Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 15:05

barbucha Píšu snad, že byl?

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 18:15

Manuka mne sa takto preriedili kontakty rovno 2x. ked som chvilu zila v cr a ludia sa na mna vykaslali a potom po navrate na sr ked tomu zvysku zacalo sibat na facebooku. korunu tomu nasadil moj ex (to uz hranicilo so stalkingom) ktory ma tam nasiel aj pod pseudonymom vdaka nezodpovednym "priatelom" a este byvala spoluziacka co mi zacala pisat vulgarne spravy lebo som jej vraj urobila to a to pricom som ju od skoly nevidela a pustila davno z hlavy. to vsetko ma tak vytocilo ze som cely fb zrusila a s nim aj dalsich ludi ktori so mnou neboli ochotni komunikovat inak ako cez fb. bolo to pred 8 rokmi a nemam pocit ze v tom hralo rolu starnutie pretoze to boli ludia pred 30kou ale skor falosny pocit toho ze oni uz mozu vsetko a najma na platforme socialnych sieti kde sa to premietalo do skutocneho zivota a vobec nie v dobrom

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 18:20

Mně dává jediný smysl, že někteří lidi prostě nějak potřebují být v roli toho, kdo jde proti něčemu. Znám člověka, jehož rodinu těžce poznamenal minulý režim - on to nepopírá, přesto dnes sympatizuje s Ruskem. Prostě jde proti vládě. 

A to je myslím velký problém naší země, že my neumíme věřit svojí vládě. Žasnu třeba, jak jsme si EU mentálně postavili do pozice "oni tam", ta cizí vrchnost. A neumíme se moc spojit jinak než svorným nadáváním na někoho...

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 10:41
Reakce na Sweet Potato:

barbucha Píšu snad, že byl?

​Tak já nepolemizuju s tebou, spíš s jeho názorem kterej popisuješ

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 10:50

barbucha No proto!

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 10:55
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 11:00

Sweet Potato 

Nádhera, sám Jarek by to nenapsal líp

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 12:44

Nohavicu považuju za výborného skladatele. Asi tím, že jsem jeho tvorbu poznala až po revoluci, nevmnímala jsem ho nijak než jen jako skvělého autora. Mně přijde, že ty písně nejsou jeho světonázory. Podle mě žádný vůbec nemá a píše, co ho rozvna napadne bez hlubšího poselství. Ale dokáže svět a dění okolo přetavit  velmi trefně a vtipně do svých písniček. A ony ty deblní názory teď jsou okolo dost. že je šíří svými písněmi mi přijde padlý na hlavu, ale nijak mě tím on jako osobnost nezklámává ani nepohoršuje. Na jednu stranu geniální, na druhou dost omezenej.

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 12:59

notna jenže folk, kterému se on věnuje, ve velké míře je a byl vyjádření světonázoru. 

On některé věci ironizoval, ale tohle není ten případ bohužel. Že byl skvělej textař je pravda, ale ten text je i z toho básnického hlediska totální odpad. 

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:26

Tak Nohavica je písničkář a ti mají v podstatě v popisu práce,  že píšou o tom co je zajímá,  trápí,  těší.  A ano , textem vyjadřují svůj svetonazor.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:41

continuity Nohavica mi teda nepřijde takový ten folkař duší i srdcem. To by se ti čistokrevní folkaři osypali ze spolupráce s Rottrovou, Hapkou, Kryštofem apod. Ale já folku vůbec nerozumím a od Nohavici si opakovaně pouštím jen Divné století, což jsou podle mě spíš většinou balady a písně ze spolupráce s Hapkou. Právě mi to přijde, že to zklamání z něho pramení z toho, že si jeho posluchači jen projektovali do něj něco, co on nikdy nebyl.

edit. No fuj! Napsala jsem osypali s Y

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:09
Reakce na notna:

edit. No fuj! Napsala jsem osypali s Y

​ypsylon je v pořádku.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:11

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:31

notna jenže bez ty předrevoluční tvorby to není Nohavica 

pro mě je ta jeho stará tvorba fakt do živýho, spousta jeho skladeb i novějších je úplně genialnich, básník byl fakt vzdycky skvelej....a teď tohle 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:41
Reakce na Tak Betty:

​ypsylon je v pořádku.

​Jsem to právě opravila. Měla jsem tam "folkaři...osypaly" 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:49

notna Myslím, že nemáš pravdu.

I folkař může spolupracovat s jinými.

Ano, můžeme spekulovat, jestli celé jeho předrevoluční působení byla jen póza a lež (nemyslím si), ale ignorovat to nelze.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:50

notna promiň, mně to nějak nedošlo, myslela uprostřed. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 15:04

Potrefenáhusa Sweet Potato Předrevoluční tvorbu od něj neodděluju. Právě s ní v souvisloti se zveřejněním spolupráce s stb je vidět, že nebyl žádný velký odpůrce režimu a spíš si to do něj faunošci projektovali.

O póze bych nemluvila. Nehledala bych za tím nic většího, než že skládá a zpívá, co mu přijde na jazyk. A žádný politický a sociální myslitel není. Jak už jsem psala výš, podle mě na jednu stranu geniální a na druhou omezenej. On sám to podle toho mála, co jsem četla, vůbec neřeší. Má ocenění za Vysockého, na tu práci je hrdej a nic vracet nebude. Hotovo. Dál to podle mě vůbec nechápe, o co nám ostatním jde.

Na druhou stranu tohle je můj názor, někoho, kdo ho nijak moc nikdy neprožíval a odpůrce komunistického režimu v něm neviděl. Jestli se nepletu, on se i k tomu VV vyjádřil ve smyslu, že se mu líbila jeho tvorba. Zavržení VV hudební tvorby režimem SSSR ho tehdy vůbec nezajimalo.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 16:50

A teď jsem se dočetla, že Nohavica tu píseň zveřejnil přes nějaký profil Bobošíkové a Lipovské. Tak to už nechápu tuplem

Offline Černá kočka
Avatar
1319 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 19:28

Není folkař jako folkař, myslím, že Nohavica je právem označovaný za folkového barda a spousta jeho písní  je velice hluboká a člověka zasáhne a dojme k slzám.

Covid a potom válka na Ukrajině byla v naší pohodlné době zkouškou a hodně lidí se projevilo skvěle, vždyť kolik  bylo dobrovolníků v době covidu a teď s válkou je to stejné a potom je tu skupina, která se ze ztrátou svého pohodlí a jistot nesmířila a projevili svoji pravou povahu, kdy jsou prachy a vlastní pohodlí nade vše, empatie žádná.

Jak zpívá Nohavica v Panoptiku lásek a hrůz " v našich žilách koluje jód a v srdcích síra, nejsme ztraceni, jsme jen ve znamení Štíra zrozeni", tak zřejmě už tenkrát vystihl, že jeho duše má i temné stránky a ty se teď pod tlakem okolností derou napovrh.