design a architektura

09. října 2016 22:17
Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 30. října 2018 08:08

notna neni to vymluva, pro cesky trh se bosch vyrabi v polsku. pokud jste meli moznost koupit nemecke tak super

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. října 2018 09:26

Ja mám doma práčku vyrobenú v Nemecku, kúpila som ju normálne v eshope takže žiadne špeciálne objednávky k tomu fakt potrebné nie sú :D a potom sušičku a umývačku (ktorej som sa musela vzdať ) vyrobené v Poľsku. No čo, sušička z Poľska má už 5 rokov a nič jej nieje, práčka ma 3 tiež jej nič nieje a umývačka to isté. Žiadnu kazovosť som nezaznamenala. Chladničky a iné spotrebiče sú vyrábané tuším v Turecku a Španielsku, ale určite majú aj verzie vyrobené v Nemecku

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. října 2018 09:33

notna MaeGandal A udělá truhlář taky takový ty vychytávky jako integrovaný odpadkový koše s dotykovým otvíráním apod.?

Jo a kamarádka si stěžovala, že jim truhlář udělal některý věci jinak, než chtěli

Online baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 30. října 2018 09:33

coralline resila jsem nedavno, puvodne jsem to nechtela komplikovat a snazila se vybrat si v Ikea, ale bohuzel se pak ukazalo, ze mam jeden prostorovy pozadavek, ktery je neresitelny z jejich standardnich dilu

tak jsem obtelefonovala kuchynska studia lokalni (tedy jako truhlare, ne Sykora atd.) a rozhodla se podle slibovanych terminu a jak zneli ochotne

s kuchyni jsem spokojena, ale palka to nakonec byla strasna a termin se taky nejak posunul...

edit k vasi otazce: musi to byt truhlarr, co uz kuchyne dela, ne nejaky pokoutny. Mam tridene kose i suplik s motorkem :) A jinak, nez jsem chtela nemam nic.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 30. října 2018 09:48

coralline za me oresi strasny, lokalni truhlari (mali) jak ktery, to bych sla dle mistnich referenci. mela jsem dva, jeden se s tim moc nepatal a razdva hotovo, druhy neskutecne peclivy a jeste vic drahy, uff. nejlepsi zkusenost uz dvoji mam s lokalnim kuchynskym studiem, ktere montuje zcasti ze sektorovych vyrobku a zbytek necha vyrobit na miru, prodejce se orientuje v nabidce, zna vsechny novy vychytavky a umi je zajistit.. nejvic clovek pozna fakt osobne, me to celkem prekvapilo. sla bych tam, kde maji svou praci vystavenou a predvede mi ji znaly clovek (v oresi jakasi absolventka, ktera nevedela vubec co prodava)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. října 2018 10:13

coralline tak nam truhlar udelal vse, jak jsme chteli, vcetne kose s dotykovym otviranim. Je pravda, ze jednu vec nam zrusil, ale to bylo tak, ze napsal: hele, vychazi to tak a tak, myslim, ze to nebude uzivatelsky prijemne. My jsme to s manzelem probrali a dali mu za pravdu a vymysleli to jinak.

ale tak jako vsude se najdou remeslnici dobri a spatni. Dala bych na mistni reference.

edit: a nektere veci pro nas montoval poprve v zivote a proste si to nastudoval, aby vedel

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 30. října 2018 10:15

Oresi fakt ne, mám teda zkušenost s jejich výrobkama starou už pár let, ale pochybuju, že by za tu dobu tak brutálně přidali na kvalitě, tenkrát to bylo fakt děsný, strašně ošizený, nic to nevydrželo, no nedoporučila bych...

coralline Truhlář, kterej má s kuchyněma zkušenosti, musí takový dneska už vcelku běžný věci jako to bezúchytkový řešení zvládnout, to by bylo hodně podezřelý, kdyby ne. Ale určitě není špatný si předem prohlídnout katalogy kování a kuchyňských systémů (blum, hettich, häfele,...), je to dobrá inspirace, člověk získá přehled o tom, co všechno aktuálně je na trhu a jaký jsou možnosti (a často objeví i něco, o čem nevěděl, že to nutně potřebuje :) ), ono se s konkrétníma požadavkama v hlavě pak s truhlářem i líp komunikuje. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. října 2018 10:17

Karoleena jj, konkretni pozadavky jsou nejlepsi. My meli 'bok ostruvku jako na tehle fotce', 'uchytky jako tady na te fotce' atd.

Online baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 30. října 2018 10:34

coralline my jsme meli 3 vice nez hodinove schuzky vzdycky po tydnu, kde jsme prochazeli kazdy detail, byla jsem potom vzdycky uplne vycerpana, ta projektantka na nas sypala jeden dotaz za druhym, chce to tak nebo tak, meli tam jednu vzorovou kuchyn, kde meli vsechny ty moznosti ukazane, takze clovek vstal, vyzkousel si to, rozhodl se

dopredu jsme meli rozmyslene jen plus minus usporadani, ale i v tom jsme neco na zaklade jejich navrhu a otazek zmenili

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. října 2018 20:28

Díky všem za příspěvky. Já jsem upřímně řečeno o truhláři neuvažovala, takže jste mi nasadily dalšího brouka do hlavy

A může mi někdo vysvětlit pointu šikmých digestoří? V čem se liší od těch "naplacato"?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 30. října 2018 20:40

coralline když jsi vysoká nepraštíš se do hlavy o hranu? nevim, mně se nelíbí ani jedno, máme tu vestavnou vysouvací

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. října 2018 21:30

viktorka_od splavu Vidíš, to mě nenapadlo, já jsem prcek Mně ty šikmý přijdou divný, placatý mi nevadí.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 30. října 2018 21:33

coralline já taky ale muž s tím má problém:-) mně se nelíbí když je ta digestoř dominantní prvek, jakože zdobí nebo co.. imho je to v jakýmkoliv provedení když už tak prostě funkční, ale nic extra krásnýho co stojí za zdůrazňování a zabrání tolika místa/pozornosti

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 30. října 2018 21:58

viktorka_od splavu haha, ja zas zrovna sikmy digestor cierny mam a paci sa mi. 

coralline do sikmeho sa nebuchnem ked varim. A vizualne sa mi hodi viac . Asi je dobre ze je tolko moznosti na vyber, aby si vybral kazdy. 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. října 2018 22:03

viktorka_od splavu Janulik03 Já ji asi schovám do skříňky. Ty šikmý mi přijdou jak televize nad sporákem ale už aspoň chápu účel.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 30. října 2018 22:10
Reakce na coralline:

Ty šikmý mi přijdou jak televize nad sporákem 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 30. října 2018 22:19

coralline viktorka_od splavu ja dokonce premyslela jak se ta televize asi cisti. Predstavit si to umim, i kdyz spis bych si tam dnes povesila tablet.

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 30. října 2018 22:22
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 31. října 2018 04:37

coralline dobry truhlar je drazsi zalezitost, klidne 200-300K dle velikosti (v prumeru teda, klidne i vic), ale vychytavky umi vsechny a jeste je muze customizovat. A doporucila bych architekta, jako skutecneho, ne nekoho, kdo se pred tydnem naucil s planovacim programem. 

Digestor je vec vkusu, klasicka se mi libi, ta sikma moc ne. Ten obrazek, co postla viktorka_od splavu tak to vubec, nuda sed. 

Online baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 31. října 2018 06:08

coralline jeste takova prakticka poznamka k te sikme digestori - blbe se tim sviti na vareni, pokud jste doted byla zvykla si svitit tou, ktera ja primo/kolmo nad sporakem