Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 09. října 2016 13:57
Reakce na moora:

Pěkné. Některé znám, jiné mě potěšily, že jsem je rychle rozklíčovala, ale jsou tam tedy také kousky, nad kterými si asi chvilku budu lámat hlavu.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 09. října 2016 14:09

ha, tady jste!

vložila jsem dotaz na MP a od té doby nic

tak využiji, že jste tu a snad mi poradíte

hledám pro manžela k Vánocům sluchátka se směrovým mikrofonem, hraje na PC + vyřizování telefonátů přes Skype

vůbec nevím, jak a co mám hledat. Není tu někdo, kdo by poradil třeba značku nebo na jaké parametry se mám zaměřit? Vím, že směrový mikrofon chce, když telefonuje a okolo běhají děti, ale to je tak všechno

Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:16
Reakce na MaeGandal:

Já jsem hodně spokojená se sluchátky značky Koss, bývá k nim doživotní záruka a reklamace vyřizují promptně, naštěstí jsem toho nemusela nikdy využít.

Bohužel více neporadím, ve sluchátkách se detailně nevyznám, vybírala jsem podle zvuku a pohodlí, plus jsem chtěla rušení okolního hluku (a tímto děkuji lidem v Datartu, co mne nechali si nasadit asi destatery sluchátka a zapojit si je do notebooku)

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:25

Jsem klidne pro prazskou i ostravskou sekci. Damy rada vas vidim;)

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:26
Reakce na rasaNori:

Vítej!

Offline Chemička
Avatar
78 příspěvků moje polička 09. října 2016 23:27
Reakce na MaeGandal:

Sluchátkům rozumím jako koza petrželi, ale od bratra jsme doma dostali instrukce, že chce https://www.alza.cz/hyperx-cloud-ii-headset-cervena-d2304470.htm?o=10 a nemůže si to vynachválit. Sluchátka jsem zkoušela a musím říct zvuk hudby v nich je snad nadpozemský  (basy u DNB v tom zní fakt dobře). Mikrofon se dá oddělat. 

A chci poděkovat těm, které mi dříve radily ohledně wow datadisku - jsem nejlepší sestra pod sluncem 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:17
Reakce na Chemička:

ale len do tej doby nez ta najlepsia sestra zacne hrat tiez a natre mu to v pvp

Online Zina
Avatar
5864 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:42
Reakce na Chemička:

Ad brácha, to je jasný :-D. Už lítá po word questech a mythic+ dungeonech?

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:33
Reakce na MaeGandal:

Muze by mikrofon na stole nebo to chces urcite jako headset? Mikrofony z headsetu byvaji na prd, zkouseli jsme jich spousty kvuli streamovani a skoncili jsme u stolniho mikrofonu, s headsetem nebylo hraci tak dobre rozumet. Jakou mas predstavu ohledne ceny? Pokud kolem 2k, tak ty HyperX patri mezi nejlepsi ve sve cenove kategorii. Pokud muzes investovat vic a pokud je muz velky hrac, rozhodne kup sluchatka a mikrofon zvlast. Z tech relativne levnych je nejlepsi tenhle: https://www.muziker.cz/blue-microphones-yeti-usb-microphone-blackout

Co se tyce sluchatek, chce to zjistit, co preferuje. Chlapi chteji obvykle basovejsi sluchatka. V alze maji ted v akci tyhle: https://m.alza.cz/sony-hi-res-mdr-1ab-d2218014.htm?catid=18859896 Ty jsem mela ja a byla jsem za ne tehdy ochotna dat i vic, sly cenove dolu, takze za to urcite stoji. Jsou basovejsi, ale nezkresluji mluvene slovo.

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:35

Jesis sorry za ty odkazy, az budu na tabletu, tak to edituju

Offline Chemička
Avatar
78 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:07
Reakce na eless:

Ja si datadisk kupovat nebudu, takze v pvp mu to nenatru :)

@Zina - on to drti vsecko!  jediny, kdo z toho nema radost, je mamka 

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 10. října 2016 15:26

Tak mi to nedalo a level40 jsem si taky nechala vypočítat. Asi mám nějaké optimističtější počítadlo, pouze 2000 a jeden den.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. října 2016 18:37
Reakce na Sweet Potato:

ses proste lepsi

Offline Jean Grey
Avatar
14 příspěvků moje polička 10. října 2016 20:16

Dneska jsem se dostala na level 20  Nikdy by mne nenapadlo, že mne můžou Pokémoni tak chytnout a připisuji za to zásluhu i Nerdskému vláknu.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:05
Reakce na Eden:

@Kajuli @chemicka @eden

děkuji, jedná se hlavně o hráčská sluchátka. Skype je podružný, to zvládáme s mikrofonem na kameře. Pak už jen na práci. Nutné je aby mikrofon odclonil všechny zvuky kromě manžela. Máme 3 malé děti a je to trochu problém, když manžel pracuje z domova. Takže předpokládám že mikrofon v headsetu. Na poslouchání hudby má nějaká sluchátka přímo k přehrávači, takže to taky až tak neřeším. Jde mi o to hraní her. Cena nerozhoduje.

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:20
Reakce na MaeGandal:

Jestli to musi byt headset a nezalezi na cene, doporucuju TENTO herni headset od Audio Technica. Za zvuk dam ruku do ohne, mikrac podle me neni stoprocentni, ale je nejlepsi ze vsech mikrofonu tohoto typu, co jsem zkousela.

TOHLE je udajne jejich nejlepsi herni model, doporucuje to spousty duveryhodnych lidi, ale osobne je nemam vyzkouseny

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:22
Reakce na MaeGandal:

A fakt by to chtelo zjistit, jestli muz preferuje spis basovejsi sluchatka nebo neutral, pokud to ma byt dokonale :)

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:05
Reakce na Jean Grey:

Hezky! A kolik uz mas dle Pokemonu naslapanych km? Bohuzel to meri asi 1/2 az 2/3 vzdalenosti,, ale i tak me ta cisla zajimaji :) Nejvic bude mit imho Pozorovatel (je tu?), ktera s tim chodi behat. Ja to s sebou pri behsni nenosim, nenosim si ani flasku s vodou nebo pouzdro na mobil, akorat hodnky Pebble

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:11
Reakce na Kajuli:

Koss jsou cl se tyce zvuku dost podprumerna, jedinej dobrej model byl Porta Pro. Na behani asi jo, ale jako herni bych je fakt nebrala, na to nejsou vhodne. Dozivotni zaruka by mela smysl kdyby slo o neco, co neztraci hodnotu kazdym dnem :) 

Pred deseti lety byvaly dost popularni, prala jsem si je od taty k narozeninam. Pak se mi zlomily v tasce, tretinu jsem nekde ztratila, z ulomeneho repraku jsem si udelala privesek na klice a stejne mi je vymenili kus za kus. Takze pro chudeho studenta super, to jo :)

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:40
Reakce na Eden:

Kde najdu v pokémonech celkové našlapané km?? Jako dítě to kdesi našlo, hlásilo, že už máme 20km/týden, ale nejsem schopná to teď najít..

Každopádně je vtipné, že jak bydlíme ve vnitrobloku, tak se mi poloha neustále přepíná mezi dvěma místy. Díky tomu samy přibývají km a střídavě můžu vybírat až 5 pokestopů z postele.. :-)

Ale je fakt, že je to cesta, jak vykopat dítě z bytu. :-)