design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2022 19:29

DruI je pravda, že ten návrh je takový universální, opatrný. A všechny byly takové.

Online DruI
Avatar
3272 příspěvků moje polička 19. května 2022 19:42

Evaeva A člověk by řekl, že zrovna u staveb tohohle typu se dá hezky odvázat. U bytového domu pořádná extravagance projde málokdy :o)

Online coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 19. května 2022 19:44
Reakce na continuity:

Co videt na Open house s detma 11 a 13?

Halu vysokýho napětí, dělají blesky.

Mají i prohlídky pro děti, ale nevím, jestli to není spíš pro mladší.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2022 19:44

DruI ano, je to škoda, no.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 19. května 2022 21:19

coralline díky moc. Prohlídky nevím, ale ta Sokolovna vypadá dobře. 

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 19. května 2022 21:23

Evaeva DruI 999

Mě by teda víc odvážný návrh absolutně nevadil, ale tomu opatrnějším přístupu studii celkem rozumím. Vždyť všichni ví,jak dopadla Kaplickeho knihovna i Jiřičné kukuřice -a  na těch nebylo extravagantního zhola nic a stejně neprošly.

Takže jedna věc je přijít s kreativním nápadem a druhá věc je ho i realizovat. A společenská atmosféra je, jaká je. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2022 21:49

continuity máš pravdu, bohužel

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 19. května 2022 22:41

No a ještě tyhle názory, nejsou vůbec ojedinělé.vcera jsem kdesi četla, že by měl dostat přednost vnější okruh.

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 19. května 2022 23:18

continuity Njn, když si myslí, že šuplík s penězma na stavbu je možné rozdat samoživitellkám, tak je to těžký.

A jinak mě ta připosranost dost dere. Nejhorší je, kdo jsou ti arbitři vkusu. Viz Klaus, který se chtěl kvůli Kaplického knihovně poutat řetězy...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. května 2022 15:09

Dobrý den,

k mytu, že FVE je riziková z hlediska požáru v minulosti přispěly některé zkreslené zprávy, které tvrdily, že hasiči odmítali hasit nemovitosti s fotovoltaickými panely. Není to pravda.

Zaprvé, moderní fotovoltaické elektrárny jsou vybaveny důmyslnými jisticími a ochrannými prvky. Ty při požáru samy zastaví výrobu elektřiny a celý fotovoltaický systém odpojí od elektrické sítě. Zadruhé, je pravda, že postup při hašení požáru bude odlišný pro nemovitosti s FVE a bez fotovoltaických panelů na střeše, ovšem hasiči by požár hasit měli v každém případě.

Za Schlieger zdraví Yulia

Offline Kan
Avatar
7022 příspěvků moje polička 23. května 2022 15:44

DadooAha a jak hasič pozná, že ta el. V tom už není a ty důmyslné prvky ten dům odpojily? Ono jde hlavně o jeho život, pokud hasí el. Vodou tedy.

Offline Karja
Avatar
35920 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:28

Dadoo Schlieger je asi ta dodavatelska firma ne? Tak ta nebude hlásit, že se to nechá shořet na prach

Kan Tchýně se dozví od těch profesionálních hasičů, jaká je realita, když se s tím setkají, kámoš je taky hasič, schválně se ho zeptám. Ale když jsme to probírali s tchánem kolem a kolem, tak z pohledu ,,technického,, nebo jak to nazvat, ti taky dal za pravdu, že to fakt není nic snadného to odpojit a je to velké riziko  Plus teda kamarád elektrikář si to taky nedal na barák, ale raději na garaz a všem doporučuje že pokud je ta možnost tak dát mimo dům. 

Offline Černá kočka
Avatar
1320 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:28

Karja Ptala jsem se na to člověka, který se protipožární bezpečností zabývá profesionálně a ono to není doslova tak, že by hasiči jenom stáli a nic nedělali, hlavně se snaží, aby se požár nešířil na okolní objekty a taky chladí nosnou konstrukci, aby se zabránilo zřícení, ale to kontaktní hašení nebo vstup do objektu se dost zvažuje, protože by mohli být hasiči zasaženi el. proudem. Prý ani zdaleka nejsou všechny objekty v ČR vybaveny zařízením, které by ty panely odpojilo a ani potom není jistota, že tam žádný proud neprobíjí, hlavně z těch vodičů na které jsou panely napojeny. Ještě mě napadlo, že dobrovolné hasičské hlídky mají instrukce do takových objektů vůbec nestupovat, protože pro ně je riziko neúnosně vysoké a čeká se až na zásah profesionálů? Už jsi něco zjistila, že bychom to porovnaly?

Offline Karja
Avatar
35920 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:36

Černá kočka Nezjistila, a stejně bych to měla zprostředkovaně přes tchýni, takže to není úplně ono jako ty informace tvoje.

Offline Karja
Avatar
35920 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:38

Mám tento týden schůzku s truhláři, pamatujete na ty jinx police, jak se před nimi fotila? To si chci dát do obýváku, ale nemám uložený žádný obrázek. Pokud to někoho zaujalo, myslíte že to byl asi prostě dub masiv, ale jak to tam měla ukotvene, to už asi nikdo neví, ale žádné podpěry si nevybavuji. 

No oni mi to naceni a pak pojedu pro kallax:D

Offline 711990
Avatar
17156 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:44

Karja tak ji napis na instaci, verim ze ti rada odpovi!

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:45

Karja to se jmenuje plovouci police a truhlář si s tím určitě poradí

Offline Karja
Avatar
35920 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:49

MaeGandal 

A myslíš že to byl prostě dubovej masiv? Jako mělo to fakt pěknej efekt, to by mohl jiný materiál pořádne zhatit.

711990 Jojo, já si říkala, že si kdyžtak ji nebo ségru tady zkusím vyvolat. Já mám ten instac takovej mrtvej,ale přinejhorším to taky ozivim.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:50

Karja klidně ji napiš, ale existují skryté držáky na police. Asi bych se hlavně domluvila s truhlářem, jestli s tím umí pracovat. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 18:52

Černá kočka Podobne je to u elektroaut. Nemuzou se hasit, ale nakladaji do specialniho kontejneru.