Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 13:09

continuity No tak to ti závidím. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 13:30

na Praze 5 jsou taky v pohodě - dokonce mi to parkovací povolení udělali i bez techničáku, kterej jsem samozřejmě zapomněla... paní si to našla někde v systému podle RZ... a už jsem i prodlužovala, online

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 15:29

viktorka_od splavu no presne, on line jsem to zkousela, vždy to vrátí z nějakého příčného důvodu. Tak je lepší se tam zastavit, je to raz dva. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 15:36

continuity pro me ani omylem

Offline madluša
Avatar
118 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 22:01

999 viktorka_od splavu v Brně asi takto: Takže: minulý týden jsem strávila 3 odpoledne pokusy vyřídit si povolení ke vjezdu do centra, abych mohla přijet, vyložit jednu těžkou bednu a odjet. Jupí, jde to prý rychle, ON-LINE!!2 hodiny pátrání v manuálech mělo za výsledek pokus o založení tzv. BrnoID. Ok, založeno, máme vyhráno. Hmm, tak ne, mám jen chudou verzi, z které se nikam nepřihlásím a nic nevyřídím.Tak ověřovací proces - zadat dokumenty, najít fotku, která vypadá jako dokladová, ofotit občanku, všechno tam nahrát, zadat, odeslat. Jupí, máme vyhráno!!Hmm, tak nic, ověření trvá min. 1 den (pracovní, pochopitelně, o víkendu si nic on line nevyřídíte). Získaný čas využiju tím, že se budu modlit, aby to stihli za ten jeden den, protože to je v pátek.A máme tu páteček, v 15,50 mail, že je účet ověřen. Tak honem, přihlásit, a jedem, teď už to přece musí jít samo!Jsem v systému. Připadám si trochu svátečně, trochu vítězně, trochu jako člen VIP spolku (kdo by se divil, po všech protivenstvích). Hezká tabulka, vypadá přehledně a jednoduše. Adresa, SPZ, typ oprávnění, kam chci jet ... super, jsem dobrá, všechno vím . Přílohy - vybrat soubory.. jo, něco tam chtěli - techničák a ještě něco, ale co jen to bylo pro tento typ vjezdu? Ještě že máme manuál! Pěkně si to najdu a doplním, taková drobnost už mě nezastaví. Joo, objednávku nebo tak něco. Tak stáhnout z eshopu, přiložit...aháá, počkat, kde je ta rozpracovaná žádost? Jo ták, nikde. Máš si to všechno nastudovat dopředu, blbečku, a udělat si poznámky, protože jak z toho jednou vyjedeš, celý se ti to smaže a musíš znovu. No nic, fakt to potřebuju, tak znovu. Jéé, ono to jde udělat i na rok! Hurá, nebudu tuhle štrapáci muset ROK absolvovat!Hotovo, odesláno, snad to do pondělka stihnou, potřebuju to na úterý ráno (klidně bych teda i večer, ale lze jen 6-10,30)Pondělní ráno, jsem nedočkavá jak děcka na Štědrej den.JE TO TAM, JE TO TAM!!!Vaše žádost byla zamítnuta. Odůvodnění: Na základě faktury lze vydat povolení na jeden konkrétní den.Tak jedu zítra na pankáče, případnou pokutu a čas strávený těmato hovadinama budou muset zaplatit zákazníci.A má to pokračování: Žádost byla zamítnuta, protože OSVČ nesmí žádat z osobního profilu, ale musí mít speciální na ičo. Toto jsem ale vyplňovala při zakládání toho profilu, tak už teda nevím. V osobním profilu se oprávnění ukazuje jako platné. Jo a přišla mi faktura na 0,-kč (naštěstí jen do mailu).
Celé toto trvalo od středy večer do pondělí večer.

Offline Tabea
Avatar
4729 příspěvků moje polička 05. prosince 2022 23:52

madluša uaaaaaa

Offline madluša
Avatar
118 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 00:02

Tabea jo. Prostě jsem rezignovala a jela jsem tam s tím, že jestli mi přijde pokuta, tak všech těch asi 15 mailů vytisknu, natluču na prkýnka a půjdu jim to omlátit o hlavu. Osobně.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 06:20

madluša Fakt paráda... mě čeká ve středu další kolo.

Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 06:22

madluša  no tvl!!! 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 07. prosince 2022 14:34

madluša To si umím představit. Já na tomhle portále kdysi řešila šalinkartu pro děti. Dobrý blázinec poprvé, potom už to celkem šlo, další roky. Jen bohužel to, co jsem původně chtěla, stejně nešlo vyřešit

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. prosince 2022 16:06

Takže pokračování. Paní po telefonu, no jestli máte nové auto, tak to musíte k nám, my si ofotíme techničák a hlavně nám musíte zaplatit 100,- Kč. Aplikaci nezkoušejte, ta to neumí a stejně věčně nejde. Při představě cesty na úřad jsem tu aplikaci zkusila, techničák vyfotila na mobil a vložila jim tam obrázek a samozřejmě 100,- Kč on-line zaplatila. Celé to trvalo 3 minuty. Je to normální? 

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 07. prosince 2022 17:45

999 hlavne s tim neumi pracovat ti urednici, si myslim.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. prosince 2022 19:12

Kokoska Je to jiná firma, bojí se, až to budou dělat on-line všichni, tak je zruší.

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 16:10
Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 17:54

999 digitalizace státu v kostce. 

Jinak včera kdosi na TW psal,že jeho známý dělá business konzultace, a že poslední týden otázky klientů strká do AI GPT a zpět posílá ty vygenerované odpovědi.  nikdo si nic nevšiml. No tak ten může taky zavřít. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 21:08

continuity  nene

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 21:31

viktorka_od splavu několik reportů plných žvástu, které neměli hlavy ani paty jsem už v živote videla. Človek na to hodnou chvíli nevěřícně kouká, jestli je to tak geniální, nebo úplné prázdno. Nejhorší pak je, když ti to tvůj "boarďák" hodí o hlavu se slovy: informujte mě , jak to budeme řešit.

A "hodime do koše" není úplně odpověď, kterou by ocenil.

Pár výstupu GPT jsem viděla a nejhorší je, že se to tváří dost přesvědčivě, i když tvrdí úplnou kravinu. 

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 15. prosince 2022 17:46

Dvě myši v kuchyni Jednu jsem zdolala já, druhou kočka. Ale té utekla za myčku! Já je tak nesnáším! 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 15. prosince 2022 20:12

notna Ježíšmarjá! My máme ve sklepě jablka, v takovým tim echt sklepě pod zahradním domkem....tak jsem to otevřela a říkám ,,já tam nejdu,, (se bojim myši) a ta moje dcera čtyřletá mi říká, že mi tam pro ty jablka dojde, ale nepustila jsem ji tam:-D Nějak se mi nelíbilo nezajištění toho poklopu dolu a složení naší hladové dětské výpravy. 

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 15. prosince 2022 20:48

Karja Jako hrozný. Jsme tu v domě 10 let a nikdy tu myši nebyly. Letos v létě se dělala menší stavební úprava a mám strach, že tam někde vznikla skulina a budeme je tu mít furt

Malá je statečná! Ve sklepě, na zahradě, na poli mi nevadí, jak se to dostane domů, konec. Lítám se savem a všechno desinfikuju. Teď z toho mám parádně rozpraskané ruce.