo domo dorobene svetlo ale teda nic moc co sa estetiky tyka a ide z toho este aj dalsia zasuvka elektricka takze to funguje zaroven aj ako predlzovacka. len upozornujem ze nic z toho som nerobila a vsetko to tu uz bolo po nastahovani :)

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:09

eless klud, ja som si na starom byte presne take neesteticke svetlo tiez namontovala, inak by som si na varenie musela svietit celovkou :))) Tiez tam bola povodna linka po predavajucich a my sme len vymenili dvierka. Ale teda, som si spomenula, ze ta horna lista so svetlami tam bola tiez, len  sme ju hned odmontovali. Uplne som na to zabudla.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:33

Karja tak jsem se to snazila popsat, nad skrinku listu spravne barvy. Ja osobne bych u toho drevodekoru  aspon trochu trvala na navazujicim vzoru

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:35

eless Mrakoplas dnes se dost dolepuji Led pasky na spodni stranu hornich skrinek. Bud se to vede do klasika vypinace nebo to lze dat na malicky nekde pobliz.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:38

Candance jasný! No jako navazující vzor, to bude trochu oříšek, ale on to je takovej jako stejnavei vzor, nejsou tam žádná výrazna léta nebo suky. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:45

Karja tak to my mame, takze jsem je donutila.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 23:49

Candance my to tak teraz mame, len teda uz schovane a ja ani neviem kde je to vlastne zapojene do elektriny :)) (robil to rovno stolar, ktory vyrabal linku)

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 07:23

Karja my to mame takhle, je tam tzv "přířez", v tom sloupci nad troubou je teda ta vetraci mrizka i nahore.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 08:15

Candance ano, led pasik by siel, lenze vypinac na tu hornu nadskrinkovu rampu mame normalne v stene ako na bezne svetlo. je to dokonca pri pracovnej doske na vykachlickovanej zastene a viem ze trafo je hore len tak polozene na vrchu.

elektrika v tomto byte je zbastlovana otrasne este od stavby z prelomu 80-90 rokov s hlinikovymi kablami. uz som tu tusim spominala ze mozem mat pusteny maximalne jeden velky spotrebic tj mozem si momentalne vybrat ci sa uvarime alebo zabordelime pradlom, riadom, ci spinou. takze menezujem a vyberam medzi klimou, umyvackou, prackou, susickou (tu pouzivam malo) trubou a obcas mi vyrazi poiskty aj rychlovarna konvica, vysavac a mikrovlnka! a ked muz pracuje z domu a ma pozapinane pocitace tak darmo je vsetko vypnute lebo zapnem pracku na 60 a pri ohreve zase zhodi istic a je to zas v keli. bezne periem na 40 a vtedy mozu aj pocitace bezat. esteze mozem varit na plyne lebo s indukciou by to neslo v sucasnom stave vobec

vzdy ked pocujem ako mi muz hovori ze elektrika je ok tak mam tuto hlasku ako byk cervene platno pred ocami a som rozzurena do nepricetnosti.

stale mu opakujem ze sa treba financne pripravit na vymenu el rozvodov a zaroven na kratkodoby podnajom v blizkosti pretoze pocas rekonstrukcie to tu na byvanie nebude. ked uz budu sekat do stien tak chcem v celom byte nove podlahy a oskrabat stare omietky tj nova malba. k tomu ako nutne minimum novu kuchynu (velmi mi nevyhovuje sucasne rozlozenie spotrebicov), kupelnu a wc (vnziknu 2 kupelne s wc a ta mensia bude mat sprchovy kut pretoze 1 kupelna a 1 wc nevyhovuje nasim domacim podmienkam). takze ono to nie je len elektrika ale v podstate kompletka a to uz su ine sumy hlavne teraz ked ide vsetko hore. len ta elektrika by nas vysla na cca 7000eur takze ratam ze takych 50k potrebujem minimalne a ja sama to tak skoro nenazbieram lebo som prave nastupila na polovicny uvazok (az bude syn v skolke aj poobede tak uvazok plny) a uveru sa bojim pretoze je velka sanca ze na to zostanem sama

pardon za elaborat

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 08:23
Reakce na Mrakoplas:

eless presne preto mam horne skrinky cca 10 cm pod stropom. Sadroš som odmietla.

A teraz rozmyslam ci sa tu priznat, prach tam neutieram. 

/No, tak jednou za rok tam vylezu, ať nekecám/

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 08:26

Makara jednou za rok, to je pravidelný úklid. Nás neoblbneš!

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 08:32

Pinot Noir To je argument! Takže jsem vlastně vzorná hospodyňka.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 08:33
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 10:49

Hele kdysi ještě na pekle někdo radil dat nahoru na ty skrinky potravinovou fólii, není to vidět a jednou za čas se tem mastnej prach jen stáhne s tou fólií

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 10:50

711990 Super, no to vypadá dobře.

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 10:57

Potrefenáhusa jo to si pamatuju i jsem se o to pokoušela , bohužel i když si o sobě  myslím,  že  nejsem úplný kopyto, tak se mi nepodařilo ji nainstalovat . A ze by se mi tam vyplatila. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 11:18

Tak Betty Folie se mi taky nepodařila, dala jsem tam místo ní papír - je to v takové výšce, že tam nikdo nevidí, manipulace easy a funkci to plní

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 11:25

Já tam tu fólií chvíli měla. Už si nepamatuji, jak jsem to instalovala. Teď ani nevím, jestli tam ještě je a nejsem doma. Tolik k frekvenci uklidu.