Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline moora
Avatar
7539 příspěvků moje polička 07. října 2016 12:44

Jé rufadlo: -)

Stagnující stavební práce mě uvrhly do deprese, takže jsem jsem se potřebovala utěšit a přece jen mám novej foun. gps funguje super, hurá. Akorát jsem ještě nepřišla na to, kde se vypíná automatická oprava. Z rufadla mi to dělá divadlo. Trochu blbě mi to funguje stímhle webem, když chci psat příspěvek,  nevybehne mi klávesnice. Musím ji probrat třeba tím, že kliknu na " vložit odkaz", ten pak zavřít a klávesnice mi už zůstane

Momentálně chodím s laprasem, mám jen jednoho a tudíž žádné cukrovky na tunění

Offline Mulen
Avatar
4244 příspěvků moje polička 07. října 2016 12:47
Reakce na žluťásek:

No hlavně se tam probírali pokémoni a na ty mám hloupý mobil :-) Tu Agricolu si asi nadělíme pod stromeček. A Vikingy někdo hrajete? 

Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 07. října 2016 12:53
Reakce na žluťásek:

Do Nerdského vlákna jsem na MP nechodila kvůli tomu dementnímu oku, aby nezačalo blikat další a vy jste tam probírali i deskové hry?! Teď se mi chce brečet :-D

Agricola se mi hrozně líbí, i když jsem ji hrála jen párkrát. Mám slabost pro ty hry, které mají různé nesmyslíky jako ohrádky, domečky, zvířátka atd. Hraju s i tím pak trochu jako s legem, hlavně aby to bylo postavené na hezko :-D

No jasněže, tam se probíralo věcí :) Agricola je opravdu fajn, akorát se to nesmí hrát s bandou folkloristů na Silvestra, protože ti začnou poté stavět všechny zvířátka do roztodivných kopulačních poloh...

Dříve jsme jezdívali s kamarády na různé chaty, každý vzal nějakou deskovku (dvě, tři, deset...) a hráli jsme klidně i tři dny v kuse. Moc se mi líbila nová Civilizace, která je ovšem pekelně dlouhá. A nedám dopustit na Dominion, ten je rychlý a pochopí ho i děti

Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 07. října 2016 12:57
Reakce na Eden:

Ahoj Eden :) (Autocorrect mi to přepisuje na edém, asi mi chce něco naznačit)

Tak já budu na kapry číhat, zatím se mi nepovedlo najít ani jednoho. Až přestane pršet, půjdu se projít kolem Ostravice, tam je jich prý dost. 

Mimochodem, dá se u nás chytit Ditto? Co jsem tak sondovala, měl by, protože to není region-exclusive pokémon, ale zatím jsem ho neviděla ani nikde v Gymu

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:01
Reakce na Mulen:

Vikingové jsou super. Celkem rychlá hra, žádné velké prostoje.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:03
Reakce na moora:

Tak chtěla jsem Godzillu, ale ta byla samozřejmě zabraná, u asi třetího marného pokusu o přidání číselné kombinace jsem vyměkla :-D

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:03
Reakce na Kajuli:

Dominion mne neoslovil. Obecně mi vadí hry, ve kterých dlouho trvá, než se dostanu na řadu, což je u Dominionu hned, když mají hráči plnou ruku karet.

Tak si říkám, že název vlákna je možná příliš úzký a evidentně i odrazující. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:04
Reakce na moora:

Laprase jsem ještě ani nezahlédla. Leda v gymech.

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:12
Reakce na Kajuli:

Cau :) Ditto se pry zatim nasel jen jeden na cely planete a to v Africe, nedavno otevirali nove servery pro Afriku. Siri se zvesti, ze je exkluzivni pro Afriku, ale Niantic to jeste nepotvrdil

Offline Eden
Avatar
173 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:13
Reakce na Potrefenáhusa:

Mela jsi si dat GodzillaSeOzenila

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:15
Reakce na Eden:

Já si na tebe ale vždycky s tou Godzillou vzpomenu, fakt, jak se oženila :-D :-D :-D

Offline moora
Avatar
7539 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:16
Reakce na Sweet Potato:

Laprase jsem ještě ani nezahlédla. Leda v gymech.

mně se vylíhnul z vejce

Offline Mulen
Avatar
4244 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:18
Reakce na Sweet Potato:

U Vikingů ne a ne vychytat taktiku. Všichni mě pořád poráží :) Ale souhlasím,  je to super hra, má to spád a je akční 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:29
Reakce na Mulen:

Je to zvláštní, já jsem dost soutěživá, ale u některých her mi prohra vadí míň a u jiných víc. 

Víc asi u těch, kde jsem s protihráči hodně v interakci, na jedné ploše, škodíme si... U Vikingů jsme každý na vlastním písečku (i když některé nákupy jsou čistě škodící), tak hraju spíš sama proti sobě, vymýšlím taktiku, jak píšeš.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:30
Reakce na Eden:

Nebo Okotila.

Online žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:31

Mulen, Kajuli, Sweet Potato, Potrefenáhusa

Vikingy vůbec neznám, měli bychom se s nimi seznámit?

Na herně-turistickou dovolenou jsme měli odjet včera večer s kamarády a dneska jsem ji po zralé úvaze zrušila  a dojela si k doktorce pro neschopenku. Takže budu asi celej víkend brečet a otravovat tady ve všech vláknech, kde se vyskytne někdo známý :)

A možná je to moc troufalá nabídka, ale když už si tu tykáme a známe se z MP nějaký ten pátek, co byste tak řekly někdy nějakému společnému hernímu setkání naživo? Můžu nabídnout v plén spoustu her vlastních nebo nějaké půjčit z knihovny, máme ale většinou hry určené tak pro max. 6-8 hráčů.

Dneska mě moc zaujalo Mysterium, o kterém jsem si četla nějaké recenze. Nemáte ho někdo? To bych si ráda zahrála.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:35
Reakce na žluťásek:

No já jsem pro! Her máme mraky.

vikingy ti ráda půjčím, i cokoli jiného.

Mysterium jsem hrála, je to kooperativka, geniální a docela těžké, hlavně pro toho, kdo hraje ducha. Má ho kamarád, určitě by mi ho půjčil. 

Online žluťásek
Avatar
7619 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:41
Reakce na Sweet Potato:

Mysterium se mi zdá jako super hra na půjčování do knihovny, zkusím ji protlačit do příštího nákupu. Ty hry docela jedou a půjčují se hodně. Snažíme se pořádat i nějaké herní kluby, ale o ty naopak moc velký zájem není.

Mohly bysme zabít dvě mouchy jednou ranou a sejít se v knihovně. Já bych poznala nové tváře, zahrála si hry a ještě dostala pochvalu za Herní klub, muhehe :-D

Ale nějaká kavárna bude asi lepší, tam nám k tomu uvařej i čaj a naservírujou dortíky :)

Offline moora
Avatar
7539 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:41
Reakce na žluťásek:

k hernímu setkání se ráda přidám. doma mám teda akorát základní osadníky plus teda nějakýho pratchetta (zeměplochu nebo nějaký čarodějky?), hobita - tohle teda neumím, neb ty mě moc neberou. plus bych asi mohla něco půjčit z klubovny, ráda třeba hraju petěrburg (plus tam toho budou mraky, ale co děti odrostly, ztratila jsem přehled)

Offline Mulen
Avatar
4244 příspěvků moje polička 07. října 2016 13:44
Reakce na Sweet Potato:

Jako třeba u Carcassone? Tam mi často vadí, když se mi nedaří, někdo mě vyšoupne z pracně budovaného velkého města, sežere mě drak, nebo věž. To se teď stalo synovi. Pytlíkoval si město kartičku po kartičce, pak se mu tam připojil tatínek a nato jsem ho odtud  vyhodila úplně (já fakt nechtěla, skoro )  Chvíli to nesl těžce. 

No a u Vikingů mi taky prohrávat nevadí.