design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:22

continuity takto to bylo delane v panelakach (jedna z dobre fungujicich veci) ve starym cinzaku to asi nepotkas:-)

Karja ja bych tam nedavala nic. pokud je dost mista v suflatech bez hornich skrinek bych se obesla. otevreny police v kuchyni ovsem vubec.. ale to je detail, v tak prostornym byte si to proste uzpusobis jak ti vyhovuje..

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:33

Já vím, že je to teď moderní, ale nelíbí se mi ty dráty, vo visí všude ze stropu a ani ta překližková koupelna.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:38

mně police vyhovovaly, měla jsem tam talíře a hrnky, co beru do ruky denně a pak věci, u kterých mi trochu prachu nevadilo (krabičky s čajem apod).

jako aby to nevyznělo blbě a že to tady opakuju furt dokola, ale přijde mi, že ten velkej byt s vysokým stropem se chová fakt trochu jinak než panelák. (trvá dýl, než se tam ten bordel nasbírá :-) teď bydlim v menším a hlavně nižším a zapařený okno v kuchyni jsem včera měla z blbýho vaření brambor, to fakt neznám.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:55

Ako vidím tam pár dobrých nápadov, ale celé mi to príde, akokeby to tam presťahovali odinakiaľ. Ako ja viem, že tieto byty z 19. storočia, obzvlášť ak sú poskladané z viacerých (čo často býva) a sú k nim rôzne doliepané modernejšie kúpeľne, je ťažko nejako dať dohromady, ale toto mi fakt nesadlo. Ako sú tam jednotlivé detaily, čo sú fajn, ale ako celok nie.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:59

slniecko tak voni ty byty hlavně dost často ani žádný koupelny a záchody neměly, jen společný na chodbě/pavlači a někdy mi to přijde docela náročný, to tam vlepit, to byl i náš případ v domě z r. 1909, záchod už tam byl, ale koupelna ne. Ty byty to maj dost často tak různě polepený, vany ze 60.-80. let v předsíni apod.

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:01

viktorka_od splavu Myslim, ze u starych bytu je jen pozadavek na odvetrani koupelny, pokud tam je kotel, ale tady ho asi maji jinde.  

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:02

Potrefenáhusa no však preto sa tam rôzne "vbudovávali" a často dosť desne, plus sú mnohokrát ešte poprepájané aj s pôvodnými slúžkovskými, prípadne naopak rozdelené väčšie na menšie, aby naboli v socíku "nadbytočné metre" a majiteľom ich nevzali. Čiže to, že to musí byť oriešok to dať nejako únosne dohromady, to úpne chápem, len toto mňa osobne neoslovilo.

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:04

Potrefenáhusa jj, vysoke stropy delaji hodne, ja v Praze digestor nepouzivam, koupelna bez okna se nezaparuje a na chalupe, kde jsou nizke stropy vetram uz kdyz varim vodu na caj. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:07

Potrefenáhusa to co beru do ruky denne mam bud v ruce nebo v mycce

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:23

Potrefenáhusa 

Pavlačáky koupelny neměly (a ten záchod byl společnej) - ale v těch normálních starejch činžákách (konec 19. stol.) koupelny byly, a pěkně velký! Musel se tam vejít velikej bojler na vodu (co se v něm ještě topilo), klasická vana atd., my tam měli i původní bidet.

A teta měla dokonce ještě vanu na nožičkách uprostřed koupelny se spoustou prostoru kolem... kéž by dnešní koupelny stavěli taky takový.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:25

barbucha pribuzna mela rozdeleny byt, ze dvou takhle velkych na patre soudruzi zrobili asi osm malejch. koupelna zadna, kuchyn v chodbe a zachod spolecnej. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:36
Reakce na brrr:

​Myslím koupelnu bez oken.

​myslím, že mít byt a v něm koupelnu s oknem nebude úplně běžné.... nějaké jiné odvětrávání tam určitě bude ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:37

viktorka_od splavu 

No jo, ty velký byty se rozdělovaly  U nás v baráku byly taky takový, nechápu jak tam mohli chudáci bydlet - úplně cizí lidi, s jedním vchodem a hlavně tím jedním záchodem 

My měli kliku, zůstal nám jedinej nerozdělenej páč když se tam naši s rodičema matky stěhovali, bylo nás jak psů 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2018 10:46

barbucha ako tie, ktoré sa z týchto "lepších" zachovali komplet v pôvodnej verzii sú super, ale mnohé práve prešli tým všelijkým rozdeľovním-zceľovaním, niektoré aj viackrát.

Offline andulka01
Avatar
10654 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:00

barbucha A taky domy. V našem (čtyřjednotkovém) domě po 1949 prý bydlelo 10 rodin, byly tam dva záchody a možná dvě koupelny. Bolševik zaxxxxxx 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. října 2018 15:43

Kde si (ne)nechat udělat novou kuchyňskou linku? Obešla jsem nějaký kuchyňský studia, mám 10 kg katalogů, ale netuším, podle čeho se rozhodnout. To, co potřebuju, mi udělají všude, jde mi to to, aby to nebyl šunt nebo abych neplatila "za značku", pokud je jidne stejná kvalita levnější. Nějaké rady? (I třeba obecně, na co se při rozhodování zaměřit.)

Nebo je to fuk a mám si hodit kostkou?

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 29. října 2018 23:23

Potrefenáhusa Máme digestoř i u vysokých stropu kvůli odtahu pachů. Pára u nás taky není problém. Bez digestoře si to nedovedu představit.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 29. října 2018 23:43

coralline Byla jsem překvapená, že nám vyšla cenově lip nabídka na kuchyni od zakázkového truhlářství než z kuchyňských studií. A taky objednávali spotřebice Bosh z Německa, protoze prý v Česku jsou z Polského velkoskladu a měli s nimi časté reklamace. Ale to se mi zdá přitažené za vlasy. Nevím, jestli to nebyla výmluva, protože konkrétní spotřebič nemohli sehnat. Jinak byli perfektní, tak jsem to neřešila a objednala dle.jejich doporučení téměř identický spotrebic.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. října 2018 00:13

notna tú informáciu mám aj ja, že tie z Poľska sú kazivejšie.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. října 2018 06:38

coralline já bych stejně jako notna doporučila přímo truhláře. Náš tvrdí, že dal cenovou nabídku lepší než i Oresi.

Já potřebovala kuchyň na míru, takže u nás byl truhlář jasná volba.