Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 13:22

euridike

  Ďakujem pozriem si, či vypočujem rozhovor. Akože vážne, ked tu mam niekoho zo zahranicia tak opisujem slovenskú politickú situáciu s humorom, lebo sa to ani vážne nedá brať. To mi koľkokrát ani nechcu verit, ze také niečo sa deje. Tragikomédia. 

   Vždy som tak nejak verila a dúfala, že vysoká politika je o diplomacii a protokoloch. Niekoľko predstaviteľov si z toho celého diania urobilo facebookové prestrelky a verejnú reality show. Sex, zápletky, drogy, melagomanské nedotiahnuté nápady, zauzlený dej, intrigy, nadávky, narcistické a sebestredné správanie, vyburcované emócie za ktoré by sa nemusela hanbiť ani argentínska telenovela. My sme vraj národ holubičí. Veľmi rada by som videla niekoho v kom by som videla nejaký stabilný vzor aj po ľudskej stránke.

   Diplomati, ktorí jednajú s rozvahou, vedia sa kultivovane vyjadrovať a hľadajú riešenia bez klapiek na očiach. 

Och. 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 13:27

https://www.youtube.com/watch?v=QXa-_ouyTbY

vysoko aktuálna, univerzálna a nadcasová pesnička. 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 11:32

Kočka_toulavá 

To, co jsi napsala, je smutné a současně velmi výstižné, bohužel. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 10:43

Jestli se mi dneska z něčeho udělalo fakt těžko, tak to byl odkaz na Nohavicovu písničku Počkáme, co řekne.

Ten člověk je fakt morální dno už. Jak je to možné? Myslíte, že byl opravdu takový vždycky a všechny ty písničky a vystoupení jen hrál, a byl celou dobu fakt estébák a v podstatě se nám všem, kdo jsme ta jeho představení hltali, smál do očí? Nebo je možný, že se prostě někdo takhle otočí o stoomsdesát stupňů, totálně na druhou stranu? Nechápu a je mi z toho fakt zle. Některý jeho písničky jsem fakt měla ráda, ale tohle je děs. Nedávám ani odkaz, je to prostě o tom, že na všechno musíme počkat, co řekne prezident USA a ten zatím spí. Nebo tak něco.

asi tak:

Na Vánoce bude kapr nebo husa
Počkáme co řekne pan prezident USA

Uděláme koncert Landy nebo Klusa
Počkáme co řekne pan prezident USA

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:16

Torrah právě jsem to slyšela!!! To je takový chudák

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:30

Torrah Manuka já vůbec nemám odvahu si to pustit.

Offline Kan
Avatar
7007 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:33

continuity Úplně normální trapárna o ničem, zas netřeba hysterie, klidně si to pusť. 

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:34

continuity no pro mě je to konečná. Moje děti vyrostly na jeho dětských písníčkách. Ale tohle je tak ubohé, nedůstojné a...a.. fuj nevím co s tím

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:40

Manuka ja casto jezdim kolem tohohle domu. Tak asi tak

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:42

moora Ano! Jen to smíření bolí

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 11:52

Omlouvám se že jsem neudržela emoce. V mém okolí vidím teď takových veletočů docela hodně a já fakt nevím co s tím. Moje nejbližší rodina je naštěstí v pohodě ale za poslední 2 roky jsem se musela vzdát hodně přátel. Teda já jsem se jich vzdala dobrovolně protože nejsem schopná s něma diskutovat a poslouchat jejich řeči. Konec plačtivého okénka

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 12:19

Torrah ja zacinam mit pocit, ze se to deje nejak vekem, kolem me je celkem hodne lidi, kteri byli vzdelani, s rozhledem a v duchodu najednou zacnou adorovat Babise a opakovat ty jeho nesmysly

a nemyslim to jako zadny hejt na vek, mrzi me to, zajimalo by me, co se proti tomu da delat, protoze nevim, jak se mame pak bavit

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 12:49

baltik no já takové potkáváme rovesniky. Na Slovensku jsem tři dny řešila, že Zelenský by měl vyjednávat o míru, jinak hrozí, že nám Putin hodí na hlavu atomovku.

Online Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 13:04

Torrah Je hnusné, ale ne překvapivé.

Všechnu kritiku svých postojů si přetransformoval. Přesvědčil sám sebe, že byl tenkrát a nyní zase je mučedníkem, myslím, že mu v tom je dobře. Čím víc je mu vyčítáno, tím víc se do toho pokládá. A snadno našel publikum. Koncerty má pořád plné. Vlastně má teď pozornosti nejvíc za posledních možná dvacet let.

Oddělit si autora a jeho dílo dokážu snadno u těch dávno mrtvých, u živých to jde těžko. A Nohavica byl moje dospívání. Jeho působení u stb si soudit netroufám, ale dnešek...

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 13:07

Sweet Potato měli jsme v patře o tom na Velikonoce velkou debatu, na Nohavicovi jsme vyrostli vsichni. Tak byl i názor, že ten metal nevrátil páč mu to za to nestalo. Prostě taková pasivní věc, tak to lze přejít.

Ale vyrobit písničku už je sakra aktivní.

Online Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 13:10

continuity A to má i horší.

Arab mi sahá na babu...

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 13:15

Nebudou to hrát v rádiích, že ne? 

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 14:48

continuity přesně takhle to cítím

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 14:57

Sweet Potato 

Prosimtě, kdy byl Nohavica mučedníkem?!

Koncertoval, písničky se mu hrály... odjakživa. StB ho chtělo, Zeman mu dal metál, zpívá furt (a koukám že čím dál líp ). Málokdo se měl a má tak dobře, jako tenhle bard!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 15:04

continuity Já si to rozhodně nepustím, už jsem tu chybu udělala kdysi s zde zmíněným Arabem

A přitom to Nohavicovo poslední album z předloňska je podle mě výborný, už dlouho jsem u žádné písničky nebrečela tak jak u Emila P., jak v jednom těle dokáže žít osobnost schopná napsat tak krásnej prostej text o ztrátě blízkýho člověka a zároveň zahořklej jedovatej stařec produkující úplně mimózní protestsongy, to je pro mě fakt záhada.